Skocz do zawartości

Elektryk na początek


Szuetam Tuizg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, modelarstwo samochodowe mi się znudziło, w związku z tym chciałem zakupić sobie model na początek. Mam ograniczony budżet 400 zł, musi to być RTF bo aparatura od samochodu się nie nadaje. Ma to być samolot a nie helikopter, myślałem nad takim czymś. http://www.allegro.pl/item379154818_model_samolotu_minimum_firmy_kyosho_rtf_cesna_210.html

Nie mam zupełnie rozeznania więc proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że na teraz najlepszym modelem do nauki jest nowy model (kopia EASY Stara) firmowany przez Pelikan a mianowicie PC FOCUS http://www.modelarnia.pl/sklep/index.php?p2237,pc-focus-arf-zestaw-rc

pc-focus-arf-zestaw-rc_3326_m.jpg

 

Za tą cene (369zł) gotowy model z EPP o budowie ES to chyba najlepsze rozwiązanie jako pierwszy model dla nie zdecydowanego i początkującego modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za tym, aby nie kupować "gotowców", tylko zainwestować osobno w markową aparaturę i później samemu też tworzyć modele. Z depronu zrobisz prosty i niedrogi płatowiec. Wyposażenie dasz radę raczej kupić w okolicach 400zł, aczkolwiek będzie to raczej na szybowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te modele bije na głowe model Cataliny który popełnił Marek Dawidowicz z cyber-fly.Dlaczego?

 

-model jest naprawdę z EPP a nie z elaporu który udaje EPP -można go kleić wielokrotnie

-jest napędzany tanim silnikiem bezszczotkowym a różne 400 z przekładnią wciskane są klientom bo co z nimi zrobić

-model napędzany jes śmigłem pchającym co daje sporą oszczędnośc przy nauce/połamane śmigła/.

-sam model z tego co wiem jest tani(nie ma go w ofercie internetowej -trzeba dzwonić).

-jak się nauczysz latać to wyposażenie można zastosować do modeli ESA

-można próbować zrobić z niego wodnosamolot, bo kadłub ma redan

-bardzo pojemny kadłub daje mozliwość zmieszczenia wyposażenia o większych gabarytach

Szkoda że nie jest on rozpropagowany przez konstkuktora bo byłby to hit.

Sam zbudowałem podobny model z EPP i być może Marek widząc dzikie harce jakie wytrzymywał ,popełnił coś w tym stylu- tylko trochę ładniejszy.Na moim modelu nauczyły się latać na lotkach 3 osoby .Przeżył nawet lot kibica z gatunku "za ile ten model".

Jeśli nie masz zaufania do polskich konstrukcji to jednak chyba Easy Star z napędem bezszczotkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wszystkie te modele bije na głowe model Cataliny który popełnił Marek Dawidowicz z cyber-fly.[...]

-sam model z tego co wiem jest tani(nie ma go w ofercie internetowej -trzeba dzwonić).

 

Dal zainteresowanych odpowiedź jaką uzyskałem od M. Dawidowicza:

 

Nie jest to Catalina ,jest to po prostu hydroplan własnego pomysłu bardziej przypomina easy stara ( pchający silnik)

W przyszłym tygodniu pojawi się na stronie

Cena 99 zł ,rozpiętość 1m

 

 

Pozdrawiam Marek Dawidowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dzięki za odpowiedzi jak byście coś ciekawego zauważyli, to piszczcie. Zależy mi na tym aby to nie był chiński bubel do który ma 10 fabrycznych defektów.

 

Jestem kompletnie zielony i moze przesadzilem na poczatek, ale kupilem tydzien temu

 

http://allegro.pl/item388696980_samolot_corsair_f4u_4_kanalowy_r_c.html

 

ktorym probuje latac. Jest to cholernie trudne i polamalem juz kilka smigiel :) oraz lekko kadlub, ale na szczescie wszystko sie latwo skleja.

 

Na avatarze kol TooM, jest taki sam jak moj :)

 

Chcialbym przy okazji zapytac kolegow na czym polega okreslanie rozmiarow smigiel. Moje ma dlugosc 203mm i szerokosc 23mm i nie wiem jak to sie ma do okreslen np 8 x 3,8 itd.

Prosze o krotkie info albo gdzie mozna o tym poczytac.

 

Dziekuje i pozdrawiam,

Zdanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

 

Jestem kompletnie zielony i moze przesadzilem na poczatek,

 

Ponownie przesadziłeś.

 

Poczytaj o zasadach tu obowiązujących, przywitaj się w wątku, który do tego służy.

 

Zacznij od czytania tego forum (szczególnie wątek "od czego zacząć"), nie idź na skróty, korzystaj z opcji "szukaj".

 

Dopiero potem zadawaj pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi.

 

Wyjątkowo w sprawie smigieł:

 

te dwie liczby określają średnicę i skok śmigła wyrażone w calach. Średnicę zmierzysz na linijką, ze skokiem już gorzej trzeba przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przesadziłeś.

 

Poczytaj o zasadach tu obowiązujących, przywitaj się w wątku, który do tego służy.

 

Troche wojskowa rutyna, ale postaram sie dostosowac. Nie uczestnicze na codzien w forach, wiec brak mi oglady. Mimo wszystko

 

Wyjątkowo w sprawie smigieł:

- dziekuje za podpowiedz. Poszukam na forum.

 

Podrawiam,

Zdanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanek, popełniłeś typowy błąd przy wyborze pierwszego modelu. Na dolnopłacie lubiącym prędkość nie nauczysz się latać. Odłóż ten model, wrócisz do niego za jakiś czas.

Zrób RWD lub Zefira z depronu, przełóż do niego wyposażenie z Corsaira i ucz się latać. Przedtem oczywiście symulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że na teraz najlepszym modelem do nauki jest nowy model (kopia EASY Stara) firmowany przez Pelikan a mianowicie PC FOCUS http://www.modelarnia.pl/...s-arf-zestaw-rc

Właśnie kolega (świeżak zupełny) nabył FOCUS'a. W weekend oblot!

P.S. Pierwsze macanko: twardsza niż w ES pianka na skrzydła, bardziej twardy niż w ES kadłub. Silnik 400 szczotka. Osłonki na serwa z tworzywa, Osłonka na silnik (mocowanie silnika) z tworzywa. Stery kierunku i wysokości na zawiasach! Wrażenia ... bezcenne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny wybór z tego, co przedstawiłeś to pozycja 5. Przyzwoite wyposażenie (silnik bezszczotkowy, akumulator Li-Pol), do wykorzystania w kolejnych modelach.

Mogłaby być również pozycja 3, ale wyposażenie mizerne (silnik, nadajnik, akumulator). O, teraz doczytałem, że nadajnik 27MHz - dyskwalifikacja!

 

Są inne, kompletne zestawy. Mogą być trochę tańsze, ale i wyposażenie jest wtedy trochę gorsze (silnik szczotkowy, akumulator Ni-Mh) np.: http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=1_5&

Chwalonym "gotowcem" jest SkyLady. Poczytaj dział dla początkujących.

 

Pozostałe modele z podanych przez Ciebie wybitnie nadają się do zniechęcenia młodego adepta tego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter

Do czego ma Ci służyć taki model ,to decyduje.

Jesteś z Krakowa ,modelarzy tu jak mrówek a i sklepów nie brakuje.Postaraj się z kimś spotkać najlepiej na lotnisku.Jedna godzina rozmowy na lotnisku to tak jak dziesiątki godzin na forum.Gotowy zestaw zawsze będzie gorszy i w sumie droższy niż to co sobie poskładasz.Na początek jednak gotowy model +reszta , chyba że masz wsparcie przy oblataniu.

W sklepie jednak warto już coś wiedzieć ,bo sprzedawca może twoje intencje odczytać jako chęć zakupu zabawki i wtedy da ci gniota.Wyposażenie jednak zazwyczaj proponują odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.