Skocz do zawartości

SAVOX SERWO SH-0255MG DIGITAL


Oko 007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam serwa jak w tytule, producent przewiduje zasilanie tych serwomechanizmów na poziomie 6v a mój układ zasilania w regulatorze podaje 5,5v . W jakim stopniu serwa mogą pracować nieprawidłowo ? czy lepiej wogóle nie podłączać ich do niższego zasilania niż przewiduje producent ? proszę o poradę. 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich nieścisłości w opisie to norma.

 

Tak, możesz zasilać z tego regulatora. Pod warunkiem, że nie masz w modelu takich serw więcej niż 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa są zamontowane do Mandarina, regulator i silnik wymieniam bo słabo się ze sobą "dogadują" . I tak po prostu się zastanawiam czy go nie odciążyć o te 20 gram i nie podłączyć odbiornika, serw z Beca regulatora. Dodam że ESC jest o mocy 40A i będzie obciążone chwilowo +- 30A .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relaxa zasilam z osobnego BEC ponieważ regulator jest OPTO ale Falcona zasilam bezpośrednio z regulatora.

W Falconie mam 4x TYG777mg i 2xTYG360mg oraz PLUSH 60A. Już 4 sezon na tym setup -ie latam i nic się jeszcze nie stało. 

A Falconem latam tak ostro że raz zaklaskał w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że serwo będzie mocniejsze przy 6v niż przy 5v jest dla mnie zrozumiale. Myślałem że te serwa mają elektronikę która tylko i wyłącznie pracuje na 6v, ale przez was dostałem mocno doinformowany. Akurat ten model należy do wolnych także opory będą mniejsze a jak wiadomo prądy też. Więc nie pozostaje nic innego jak podłączyć z ESC. W Falconie mam już zamontowany układ zasilania, jest on sporo na wyrost ale w tym modelu nie skąpiłem na wadze .

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6320__TURNIGY_5_7_5A_8_42v_HV_UBEC_for_Lipoly.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.