Skocz do zawartości

Kupiłem micro helikoptery, ale nie potrafię włączyć.


Rafal_0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na allegro kupiłem dwa micro helikopterki z pilotami IR, ale nie reagują nie potrafię ich uruchomić, czy ktoś mi pomoże?

Link do allegro: http://allegro.pl/helikoptery-silverlit-skylark-nie-sprawdzane-i5962338988.html

Jeśli potrzeba dokładnych zdjęć lub filmów to zrobię i wstawię.

 

Pierwszy to: Skylark około 17cm długości kolor czarno-czerwony + pilot którym się ładuje helikopterek.

Po włączeniu helikopterka dioda na przodzie mruga w różnych kolorach, wolno po kilka sekund i szybko po kilka sekund i tak na zmianę.

Pilot po włączeniu, dioda mruga szybko na czerwono, jak ruszę lewą wajchą do góry i na dół to mruga powoli, lewa wajcha raczej od "gazu" nie wraca samoczynnie do dołu.

 

Drugi to Micro-Helikopter Eagle około 21cm niebiesko-srebrny + pilot którym się ładuje helikopterek.

Po włączeniu helikopterka dioda na ogonie mruga na niebiesko i czerwono, ze środka widać że pali się dioda na czerwono, po bokach kabiny palą się diody na biało.

Pilot, ma dwie diody, ładowanie(charging) i power, po podłączeniu helikopterka kabelkiem, zapala się dioda ładowanie.

Po włączeniu pilota zapala się dioda czerwona power, gdy ruszę dwa razy wajchą lewą pewnie "gaz" to dioda power mruga na czerwono, tak samo mruga gdy ruszę wajchą prawą.

 

Nie wiem jak uruchomić te małe helikoptery. 

 

Oba piloty maja przełącznik A, B, C, oraz nad wajchami przyciski lub pokrętła, jeden pilot " SilverLit ma 2 przyciski opisane " L  ST.TRIM  R "

 
 
Po delikatnym zdjęciu obudowy w helikopterkach, przyłożyłem napięcie z akumulatorka 1,2V bezpośrednio do silnika 1 a potem 2 to się kręcą, więc wszystko wygląda w porządku, ale helikoptereki nie reaguje na pilota, żaden silnik się nie kręci, tak samo jest z pierwszym i drugim helikopterkiem.
 
Na aukcji obok pilotów jest jeszcze coś z kabelkiem, nie wiem co to?
na obudowie napisy:
2007-10024
SilverLit
2006 SilverLit Toys Mfy Ltd.
R7E04
dc 12v
Dwie diody, zielona charge i czerwona power
Po podpięciu zasilacza od rotera internetowego zapala się dioda Power(czerwona)
Po rozebraniu stwierdzam że to odbiornik, bo trzy kabelki mają oznaczenia: CH1+, CH2+, CH- 
Napisy na płytce elektronicznej:
85618-CH-E
OCT10-20006R
12V 300mAh
Czyli co to jest?, od jakiego urządzenia, jaka częstotliwość, jaki pilot do tego, bo w internecie nie znalazłem nic na ten temat, co się podłącza pod CH... , serwa, czy silniki?
 
 
Jeśli potrzeba dokładnych zdjęć lub filmów to zrobię i wstawię.
 
Czy ktoś mi pomoże?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Masz podobny problem jaki ja miałem ze śmigłowcem relly - co prawda kupiłem go na części napędowe do mini samolotu, ale jednak stan techniczny zachęcił do prób z ulotnieniem. Okazało się że sprzęt jest całkowicie sprawny, tylko nadajnik jest zbindowany z innym egzemplarzem. 2 tygodnie szukania instrukcji zaowocowało znalezieniem "kompatybilnych" śmigłowców. Tylko do jednego z nich była dostępna instrukcja z opisem czynności bind.

 

 

1. Zrób może dokładne zdjęcia modeli i nadajników.

2. Upewnij się że są wybrane te same kanały.

3. Zmierz napięcia na pakietach zasilających.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

1. Zrobiłem zdjęcia jednego helikopterka, później będą zdjęcia reszty. 

 Helikopter na IR niebiesko-srebrny, link do zdjęć: https://onedrive.live.com/redir?resid=44A44ED1429AC39E!1364&authkey=!ADOQISAyM6S7yIk&ithint=folder%2cjpg  , jeśli pierwszy link nie działa to drugi link do tych samych zdjęć: http://1drv.ms/20NTEAk 

Na zdjęciach jest pilot, na którym działa podczerwień, wystarczy, że przy pomocy telefonu lub smartonowego aparatu foto, obiektywem spojrzeć na nadajnik, to wtedy widać że diody podczerwone świecą.

 

2. Nie wiem o co chodzi z kanałami, nie mam doświadczenia w modelarstwie.

 

3. Helikopter powinien mieć prawidłowe napięcie, bo go ładowałem, z pilota(nadajnika), akumulator ma napięcie 4,63V  a napis na nim jest 3,7V 180mAh, nadajnik(pilot ma włożone naładowane akumulatorki 6x1,2V AA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani na jednym ani na drugim helikopterku, nie zauważyłem przełączników A, B, C, jedyny przełącznik jaki jest to On/Off

Na pilocie próbowałem wszystkie trzy przełączniki A, B, C i nic, z różnych odległości od 10 cm do 3m.

Jutro jeszcze zrobię zdjęcia drugiego helikopterka i reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC to kanały podczerwieni na której ma pracować śmigłowiec.Wybierasz dowolny,włączasz nadajnik i następnie helikopter.Gazem przesuwasz do góry (pełny gaz) i na dół,Wtedy śmiglak loguje się na danym wybranym przez ciebie kanale.

Sprawdź dwie rzeczy.Jedna to napięcie akumulatora w śmigłowcach.Druga to działanie nadajnika podczerwieni.Można to najłatwiej sprawdzić korzystając z włączonego aparatu fotograficznego np.w telefonie.Na ekranie będziesz widział czy nadajnik emituje fale podczerwone.Jeżeli nie to rozbierz nadajnik i sprawdź czy nie ma pęknięć na płytce,przerwanych ścieżek.Jeżeli działa a śmiglak nie reaguje to niestety kosz.

A trzecie pytanie to czy są to oryginalne nadajniki do tych śmiglaków.

Z tego co widzę na zdjęciach to czarny śmigłowiec jest dwukanałowy a niebieski trzykanałowy,a nadajniki masz dwukanałowe więc moje podejrzenie że nie pochodzą z tych modeli.Poza tym silverit z tego co pamiętam nie produkował takiego modelu helika,bardzie przypomina T-smarta lub Symę

A tak powinien wyglądać do niego nadajnik

http://activizm.ru/goods/600896/radioupravlyaemyj_vertolet_xbm_t_smart_819_cruiser_ik_upravlenie_t_smart_819/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu helikoptera i pilota i po przesunięciu dźwigni lewej w górę i dół, nic się nie dzieje, diody na helikopterze mrugają tak samo.

3. Helikopter (Helikopter Eagle Niebiesko-srebrny + pilot IR)powinien mieć prawidłowe napięcie, bo go ładowałem, z pilota(nadajnika), akumulator ma napięcie 4,63V  a napis na nim jest 3,7V 180mAh, nadajnik(pilot ma włożone naładowane akumulatorki 6x1,2V AA  

drugi helikopter (Helikopter Skylark Czarno-czerwony + pilot IR) ładowałem z pilota, ma napięcie 4,90V gdy jest wyłączony i 4,87 gdy włączę.

 

Co do pilotów to nie mam 100% pewności że są od tych helikopterków, ale wtyczki ładowania pasują i helikopterki się ładują. (kupiłem je na allegro)

 

Linki do zdjęć:

 Helikopter Eagle Niebiesko-srebrny + pilot IR        http://1drv.ms/20NTEAk 

 Helikopter Skylark Czarno-czerwony + pilot IR       http://1drv.ms/1Q630m2

 Odbiornik 2CH 12V 300mAh         http://1drv.ms/1Q63lVI

 

Co do odbiornika, to da się go jakoś wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji obok pilotów jest jeszcze coś z kabelkiem, nie wiem co to?

na obudowie napisy:

2007-10024

SilverLit

2006 SilverLit Toys Mfy Ltd.

R7E04

dc 12v

Dwie diody, zielona charge i czerwona power

Po podpięciu zasilacza od rotera internetowego zapala się dioda Power(czerwona)

Po rozebraniu stwierdzam że to odbiornik, bo trzy kabelki mają oznaczenia: CH1+, CH2+, CH-

Napisy na płytce elektronicznej:

85618-CH-E

OCT10-20006R

12V 300mAh

Czyli co to jest?, od jakiego urządzenia, jaka częstotliwość, jaki pilot do tego, bo w internecie nie znalazłem nic na ten temat, co się podłącza pod CH... , serwa, czy silniki?

 

[...]

 

 

3. Helikopter powinien mieć prawidłowe napięcie, bo go ładowałem, z pilota(nadajnika), akumulator ma napięcie 4,63V  a napis na nim jest 3,7V 180mAh, nadajnik(pilot ma włożone naładowane akumulatorki 6x1,2V AA 

 

 

No nie sądzę, żeby helikopter (pkt 3) miał prawidłowe napięcie.

Poczytaj o prawidłowym zakresie napięcia dla akumulatora li-po.

 

Czarny helik ewidentnie jest tylko na kanał A.

 

Za to, co do "odbiornika", to to urządzenie odbiornikiem raczej nie jest. Nie widać żadnego układu radiowego, ani mikrokontrolera. Nawet NE555 nie widzę. Za to wygląda mi to na ŁADOWARKĘ.

 

Zauważyłeś jak bardzo stare są te sprzęty? 2003-2007r.

I tak jak przedmówca wspomniał, jest duża szansa, że nadajniki nie są od tych helików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, co do akumulatorów w helikopterach, to je ładowałem z pilotów, a w internecie wyczytałem, że napięcie powinno być w przedziale od 3V do 4,2V tą informację znalazłem na stronie: http://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-kompendium-id291 

 

Dzięki za info o kanale A dla heli Skylark Czarno-czerwony  http://1drv.ms/1Q630m2

 

 Co do urządzenia które nazwałem odbiornikiem, to już nie mam pojęcia do czego on jest, może masz rację że to jakaś ładowarka, ale o co chodzi w niej to nie wiem, sprawdzę czy jakieś napięcie jest na tych trzech kabelkach. 

 

Co do pilotów, to nie mam pewności, że są od tych modeli, ale diody pilotów działają. 

 

Jeszcze pytanie, jeśli ktoś by miał pilot od takiego samego modelu helikoptera to czy pilot by działał z moim helikopterem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem filmik na którym jest taki helikopter(inny kolor) i według tego nagrania to mój pilot nie był od tego helikoptera.
Link do YouTube: 

Tytuł filmiku na YouTube: Helikopter zdalnie sterowany 9808 instrukcja Miłka.AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.