Skocz do zawartości

Aparatura, osprzęt i model na początek


yeahlon

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, chciałem się przywitać i zadać kilka pytań bardziej doświadczonym :)

 

Więc zacznijmy od osprzętu.

Generalnie wszystkie wątki tutaj("Od czego zacząć") kończą się na aparaturach albo samych modelach.

Ja chciałbym kupić aparaturę która wystarczy na długi czas, oczywiście nie za drogą, ale widzę że minimum to jest 500-600zł za jakąś komputerową(komplet). Obecnie chciałbym zacząć od prostych modeli z depronu:

 

http://www.jjb.materials.pl/depronowce/messenger.htm

http://www.jjb.materials.pl/depronowce/wicherek.htm

http://www.jjb.materials.pl/depronowce/litestik.htm

 

Czyli moje pytanie. Czy moglibyście polecić jakiś zestaw żeby serwa w zestawie nadawały się do takich właśnie modeli, plus co trzeba jeszcze dokupić, czego nie ma w zestawie??

Aparatura jaka mnie jak narazie zainteresowała to Hitec Optic 6.

 

Chyba że w moim przypadku taniej wyjdzie kupić samą aparaturę a resztę osobno? :)

 

Pozdrawiam, Sławomir Jelonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem z jakimi serwami dostałbyś ten zestaw, ale jeśli z "standardami" to na początek bardziej sie będzie opłacało kupić sam nadajnik a serwa kupić pod model ;). Na początek tak jak wszyscy, polecam RWD-5 albo zefirka - modele łatwe w budowie i naprawde nieźle opisane na forum.

 

Trzeba dokupić naprawde sporo :). Tutaj kolega Marcin (meloow) napisał co potrzeba własnie do RWD - 5:

silnik TowerPro 2410-12 (dzwonek) cena ok : 40zł

regulator 20A ( E-sky EK2-0600 Regulator 20 A) cena ok 45zł

serwa 4x TowerPro SG-90 cena ok 18zł/szt

aku np. 3E Model 1800 mAh 7,4V 10C cena ok. 80zł

odbiornik E-Sky - EK2-0420A (6-kanałowy) cena ok 60zł

kwarc do odbiornika cena ok 20zł

smigła GWS kilka szt. po ok 4zł/szt

No i ładowarke do li-poli (czyli akumulatora http://pl.wikipedia.org/wiki/Li-Poly) około 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale są też przecież zestawy bez serw http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2725

A potem serwa dobrać do modelu, tak jak powiedział kolega Karol93,

Co do samolotów bardziej mi się podoba zefirek, ale jak kto woli. W tym dziale można naprawdę się wile dowiedzieć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że narazię wystarczyła by panu jakaś aparaturka za 250-300zł.

 

Niema poco wydawać tylke kasy, skoro może się to Hobby panu znudzić.

Pozatym kupił by pan taki zestaw za 600zł, i odrazu na pułke by poszły serwa i odbiornik (Niepasowały by do takich modeli).

 

Za 600zł mógł by pan kupić sobie jakiś zestaw i akcesoria np. Sky Lady - Idealna

na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, żaden Pan :)

 

Generalnie to jaram się tym od 10 roku życia, jak wszedłem do sklepu modelarskiego w Czechach, więc na pewno się nie znudzi. Poza tym znam siebie - przywiązuję się do sprzętu, więc wolę konkret, który będzie służył przez lata.

Jeśli wiesz czego chcesz, takie inwestycje się zwracają.

 

Czyli najlepiej będzie kupić zestaw bez serw i dokupić brakujące elementy. I zbudować samemu model (co mnie osobiście bardzo kręci)wtedy zostałby tylko regulator, silnik, serwa i śmigła.

 

Co do modelu to jeszcze nie wiem dokładnie jaki będę robił na początek, ale na pewno jakiś prosty depronowiec :)

 

A na co patrzeć przy kupnie serw, silnika i regulatora, jeśli chodzi o takie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle napewno nie dorwiesz takiego sprzetu, nawet na allegro :) ja bym raczej obstawial przy 400zł :). Serwa kup najlepiej tanie TowerPro SG-90 - do RWD w sam raz :). Napewno musisz patrzeć na to, ile ciągu może dać dany silnik no a regiel wybierasz pod to, ile silnik potrzebuje mocy no i zasobność portfela (mozna kupić taniego towerpro za 60zł albo wypasionego jeti za 120 :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... Patryk, gadaliśmy o Opticu 6. A skoro Ty porównujesz sanwe 400 do optica 6, to ja sie nie wypowiadam :).

Yeahlon, musisz poszukać, google.pl nie boli :P tak samo wyszukiwarka, kiedys gdzieś ten temat był poruszany.

CA musi być specjalny, taki co by nie topił depronu. Najlepsze są kleje polimerowe (np. UHU por). No i czasami przydaje sie żywica ;). Najlepiej miec takie 5min, albo 30min no i coś na wzor epidianu 53 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektronika sie uszkadza raczej rzadko. Często wygina sie ośka w silniku (szczególnie w dzwonkach:P), dlatego dobrze jest sie zaopatrzyć w kilka zapasowych. Mozna by przerobić drut z CD-romu na ośke, ale jest podobno tak twardy, że ciezko ją obrobić czymkolwiek :). Dobrze jest też kupić jakieś zapasowe czesci do serwa, albo kupić np. jedno zapasowe serwo, gdyby podczas upadku coś sie stało z trybami/orczykiem. Tak zwane "flaki" czyli aku, regulator wszyscy starają sie jako tako zabezpieczać np. gąbkami, żeby przy takiej zdrowej glebie nic sie nie stało. Co do upadku, to zależy jak przyglebisz :). ja ostatnio latałem, i gdzieś z 5m zrobilem coś na wzór poziomego korkociągu , to uszkodziło sie 5cm dziobu (do wymiany) i własnie tak dość porządnie wygieła sie ośka :).

 

Do Patryka:

Nie wiem, zrozumiałem to tak jakbys porównywał, bo ja mowie o cenie optica 6, a Ty mi mowisz że dorwałeś sanwe 400 za 150zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.