Skocz do zawartości

Aparatura, osprzęt i model na początek


yeahlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

młodzi gniweni doradzją :devil: - yeahlon zewryfikuj te wypowiedzi ..... ;D

 

 

UHU POR - służy do klejenia depronu (kleji się tak ze smarujesz dwa kawałki depronu czekasz 5-10min. , sklejasz i już nie ruszysz ;D

 

Klej polimerowy rewelacujny do klejenia drewna i derponu (dzwigary,wzmocniena) po całkowitym wyschnięciu ok. 24h - super mocne połączenie.

 

klej CA szybki ale jest go mało w opakowaniu i trzeba użyć specjalnego do depronu.

 

ewnetulanie kleje epoksydowe (dwu-składnikowe) np. żywica 5 minutowa - wklejanie wręgi silnikowej czy wzmocnień - pręty węglowe itp. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym do tej listy znakomity, pieniący się klej poliuretanowy, świetny także do naprawy modeli styropianowych.

Karol93 cierpi na typową przypadłość 15-to latków - nieomylność :wink:

BTW - specjalny rodzaj CA nie rozpuszczający depronu jest nie dość, że drogi, to IMO także nie najlepszy. Do tego przy klejeniu gładkiego depronu w zasadzie trzeba używać go z przyśpieszaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, pobawiłem sie troche w fachowca :P Ale starałem sie odpowiadać raczej na to, o czym mam jakiekolwiek pojęcie, albo doświadczenie :P. Co do CA, chcialem tylko przekazać, że jest - wcale nie mowilem że jest najlepszym klejem do depronu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikuję :):):)

W każdym razie dzięki za rozwianie BARDZO wielu wątpliwości i pytań, zwłaszcza stronka którą polecił Jano, dużo fajnych kruczków na które wpadłbym za 10 lat :P

 

http://www.tbm.lasowice.net/main.html

 

A na jakiej podstawie dobiera się masę modelu do ciągu silnika, ew. jakieś zasady powierzchni nośnej skrzydeł??

Generalnie jak wyważyć masę i ciąg aby model wzbił się w powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie logiczne, ale plus minus jakiej wielkości model jest w stanie uciągnąć jakiś podstawowy silnik przy pewnej wielkości śmigła :P

Trochę jak regułka z fizyki, ale o to mi chodzi :)

 

Bardzo chętnie w któryś weekend przyjadę na Muchowiec, ale to jak już będę miał coś do oblatania. Raffik Gdybyś mógł napisać mi na PW swoje GG (oczywiście jeśli chcesz), to moglibyśmy się kiedyś dogadać co do konkretnego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże, ale kiedyś, jak mnie naszło na uwięź, to poznałem chłopaka, który wlasnie mieszka w Katowicach i uczęszcza chyba własnie na modelarnie - podpytam go co i jak, może akurat znajdzie sie modelarnia w Katowicach :). Z tego co pamiętam, marcinmb też modele robił na modelarni... Nie wiem, może sie myle, ale popytac warto ;)

 

No niestety na podstawie danych które podałeś nic nie ustalimy :P:P:P. Musisz podać chociaż kilka danych, żeby moc cokolwiek dalej rozważać :). Powiedz np. jaki silnik nazywasz "standardowym" no a rodzaj modelu, to przypuszczam trenerek :). Wtedy mozna by już cokolwiek porozmawiać :) .

Sory że czasami chciałem być "super wypas mózg", chciałem pomóc, a wyszło że mądrala jestem :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.