Skocz do zawartości

Aparatura, osprzęt i model na początek


yeahlon

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Patryykk pęknięty zbiornk zauważyłeś dopiero na lotnisku :roll:. No cóż tak też się zadrza dlatego warto wszystko spawdzić przed wyjazdem.

 

No fajnie tylko to pęknięcie było od spodu i niewidzialem nic...

 

Dopiero na lotnisku chłopaki mi powiedzieli co i jak ;d moze dzisiaj coś z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mój pierwszy post więc Witam wszystkich serdecznie.

 

Jakiś czas temu również zacząłem interesować sie modelami. Postanowiłem zacząć budowę RWD-5.

 

Zakupiłem dzisiaj aparaturę Futaba 6ex 2.4ghz wraz z odbiornikiem. Wytargowałem się na 400zl. Czy jest to dobry zakup?

 

Następne moje pytanie odnośnie reszty osprzętu. Skompletowałem coś takiego na modele.sklep.pl.

 

Tower Pro 2410-12 Gold Mount

Tower Pro MAG-8 20A

3E Model 1800 mAh 11,1V 10C

Tower Pro SG-91R (może lepsze SG-90?)

GWS 10x4,7 kilka sztuk

 

Do tego jeszcze bedzie ladowarka esky. Teraz moje pytanie. Czy dobrze dobrałem sprzęt? Głównie martwię się o pakiet. Jakies inne proponujecie? Czy potrzebuje coś jeszcze? Jakies kable, przedłużki? Nie chce dokupowac rzeczy wartych mniej niż przesyłka stąd moje pytanie.

 

z góry dzięki za wyrozumiałość i odpowiedź

 

pozdrawiam

diem

 

ps. a tu kilka fotek z początków budowy (3 wieczory) - niestety modele.sklep wysłali mi sklejke 2x8 zamiast 2x6 i musiałem ciąć wzdłuż do stateczników (masakra). Depron karbowany niestety.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, fajnie Ci to idzie :)

Co do niekarbowanego depronu, kupiłem takowy w Komforcie(był też karbowany), wiec tam chyba najlepiej szukać.

 

Co do noża to faktycznie był tępy, dlatego zanim sie wycina to co się zaznaczyło, zawsze warto zrobić próbę na luźnym kawałku depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie generalnie bardzo rozsądne. Pakiet jest jedynym "odstającym" elementem, ale też powinien dać radę. To wersja "bardzo-budżetowa". Ale na szczęście erwudziak nie potrzebuje dużo mocy do poprawnego latania.

 

Śmigło zgodne co prawda z opisem na stronie sklepu, ale jeśli jeszcze nie uruchomiłeś zamówienia, to pomyślałbym testowo o śmigle o mniejszej średnicy a trochę większym skoku. np. 9x6 powinno trochę mniej obciążać pakiet, dawać większe szanse na poprawne latanie ze zredukowanym gazem (większy skok, więc dobra szybkość strumienia zaśmigłowego już przy mniejszych obrotach).

Co prawda odbędzie się to kosztem ciągu statycznego, ale (mimo, że też ważny. przy zbyt małym model nie wystartuje) nie jest on aż tak istotny w trenerkowatym RWDziaku jak w modelach 3D.

 

Kable, przedłużki:

- masz już sporo samolotu gotowego - sprawdź odległości od serw do planowanego miejsca na odbiornik jeśli przekraczają kilkanaście cm, to prawdopodobnie będą Ci potrzebne przedłużacze serwokabli.

- silnik ma gołe kable na końcówkach. Co prawda można przylutować (i zaizolować) do regulatora, ale znacznie rozsądniej zastosować złączki (np. takie - z tego samego sklepu http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1301). To obecnie najpopularniejszy standard. potrzebujesz trzech kompletów - "męskie" przylutuj od strony silnika, a "żeńskie" od regulatora. Oczywiście pamiętaj o izolacji z rurki termokurczliwej! (z najbliższego sklepu elektrycznego, ew. http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2545

- regulator (strona alumulatora) - potrzebuje złącza do akumulatora. Tu już nie można przylutować. Jeśli zdjęcie aku nie jest "podobne" zamiast "real" - to wymieniłbym też złącze w akumulatorze na pasujące do tego ->: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6056 (niestety wyprzedały się w tym sklepie). Część "męska" od strony regulatora, "żeńska" od pakietu. jeśli ustawić tak, że styki wyglądają jak "T" to czerwony (plus) do poziomej belki "T" a czarny do pionowej nóżki.

 

Inne uwagi:

Wał silnika jest dość długi i wiotki - chętnie się gnie. Waro skrócić i w zależności od planowanego sposobu mocowania śmigła albo dokupić propsaver np.: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1180 (śmigło mocowane na gumkę) albo zamocować na sztywno jak najbliżej silnika (fotki z wątku http://myhobbycity.com/showthread.php?t=345&page=3):

original.jpg

original.jpg

 

I jeszcze wracając do pakietu - może tu skierować się w stronę "niebudżetową" i kupić np.http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4964 w praktyce może się okazać, że model wcale nie będzie latał krócej. A akumulator na pewno posłuży dużo dłużej (więcej cykli). trzeba będzie odrobinę przyciąć wtyczkę do balancera (ładowania), żeby chciała wejść do gniazda w ładowarce Esky.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie generalnie bardzo rozsądne. Pakiet jest jedynym "odstającym" elementem, ale też powinien dać radę.

 

Dziekuje za odpowiedz. Jednak postanowilem dolozyc troche grosza i zmienic konfiguracje - siedzialem nad tym do 5 rano bo jakos nie bylo odpowiedzi na forum, juz myslalem ze sie nie doczekam wiec zamowilem sprzet. Pakiet nie dawal mi spokoju - jakos nigdy nie widzialem narzekan na esky wiec zamowilem takowy 20c.

 

Oto co kupilem:

 

sklep na allegro:

ladowarka z zasilaczem e-sky

pakiet e-sky 1550mAh 20C

 

modele.sklep.pl:

silnik RAY CD2830/09

regulator Tower Pro MAG-8 30A

serwa Tower Pro SG-91R (2 sztuki na razie, model z lotkami to juz nie bedzie RWD)

3x GWS 10x4,7

2 x Przedłużacz serwa 15 cm (wzialem to na wszelki wypadek, widze ze dobrze postapilem)

1 x Piasta do śmigieł GWS 3mm (tez na wszelki wypadek)

 

Widze ze zabraknie mi rzeczy za grosze (czyli koncowka reg-pakiet).

 

Teraz chyba zestaw wyglada w miare rozsadniej? Mam nadzieje ze tak bo juz paczki w drodze :)

 

 

pozdrawiam

diem

 

ps. co prawda jeszcze nie wylecialem w powietrze ale juz zaplanowalem ze jak rozwale rwd (hehe) to kupie easy glidera pro, z tego co wyczytalem to wiekszosc rzeczy ktore kupilem nada sie do niego? chyba za wyjatkiem silnika/smigiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis przeróbki super bo elektroniką też się akurat bawię ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jakiś użytkownik Graupnera Mx-12 może mi powiedzieć, jakiego zasilacza użyć do ładowania pakietu??

 

Diem a możesz podać linka do pakietu i ładowarki, bo też mnie to czeka?? :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diem a możesz podać linka do pakietu i ładowarki, bo też mnie to czeka?? :):):)

 

 

http://allegro.pl/item380711833_e_sky_ek1_0185_pakiet_li_polymer_11_1v_1550mah_20c.html

http://allegro.pl/item382583529_zestaw_ladowarka_z_zasilaczem_firmy_e_sky.html

 

Maja konto w mbanku wiec pieniadze byly od razu, na gg dostalem info ze jeszcze dzis to wysla. Teoretycznie jutro powinno dojsc.

 

pozdrawiam

diem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem to samo co Diem, czekam na resztę :)

Powiedzcie ile i jak ładuję się Li-Pole(instrukcję ładowarki przeczytałem, żeby uprzedzić takie wypowiedzi)??

 

Aha... czy to prawda że Li-Pole są bardzo podatne na upadki oraz przy przekłuciu wywołują ostrą reakcję spalania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że Li-Pole są bardzo podatne na upadki oraz przy przekłuciu wywołują ostrą reakcję spalania??

Jak spadną to lepiej ostrożnie się z nimi obchodzić i obserwować czy nie puchną.

A co do spalania po przekłuciu to jest to prawda, lepiej nie próbować tego w domu :wink: . Z li-po to trzeba jak z jajkiem, tu masz kilka filmików co się dzieje kiedy naprzykład, źle podłączysz do ładowarki.

http://pl.youtube.com/watch?v=wjmnVOjBjMk&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to solidnie, pomyśleć że człowiek nosi to zawsze przy sobie w komórce.

Wracając do pytania ile godzin ładować takie Pakiety??

 

Ja tam sie nie znam ale wez przeczytaj instrukcje na ladowarce:)

 

W wolnym tlumaczeniu:

dioda power - ciagle czerwone swiatlo : zasilanie jest podlaczone

dioda ladowania - zielone swiatlo mruga : pakiet laduje sie

dioda ladowania - czerwone i zielone swiatlo mruga : problem z pakietem

dioda ladowania - ciagle zielone swiatlo : ladowanie zakonczylo sie (pomyslnie?)

 

W watku obok (moje watpliwosci co do pakietu) mozna doczytac ze gdy ladowarka zakonczy ladowanie odlacza prad. Metoda dedukcji doszedlem do wniosku ze mozna na noc zapuscic ladowanie i rano odlaczyc. Na forum o heli doczytalem ze nie nalezy zostawiac lipoli naladowanych na maxa na wiecej niz kilka dni poniewaz moga spuchnac. Jesli wiesz ze nie bedziesz uzywal ich przez dluzszy okres czasu powinny byc tylko troche doladowane. (z 30% ale nie pamietam dobrze)

 

pozdrawiam

diem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiedzcie ile i jak ładuję się Li-Pole(instrukcję ładowarki przeczytałem, żeby uprzedzić takie wypowiedzi)?? "

Cytuję :)

 

Instrukcję przeczytałem, z tym że nie bardzo ufam urządzeniu za 30zł które jeżeli nie zadziała dobrze, zacznie przeładowywać pakiet... skutki są naprawdę ostre.

Sprawdzę empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ta ładowarki mimo niskiej ceny nie jest zła.Feler jaki ma to że masz jeden stały prąd ładowania.Ładuje każde ogniwo osobno tak że zawsze masz je zbalansowane.Poza tym automatycznie odłącza ładowanie jak ogniwa osiągną swoje max.

dokłanie nie pamiętam jak długo ładuje ale chyba 3s 1300mA około 3godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.