Skocz do zawartości

Aparatura, osprzęt i model na początek


yeahlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Na symulatorze, lepiej czuję się mając opcję lotek.

 

Tak naprawde żaden symulato nie odzwierciedli tego co przerzywasz na lotnisku, i co się dzieje naprawde. Na lotnisku dochodzi adrenalina, i inne warunki pogodowe oraz fizyczne.

 

Symulator uczy tylko odruchów które powinny być w palcach karzdego Modelarza RC.

 

Zresztą sam się przekonasz jak wejdziesz na lotnisko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnio tydzień temu w sobotę latełem poraz pierwszy raz w życiu, samolot Katana V2 46 silnik ASP 52 A II.

Silnik był docierany w tym samym dniu rano, a popołudniu loty.

Obawy były że to będzie "dziewiczy lot", ale mialem w nagłych wypadkach pomocną dłoń kolegi Dawida :P. Trzy loty były wykonane, gdyż na więcej nie pozwala pakiet w nadajniku. Ostatni lot odbył się samodzilnie bez żadnej pomocy. Lądowania były ok tylko troszkę dalej niz zakładałem. Jedynym minusem jest to że z wrażenia nie zrobiłem fotek, ale następnym razem zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnio tydzień temu w sobotę latełem poraz pierwszy raz w życiu, samolot Katana V2 46 silnik ASP 52 A II.

Silnik był docierany w tym samym dniu rano, a popołudniu loty.

Obawy były że to będzie "dziewiczy lot", ale mialem w nagłych wypadkach pomocną dłoń kolegi Dawida :P. Trzy loty były wykonane, gdyż na więcej nie pozwala pakiet w nadajniku. Ostatni lot odbył się samodzilnie bez żadnej pomocy. Lądowania były ok tylko troszkę dalej niz zakładałem. Jedynym minusem jest to że z wrażenia nie zrobiłem fotek, ale następnym razem zrobię.

 

Witam.

 

A co to wnosi do tematu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na symulatorze, lepiej czuję się mając opcję lotek.

 

Tak naprawde żaden symulato nie odzwierciedli tego co przerzywasz na lotnisku, i co się dzieje naprawde. Na lotnisku dochodzi adrenalina, i inne warunki pogodowe oraz fizyczne.

 

Symulator uczy tylko odruchów które powinny być w palcach karzdego Modelarza RC.

 

Zresztą sam się przekonasz jak wejdziesz na lotnisko ;]

Poruszyłes wątek latania w realu, na symulatorze również ćwiczyłem. Większość modelarz z naszego lotniska uczyła sie latać na szybowcach. Latanie w realu jest bardziej stresujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz rozpocząłem budowę, zefirka. narazie robię taką wersję ćwiczebną(w sensie manualnym). Bo postrzępiłem sobie jedną krawędź przez złe cięcie depronu.

 

Bardzo ważne aby ciąć prostopadle do płaszczyzny depronu, o czym dowiedziałem sie podnasząc bok zefirka, który był od spodu cały poszatkowany :P:P:P

 

Ale drugi będzie lepszy :)

 

Pytanie do doświadczonych Depronowców :) Jak bardzi rozgrzewać depron aby go wygiąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I postaw mi pomugł :wink: ;p
- PISZE SIĘ POMÓGŁ :twisted:

 

szuszakra to fajny pomysł i się sprwadza przy każdym rodzaju "depronu" (czyt. IZOFLOOR)

 

proste i prostopadłe cięcia usyskasz tnąc np. przy użyciu prostej listewki 5x10 lub inwestując w metrową metalową linijkę.

 

 

PS. Patryykk pęknięty zbiornk zauważyłeś dopiero na lotnisku :roll:. No cóż tak też się zadrza dlatego warto wszystko spawdzić przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahlon, depron bardzo się strzępi od tępego noża.

Ja tnę go zawsze łamanym nożem do tapet który często obłamuje żeby był ostry. Dodatkowo zauważyłem że ważny jest kąt między ostrzem a depronem, im bliższy prostego tym większe szanse na postrzępienie - optimum to około 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.