Skocz do zawartości

Czy ten regulator posiada BEC czy nie


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że potrzebuję regulator , a w modelu fun cub mam regulator który się srednio dogaduje z silnikiem, więc postanowiłem zabrać regulator z fun cuba który ma 40A  i posiada BEC 5A, bez problemu wymachuje sześcioma serwami.

Celuję w budżetowy towar i znalazłem coś takiego http://abc-rc.pl/abc-power-air-50a-regulator-no-bec .

Czy się dogada z tym wrednym silnikiem lepiej niz obecny regulator? tego nie wiem, ale ma 50A, to w zupełności wystarczy, ale też w tytule jest napisane BEC 5A.

Ale w opisie tam w danych technicznych jest napisane że" BEC  Brak" Jak to rozumieć?

Wiem że mogę kupić inny jakiś regulator gdzie indziej ale akurat w tym sklepie mają jeszcze drobnicę która by sie przydała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ale na regulatorze jest napisane: BEC - 5A, natomiast w instrukcji - regulatory serii "A" - BEC tylko do 3s !!!

Tylko instrukcja kończy się na regulatorach 40A... Dotyczy 50 ? A może nie ?

Fajne - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) .

Naszło mnie na zakupy w sklepie rc ponieważ żona się zawściekła że ona chce latać modelami, i mam zamiar wystrugać jej magnum.

Ale nie mam ani luźnego odbiornika ani regulatora.

Mój fun cub na dość niskich obrotach wydaje podejrzane dźwięki, SU-37 ma regulator redox 30A i jak latam spokojnie to wszystko jest OK ale jak mu daję ognia, ciągle pełna moc to po chwili moc maleje i wydaje w powietrzu takie dźwięki  "iii   uuu  iii uuu iii uuu" trochę to przypomina karetkę jadącą na sygnale.

Myślę że silnik pobiera więcej energii niż ten 30A redox   może dać przez dłuższy czas, i uaktywnia się jakieś zabezpieczenie ,i tak wyje na zmianę.

Wizja była taka żeby do fun cuba kupić regulator ten z abc rc, a z fun cuba przełożyć do su-37 , a ten redox z su-37 założyć do magnum.

Ale chyba kupię redoxa 40A do su-37 a ten z su pójdzie do magnum , fun cub pozostanie na razie bez zmian.

Do fun cuba kiedyś jak będę miał więcej zbędnej gotówki , to kupie cos sprawdzonego , nie koniecznie najtańszego.


Ups, właśnie sprawdziłem i w sklepie i regulatora redox nie posiadają, a chętnie bym go wziął bo ten redox 30A dobrze mi sie sprawuje.

A czy takie coś to będzie dobre?  http://abc-rc.pl/ABC-Power-ESC-40A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry do czego, tzn. do którego modelu, bo już się pogubiłem?

Ogólnie 3A BECa to nie jest mało i kilka serw w parkflyerze powinien spokojnie obsłużyć.

Wydajność prądowa do obsłużenia silnika powinna być ze znanymi Ci już marginesami (np.: silnik 30A - regulator 35-40A) i już.

Mam wrażenie, że masz tendencje do oszczędzania na elektronice i dobieraniu podzespołów na styk, stąd Twoje problemy z dopasowaniem na linii silnik-regulator. Albo masz strasznego pecha i kupiony sprzęt Ci szwankuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... SU-37 ma regulator redox 30A i jak latam spokojnie to wszystko jest OK ale jak mu daję ognia, ciągle pełna moc to po chwili moc maleje i wydaje w powietrzu takie dźwięki  "iii   uuu  iii uuu iii uuu" trochę to przypomina karetkę jadącą na sygnale.

Myślę że silnik pobiera więcej energii niż ten 30A redox   może dać przez dłuższy czas, i uaktywnia się jakieś zabezpieczenie ,i tak wyje na zmianę...

 

Moim zdaniem trafnie to opisałeś - za duży prąd dla regulatora 

Tu od 0:25 mój przypadek przeciążenia regulatora: wyje jak karetka  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podobnego silnika używam takiego regulatora: http://www.nastik.pl/dualsky-xc45lite-p-4103.html

Zresztą polecam całą serię Lite od Dualsky - używam już kilku 22A i 45A, żaden mnie do tej pory nie zawiódł.

Zresztą dobrym pomysłem jest trzymanie się jednego producenta regulatorów i kupno karty programowania - ustawienie hamulca, timingu, progu odcięcia baterii przydaje się, a programowanie z aparatury to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He :)  Chętnie bym sie zdecydował ale tak : w sklepie nastik mają tylko regulator, nie ma profili węglowych nie ma rurek, nie maja odbiornika, w modelemax mają węgiel ale za wtyki chcą jak za krowę, a chciał bym tych wtyków kupić garść , nie jedną sztukę , odbiornika tez nie mają.

I tak w koło jak gdzieś jest jedna rzecz to nie ma innej, w abc maja wszystko co chcę , całą drobnicę , w dobrej cenie tylko nie mają tego regulatora, i tak siedzę szukam i kombinuję żeby kupić wszystko, ale tak się chyba nie da.

I głównie z tego powodu chciałem na razie kupić ten chiński regulator, a Dulasky kupię przy jakiejś innej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.