Skocz do zawartości

Spotkanie integracyjne .


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysl zostal wyloniony w czasie spotkan/koresponndecji z lataczami z Wroclawia.

http://www.modelarze.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=177

 

Tam jeszcze mnie nie zdegradowali :lol:

 

 

Krotko naswietle zalozenia.

Czas spotkania -pod koniec Czerwca.Polowa Lipca

Moge,ze swojej strony zagwarantowac zaplecze socjalne,kuchnie,lazienke itd.

Miejsce do spania w ogrodku-namiot lub przyczepa.Bezpieczny parking na samochody-posesja.Rezerwacje tanich noclegow-20-30 zl.No i wieczorowe atrakcje typu grilowanie-browarne (to w zakresie wlasnym).Znajdzie sie gniazdko do ladowarki,zasilacz 12 V,garaz na modele i ew. naprawy.

No i to co najwazniejsze.Tereny/gorki na kazdy kierunek wiatru .

Na poczatek gorka w miejscowosci Rusko.Tutaj opis.

http://www.modelarze.wroclaw.pl/viewtopic.php?p=899&sid=15111935e1075f502a775992ae944b9e#899

 

 

Mysle ze czas juz zrobic pierwsze spotkanie/loty.Porozmawiam jeszcze ze OSP w sprawie udosstepnienia sali.Dojazd do Zarowa czy Jaworzyny Slaskiej jest z kazdego miejsca w kraju,po przyjezdnych koleja wyjade na dworzec.Mysle ze wArto byloby zorganizowac pierwsza taka impreze (tak sie zaczynaly wszystkie zloty :lol2: i duze imprezy)

Sadze ze rozmowom i dyskusjom nie byloby konca,bylaby szansa na zywo wymienic sie doswiadczeniami,pomyslami no wspolnie polatac.

Dlaczego to miejsce-Rusko.Powod prosty.Przewyzszenie kilkadziesiat metrow,ponizej plaski teren-uprawy.Brak zaklocen.Start z kazdego kierunku,dobre warunki termiczne.

Zgloszenia na moj email polishpeterpeter@yahoo.com

 

lub mozemy przedyskutowac to tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Peter ja sie bardzo chetnie pisze na to, ale prosze przesuń termin na lipiec, bo z życia wiem, że takie spotkania odbywają sie zazwyczaj w weekendy, a ja niestety w ostatni weekend czerwca siedzę w pracy ;-(((((

Może dajmy więcej czasu forumowiczom, bo nnie każdy co dzień tu zagląda, może termin 12/13 lipiec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnego terminu nie ma (jeszcze) , ale tez i nie bedziemy go zmieniac (jak ustalimy)

bo wtedy nigdy nie dojdzie do skutku.

Ja proponuje zrobic tak.Termin staly i tzw. rezerwowy (na wypadek zalamania pogody),

czyli krotko mowiac tydzien po stalym.

Moze byc zorganizowany w dowolnym terminie,ale powinien to byc termin,kiedy dni sa najdluzsze-od godz 17 praktycznie ustaje wiatr i pozostaje sporo godzin lotnych.

Wstepnie zainteresowalem miejscowych notabli,celem udostepnienia nam sali na inaguracyjne spotkanie.Byloby miejsce na oficjalne otwarcie,pogadanie.

Do dyspozycji bylyby 2 szybkie PC,czytnik kart-aby prowizorycznie zmontowac filmikt,projektor albo duzy (50'' lcd) do projekcji,moze internet,magazyn na rzeczy.Chyba uda sie zrobic to nieodplatnie.Wszytsko zalezy od frekwencji,jesli bedzie duza-na pierwszym spotkaniu,mozemy liczyc na cyklicznosc takich spotkan i dosc komfortowe warunki.

Czyli calosc nie w szczerym polu na lotnisku,ale posiadziemy wygodne miejsce do spotkan,niezaleznie od warunkow atmosferycznych.I co najwazniejsze (jesli sie uda-nieodplatnie).Bliskosc autostrady,wezla kolejowego czyni to miejsce dosc dobrym nie tylko ze wzgledu na dojazd,ale lokalne warunki lotne-bezpieczenstwo-pola upraw-brak drzew/lasu na trasie lotow,bezproblemowe odnalezienie modelu,daleki zasieg-starty z gorki (dosc wysokiej) zwieksza to kapitalnie zasieg,

plaski teren ponizej,brak zaklocen.Ze wzgledu na nie,duze miasto raczej odpada.

Zainteresowani,prosze niech wlacza sie do dyskusji i zaproponuja termin bliski pierwotnego - choc moze faktycznie lepie byloby aby ta idea troche ,,powisiala'' i wiecej chetnych zapoznalo sie z nia-czyt. ustawilo sobie wolne. Moze dodatkowe uwagi,beda przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy sugerowany termin i jednego ,,pewniaka'' :lol:

 

W czasie spotkania w szerszym gronie,chcialbym takze poruszyc temat naszych wirualnych spotkan.To znaczy,wylonic ,,na zywca'' rade przyszlego forum ,,Polskiego Forum RC-CAM''.

Byc moze z osobowoscia prawna,statutem,sposobem finansowania itd.Czas juz ku temu aby zorganizowac stabilne,solidne miejsce naszych spotkan internetowych.Oczywiscie przez sentyment nie pomijajac tego :* .

Widzialbym to tak,ze decyzja rady-kilku osob o ugruntowanej pozycji podejmuje decyzje

o losach przyszlego forum.Unikniemy w ten sposob problemow falstartu i decyzji jednoosobowych nie zawsze zgodnych z oczekiwaniamy spolecznosci w/w.

Domena i zwiazane z nia peryferia,beda wlasnoscia rady z delegacja stosownego zapisu na zasadzie umowy cywilno prawnej.Tylko takie rozwiazanie gwarantuje tzw. ciaglosc,stabilnosc ,bez zawirowan czy naglych zwrotow.

Rada powinna byc wyloniona na zasadzie glosowania np. uczestnikow zlotu lub wsrod nas

nawet tutaj,na zasadzie ankiety (znowu ankieta :crazy: )

 

Uwazam ze takie miejsce powinno powstac,gdyz sama dyscyplina jest na tyle mloda i szybko rozwijajaca sie , ze rokuje nadzieje na szybki rozwoj forum.Vide poprzednie,gdzie wygladalo to bardzo obiecujaco.Nie jest to rozwod z PFMRC,bo tutaj wszystko sie zaczelo,ale pewnego rodzaju ewolucja,gdyz nadszedl czas na samodzielne zycie tej dziedziny modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy drugiego ,,pewniaka''

Ustalmy od razu,ze termin ,,rezerwowy'' bedzie ,,za tydzien''.Po sprawdzeniu przewidywanej pogody.To na wypadek gdyby zapowiadali deszcze/wichury.

Wowczas kazdego powiadomie kilka dni wczesniej,ale traktujmy te ewentualnosc jako ostateczna (to nie Anglia gdzie pada codziennie :lol: )

 

Edit.

Killerus dostanie zadanie domowe,sciagnac IRC-a na spotkanie :*

 

Kto nastepny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kazdy pilot z modelem bedzie mile widziany.

Wstepnie zglaszamy sie tutaj.(oficjalne zgloszenie z danymi osobowymi prosze podac na moj email

 

polishpeterpeter@yahoo.com

 

bedzie to podstawa do rezerwacji np. noclegu-20-30 zl)

 

Piloci FVP beda mieli pierwszenstwo w lotach (kanaly) oraz wolna przestrzen.

Licze takze na spora grupe z Wroclawia,tam juz tez maja spore sukcesy.

W przypadku sporego wysypu :mrgreen: zrobi sie tabele kanalow,depozyt nadajnikow i osobne miejsce startow ,,klasycznych modeli''

Do dyspozycji jest tez kilka miejsc (promien kilkunastu kilometrow) ,prywatne lotniska,gdzie czasem ladowalem w odwiedzinach (paralotnia z silnikiem).

Ci przyjazni wlasciciele,na pewno nie odmowia uzyczenia plyty lotniska,ale generalnie stawiam na Rusko,ze wzgledu na przewyzszenie startu,mozliwosc startu w kazdym kierunku,odkryta przestrzen,BRAK ZAKLOCEN-wczoraj sprawdzilem :lol: .

 

W odpowiedzi na zapytanie-tak,kosiarke mam.Dla modeli startujacych z ziemi wykosimy kawalek pola startowego,tzn ja udostepnie Honde (5KM) a reszta w rekach zainteresowanego :devil: .Wiekszosc modeli startuje z reki,gorka ma spore pochylenie/jest dosc stroma,wiec teoretycznie kazdy model powinien ta metoda bez problemu wystartowac.

Tak wiec jest taka opcja w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRC - poinformowany przez Killerusa o planowanym zlocie, zgłasza chęć uczestnictwa w tym terminie :) ,

przy lotach FPV jest 2 problem - nadajniki Video ... jest pare kanałów i bliskie siebie raczej sie mogą nakładać - wiem bo latalismy z Killerusem we 2

i jak jego model byl na ziemi a mój w powietrzu to pole z jego nadajnika zakłócało mój odbiór i mialem czarno w googlach :)

i sytuacja miala sie dokladnie tak samo jak ja mialem mój model w pobliżu jego odbiorniku ,

moze trzeba by przetestowac o ile od siebie powinny sie znajdowac bazy tak zeby sie nie zakłócać i czy miedzy 1 , 2 kanałem można naraz latać ?

 

proponuje zrobic formularz w wordzie , z potrzebnymi danymi osobowymi , kanałami , oraz formy pobytu ( namiot , hotel )

itd .. trzeba powymyślać i moze stworzyć cos takiego... ??

 

plusem tego jest to ze widzowie - inni piloci fpv ( i nie tylko ) będą mogli pogladac lot innych modeli przez swoje google , lcd itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że spokojnie 2 modele FPV będą mogły latać, Irek u nas działało to dobrze, w momencie, gdy Twój 2 razy mocniejszy nadajnik oddalił sie od mojej bazy.

 

Gdyby na lotnisku była możliwość zasilenia napięciem 220v możnaby przytaszczyć magnetowid i loty nagrać na kasecie (jakość jest zniewalająca, gdy się to potam ogląda na TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zrobic formularz w wordzie , z potrzebnymi danymi osobowymi , kanałami , oraz formy pobytu ( namiot , hotel )

itd .. trzeba powymyślać i moze stworzyć cos takiego... ??

Skoro proponujesz,to tak zrobimy (czyt. zrobisz,bo ja nie umiem).

Uporzadkuje to wiele spraw.Hotel potwierdzilem,ze sa pokoje 20 zl plus VAT ale mozna sie chyba dogadac.Jak bedzie wiecej chetnych to jeszcze lepiej,moze bedzie taiej.

W poniedzialek,sprobuje zainteresowac Urzd Miasta,moze zorganizuja nam wystawe na prezentacje filmow,sprzetu.Nagrajcie swoje filmy na plyty dvd albo inny nosnik np. karty SD.Wstepnie jest poinformowany dom kultury,wiec moze dadza jakies pieniadze na plakaty,foldery.Tak nawiasem mowiac ,sekcja modelarska (kierownik) nie mial bladego pojecia o czym mowie,a zrozumial tyle ze to modele z kamerami :lol:

Gdyby na lotnisku była możliwość zasilenia napięciem 220v możnaby przytaszczyć magnetowid i loty nagrać na kasecie (jakość jest zniewalająca, gdy się to potam ogląda na TV)
Ja mogę przytargać "magnetowid" z HDD wejściami po niskiej i DVi. Potem wystarczy wsunąć DVD-R (+R) i mamy MPG2 na płycie w postaci VOB'a Tylko 230VAC potrzebne lub ktoś, kto umie szybko przerobić sprzęt na +/-12V VDC

Inwerter 12/220 mam,powinien wyrobic sie na dwa magnetowidy (200W)

Najlepsze (jakosciowo) wyniki sa jednak z kamery DV,ja mam jedna,moze ktos bedzie mial druga.

 

Gdyby zaszla potrzeba obrobki,mam jednego PC ,dosc mocny,drugiego tez chyba sie zalatwi.Prowadze rozmowy nad monitorem/projektorem,tak wiec filmy na dvd mozno wskazane-pokazy dla publicznosci no i .....1000 pytan do.Zapewne wielu ludzi zainteresuje ta forma modelowania.

Tu takze uklon do wladz forum.Panowie Admini,macie niepowtarzalna okazje zaistniec medialnie-za darmo.Wystarczy baner,tablica reklamowa,materialy promocyjne typu ulotki/opis forum/zaproszenie do odwiedzenia.Jesli UM zrobi darmowa reklame,to moga odwiedzic taka wystawe (w sobote) setki jesli nie tysiace ludzi.Bo nikt nigdy tego nie robil w ten sposob,poza festynami wyborczymi,a o domu kultury nie wspomne.

Kosztow typu wpisowe nie ma,na razie to tylko moj czas i beznyna/telefony.

Bedzie ktos chcial pomoc,super,nie bedzie chcial,polatamy w ciszy i spokoju 8)

Wstepnie juz wiem ze wszyscy nie zmiescimy sie w moim domku (taka byla pierwotna wersja-kameralna) dlatego wstepnie dogadam sie , ze jesli dolaczy jeszcze kilka osob,wynajmiemy caly budynek bylej szkoly i wszyscy sie zmieszcza.Jest kuchnia,socjal,boisko,parking.Do pola lotow 4 km,ale na upartego to i z boiska mozna startowac-jest odkryta przestrzen.Dopoki organizacyjnie daje rade,widze to optymistycznie.

Na 10 dni przed spotkaniem , zapytam kazdego o potwierdzenie przyjazdu i zarezerwuje pokoje.Jesli ktos nie przyjedzie,wypada zaplacic przynajmniej 20 zl za dobe-tak sie wstepnie dogadalem.Za nocleg placimy w momencie zakwaterowania.

% i jedzonko mozna zrobic indywidualnie, albo zywienie zbiorowe-skladka dla kucharki,zrobi obiad, 2 obiad i sniadanie,kolacja grill.Zakonczenie ,niedziela 17 :00

rozpoczecie sobota ok 12:00.Mozna tez przyjechac w piatek.

 

Uwagi,propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (moze wydać sie głupie,ale chcę się upewnić) : czy trzeba przyjechać na całe 2 dni czy wystarczy jeden?

Bo chciałbym przyjechać moze z jakimś modelem ( nie fvp) i niechcę nocować, tylko jeszcze tego samego dnia wrócić do domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce (po wczesniejszym emailu) moze przyjechac w piatek,aby rano w sobote juz polatac.

Sobota bedzie przeznaczona na prezentacje-wystawe i pokazy filmow (jesli Urzad Miasta odda do dyspozycji Dom Kultury,rzutniki,monitory,internet..)Takze tradycyjnych modeli.Czyli po sniadanku od 10 do 14.Pozniej wlasciwa impreza,latamy ,latamy,latamy.Piloci FPV,podzieleni na kanaly,kazdy po 30-40 minut.Az do wieczora.Tradycyjne RC beda latac albo na lotnisku w Zarowie albo w Rusko , w tzw. oknie startowym (czyli 15 minut) po kazdym pilocie FPV.NADJNIKI W DEPOZYCIE -W MOIM AUCIE NA GORZE RUSKO.Wydawac bede ja albo osoba wyznaczona.Do podgladu lotu beda dwa monitory na polu startowym.Jesli wladze miasta udostepnia teren,to bedzie osobny pokaz tradycyjnych modeli,z wieksza publika,w miescie na stadionie.FPV nie nadaje sie do tego typu prezentacji.W celu popularyzacji modelarstwa dobrze by sie stalo,aby przyjechal kazdy kto ma model i umie latac,podkreslam,umie latac z uwagi na ograniczony teren do startu.Pilot bedzie mial do dyspozycji teren 300x200 z tzw. wolna strona,czyli podejsciem do ladowania.Jedyny warunek,pilot nie moze wylecie ,,za plecy'' gdyz tam beda ludzie,auta.

Mapki i fotki umieszcze pozniej.Sobota,wieczorem (tu jeszcze nie uzgodnilem,albo obiadek dla wszystkich (odplatny wczesniej) albo grill,czyli co kto ma plus %.

 

Jak tak dalej pojdzie,(liczba chetnych) to faktycznie wynajme obligatoryjnie caly budek szkoly :jupi: :lol2: .Warunki spartanskie,ale tanio i wesolo,bo blisko i razem i na odludziu.Mozna spiewac,czlowiek z gitara wskazany :P czyt. mocno pozadany.

Niedziela,latanko poranne do ok 14 i oficjalne zamkniecie spotkania ok 16-17.

Tym razem bez fajerwerkow.

Kolejnosc moze sie nieznacznie zmienic w zaleznosci od terminow przyjazdu.Celowalbym w cala sobote i kawalek niedzieli,stad wspominam o piatku wieczorem.W sobote po poludniu moze byc klopotliwe ,,pozbieranie'' chetnych z dworca-rozne godziny przyjazdu.

Tu jeszce cos wymysle.aby to usprawnic.Transport na gorke i z dworca do szkoly (wieczorem) . Nikogo nie zostawie na dworcu i nie naraze na koszty taksowki. ;D

 

Cel spotkania.

 

Ustalic metoda glosowania wodza,podjac temat -zalazek wladz forum,takiego ktore bedzie mialo stabilne podstawy.No i pora najwyzsza ,abysmy mieli rade forum.

W czasie spotkania omowimy takze kwestie reprezentacji Nas,czyli uzgodnimy jak ulepic cialo prawne,czyli reprezentanta z osobowoscia prawna.Jesli takowe powstanie,bedzie mozna zwrocic sie o uczciwe ubezpieczenie,promocje medialna,pomoc i ew. propagowanie tej idei.W tym celu zaatakuje lokalne gazety i TV.jesli zbagatelizuja propozycje ich strata.

Mialo byc cicho i skromnie a tu sie zanosi na festyn :crazy:

Ale to dobrze,zeby Polska nie byla na szarym koncu,pokazmy na necie,RCG,innych forach ze ,,na wshodzie'' tez tak lataja.I wcale nie gorzej.Zaprosilem takze Zbiga,mysle ze znajdzie czas.Moze przyjada latacze z innych krajow :* :shock: ,od jutra juz sie bedzie ,,robic recrame''

 

Na tej mojej prowincji (wlasciwie przedmiescie) nic sie nie dzieje.Nie inwestujemy nawet jednej zlotowki w ten temat.Ten sport sam sie wypromuje.Dla dzieciakow i starszych to bedzie calkowicie cos nowego,zobaczyc taki samolot,film z jego pokladu,pogadac z pilotem itd.Starsi i tak wciaz nie trybia o co chodzi i rozmawiaja ze mna jak z astronauta. :crazy: Nie wierze , ze po takim pokazie nikt nie sprobuje tego,bo ja bym sprobowal ulotnic chocby zwykly model ES z aparatem.Jesli ktos ma cos do sprzedania z dziedziny RC,bedzie kacik gielda.

 

Dajmy przy okazji jakis cel mlodym ludziom.Niech robia samoloty,ucza sie RC , zamiast stac w bramie z piwkiem.Bawmy sie przy tym i pokazmy ludziom ze Nasza pasja to nie tylko skarbonka pieniedzy,ale filozofia zycia i sposob na wolny czas spedzony produktywnie/aktywnie.Pokazmy ludziom , ze idzie nowe i to co robimy moze byc dostepne dla kazdego.

Nigdy nie bylem spolecznikiem,filantropem.Mam dosc swoich problemow i braki czasowe.

Ale w tej jednej sprawie zrobie wyjatek i na podobna reakcje licze z Waszej strony.

Poza tym to pierwszy w Polsce tego typu zjazd,wiec do czegos to jednak zobowiazuje ,aby pokazac sie z jak najlepszej strony no i w koncu spotkac sie :* :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.