Skocz do zawartości

Spotkanie integracyjne .


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

Bardzo bym chcilas sie pojawic na zlocie ale mam pare proeblemow....Nie do konca (nie w 100%)potrafie opanowacv model a tam bylo pisane ze bedzie mijsce tylko 300/200m...Czy bedzie mozna tez gdzie indziej polatac?Czy moge zabrac fox-a??Jes to model szybowca bardzo maly i szybki i probowlabym na tej gorce przy tej kopalni polatac....Jesli zdaze to zreobie delte i tam pewnie odbedzie sie oblot ;)Ale teraz najwazniejsze.....Czy ktos z katowic lub okoloic milby wolne miejsce w samochodzie??Bo chcilbym pojevchac ale nie mam jak sie tam dostac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge zabrac fox-a??Jes to model szybowca bardzo maly i szybki i probowlabym na tej gorce przy tej kopalni polatac

Jasne.Inny kanal i po problemie,tam moze polatac kazdy model.

Czy bedzie mozna tez gdzie indziej polatac?
Miejsce jest na gorce,a w miescie jeszcze tego placu nie widzialem.Cokolwiek bede wiedzial w piatek-poniedzialek.Tzn. okresle wymiary (dokladne) i mozliwosci do spalinek i elektrykow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panowie koledzy :)

Jako że mieszkam niedaleko Ruska [Świebodzice] to zapewne zjawię się z naszą ekipą modelarzy okolic Świebodzic, mam tez kolegę który ma dosyć pokaźne Heliki zerknijcie sami: http://ekontech.pl/heli.htm i jest se Strzegomia. Do tego chciałem jeszcze zaproponować ze mogę zasiać propagandę na naszym oficjalnym portalu modelarzy www.rcswiebodzice.pl który jest promowany przez portal www.swiebodzice.pl. I wcale nie chce sie przypadkiem reklamować bo nie w tym nasz cel.

Celem naszym będzie wspólne spotkanie aby wymienić swoje zdania i oczywiście polatać. Ja aktualnie latam spalinką 7.5ccm i tez mogę ją ze sobą zabrać kanały mam do wyboru: 63,71,79. Oczywiście zasieje propagandę u swoich wszystkich znajomych modelarzy wiec może i więcej modeli sie zrobi :).

 

Proponuję poczekać do 5 lipca i wtedy gdybyś Peter określił już na 100% wszystkie terminy i godziny i miejsca spotkania. A ja wtedy umieszczę stosowny news na naszym portalu.

 

Bardzo mi milo słyszeć ze szykuje sie taki zjazd bo nasza ekipa właśnie sie przymierza do zorganizowania czegoś w takim stylu :)

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na odzew tu na forum lub mailowo lub jakkolwiek innym sposobem możliwym... wszystkie dane o mnie znajdziecie na naszym portalu.

 

POZDRAWIAM

Tomasz Delanowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka powinna powstać na miejscu - każdy przyjeżdżający po przywitaniu się powinien wpisać sie na listę (Imię Nazwisko, nr dow. osob./inny dok.) i podać numer kanału na którym chce latać. Dodatkowo wpis na listę i złożenie tam podpisu oznacza zapoznanie sie z Regulaminem Zlotu i wzięciem odpowiedzialności cywilno-prawnej za wyrządzone przez siebie szkody w cudzym mieniu i zdrowiu/życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka powinna powstać na miejscu - każdy przyjeżdżający po przywitaniu się powinien wpisać sie na listę (Imię Nazwisko, nr dow. osob./inny dok.) i podać numer kanału na którym chce latać. Dodatkowo wpis na listę i złożenie tam podpisu oznacza zapoznanie sie z Regulaminem Zlotu i wzięciem odpowiedzialności cywilno-prawnej za wyrządzone przez siebie szkody w cudzym mieniu i zdrowiu/życiu.

I tym sposobem zostala wytypowana osoba ktora tym pokieruje :twisted:

Dzis zaliczylem pol dnia na gorce !

Ulotnilem Cularisa w wersji szybowcowej,ale za slabo wialo.W koncu to duzy i ciezki model.Tak jak pisalem,nie ma szans uszkodzic model czy serwa.Problemem jest tylko w szukanie modelu,trzeba go sledzic do konca i isc dokladnie w tym kierunku.Wszystko przez te rowna i wysoka trawe,ktora jest doslownie jak dywan z bardzo dlugim pionowym wlosiem.

 

Nawet spalinki mozna rzuca,nie ma problemu,spad jest tak duzy ze spokojnie wyjdzie,nawet jak nie ma wiatru.

Dla tych co beda sie nudzic,a chca aktywnie spedzic dzien tzn. zajechac sie :P

przygotuje dwie paralotnie i uprzeze.Jedno skrzydlo jest rekreacyjne,wiec ambitny moze przeleci, jak mu sie uda spory kawalek laki.

 

Caly urok tej gorki to:

spokoj,lot na kazdy kierunek wiatru,brak ludzi,zabudowan,drzew,zaklocen i plaskie przedpole.Nie sposob zgubic modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka powinna powstać na miejscu - każdy przyjeżdżający po przywitaniu się powinien wpisać sie na listę (Imię Nazwisko, nr dow. osob./inny dok.) i podać numer kanału na którym chce latać.

 

czyli bede musiał poszukać swojej legitymacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCRUBBY napisał/a:

Tabelka powinna powstać na miejscu - każdy przyjeżdżający po przywitaniu się powinien wpisać sie na listę (Imię Nazwisko, nr dow. osob./inny dok.) i podać numer kanału na którym chce latać.

 

 

czyli bede musiał poszukać swojej legitymacji

No , jesli nie pamietasz imienia i nazwiska,pewnie sie przyda.Z numerem kanalu koledzy pomoga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Pojawiają się pytania dot. formalności i spraw porządkowych.

Odpowiem na kilka z nich na forum:

 

- Po co lista?

By wiadomym było, kto na jakim kanale chce latać. Na górce - tylko i wyłącznie po zapisaniu się na lot można włączyć APKĘ! Żadnych samowolek bo wpadnie CHUCK NORRIS i pozabiera modele (a przynajmniej kwarce) :evil:

 

- Co z niepełnoletnimi lataczami?

Nie wiem. Na serio nie mam bladego pojęcia co z Wami zrobić. Nie macie formalnie prawa do zaciągania zobowiązań (a takim jest podpisanie zobowiązania do przestrzegania Regulaminu).

 

- Ile czasu będzie można latać?

Aż padną baterie albo skończy się paliwo albo minie 30 minut. Tak to ja sobie wyobrażam.

 

- Czy będzie ktoś z kablem Trener - Uczeń ?

Nie wiem. Ja mam do oblatania mojego spalinowego CANARY i chętnie się wczepię do poważnego pilota na ucznia moją MX-12. Osobiście kabla nie mam.

 

- Czy będzie można polatać w okularach?

Jasne! Jeżeli używasz korekcyjnych - to pewnie, że możesz (a nawet powinieneś) w nich latać.

 

[dopisek].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje Regulaminów. Zaczerpnięte jako żywo z lotniska najbliższego memu sercu: z KOCZARG.

 

Regulamin lotniska

1. Lotnisko Modelarskie Rusko nie służy działalności zarobkowej.

2. Wszelkie pozyskane środki zostały przeznaczone na utrzymanie terenu lotniska.

3. Organizatorzy lotniska posiadają wszelkie prawa do ustanawiania zasad korzystania z terenu lotniska.

4. Każdy pilot musi być wpisany na listę pilotów lotniska Rusko oraz posiadać przy sobie aktualny identyfikator. Osoby bez identyfikatora nie mogą korzystać z lotniska (dotyczy pilotów).

5. Wszystkich pilotów korzystających z lotniska obowiązuje przestrzeganie następujących zasad użytkowania nadajników:

- uzgadnianie używanych częstotliwości nadajników (kanały) z Organizatorami.

6. Zalecane jest umieszczenie na antenie nadajnika numeru kanału na którym latamy

7. Podczas uruchamiania silnika samolot należy ustawić tak, aby strumień zaśmigłowy był skierowany z dala od ludzi, samolotów i sprzętu.

8. Publiczność ma zakaz wstępu na pas startowy oraz do stanowisk obsługi samolotów.

9. Zabronione jest przebywanie na lotnisku osobom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

10. Rozruch silnika dozwolony jest tylko w obszarze obsługi samolotów. Docieranie lub dostrajanie silników jest dozwolone tylko na specjalnym, wydzielonym stanowisku.

11. Obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych oraz innego sprzętu radiowego nadającego fale radiowe (poza nadajnikami do zdalnego sterowania) na terenie obsługi samolotów, w boksie pilotów oraz na pasie startowym. Sprzęt ten może być używany na parkingu oraz w strefie dla widzów.

12. Wszystkie samochody musza być zaparkowane na parkingu. Zabronione jest wjeżdżanie samochodów na teren obsługi samolotów oraz na pas startowy.

13. Każdy samolot wyposażony w silnik spalinowy musi być wyposażony w sprawny tłumik. W przypadku samolotów nadmiernie hałaśliwych (brak lub niesprawny tłumik) Organizatorzy mogą zabronić wykonywania nimi lotów.

14. Loty samolotów wyposażonych w silniki spalinowe mogą odbywać się tylko w godzinach: 9:00-21:00

15. Wszystkich korzystających z lotniska obowiązuje zachowanie czystości na terenie lotniska i w jego okolicy.

16. Mile widziane jest posiadanie polisy ubezpieczenia OC.

17. Organizatorzy lotniska nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poczynione przez użytkowników lotniska.

18. Organizatorzy lotniska zastrzegają sobie prawo do usunięcia z lotniska (wraz z zakazem wstępu) osób nie przestrzegających regulaminu korzystania z lotniska lub regulaminu wykonywania lotów.

19. Wszelkie wątpliwości dotyczące regulaminu prosimy zgłaszać do organizatorów.

 

Regulamin wykonywania lotów

1. Loty dozwolone są tylko i wyłącznie w wyznaczonych strefach z bezwzglednym zakazem wlatywania nad strefę obsługi, parking oraz obszar dla publiczności. Złamanie tego punktu skutkuje natychmiastowym zakazem lotów danego dnia dla łamiącego przepis.

2. Pilotaż modeli dozwolony jest tylko z miejsca dla pilotów, stojąc twarzą w stronę aktualnego pasa startowego. Model nie może przekraczać linii pasa startowego od strony pilotów (nie wlatujemy nad głowy oraz za plecy pilotów).

3. Piloci zobowiązani są do ustnego zgłaszania czynności takich jak:

- start

- lądowanie

- lądowanie awaryjne

- brak kontroli nad modelem

- wejście na pas

- zejście z pasa

4. Pas startowy musi być wolny od ludzi oraz sprzętu.

5. Trasa lotu, oraz kierunek startu i lądowania ustalony jest na podstawie kierunku wiatru lub przez kierownika lotów. Latanie w kierunku przeciwnym jest zabronione.

6. W danym momencie w powietrzu nie może znajdować się więcej niż cztery (6) modeli.

7. Jeśli w danym momencie w powietrzu znajdują się dwa (2) lub więcej samolotów, każdemu z pilotów powinien towarzyszyć obserwator (inny pilot lub pomocnik).

8. Zabronione jest palenie tytoniu w trakcie obsługi oraz pilotażu samolotu.

9. Samoloty znajdujące się na pasie lub w powietrzu muszą ustąpić pierwszeństwa drogi samolotom, których piloci zgłosili zamiar lądowania lub zgłosili awarię.

10. W związku z przelotami w tym rejonie samolotów turystycznych, śmigłowców oraz innych załogowych statków powietrznych obowiązuje całkowity zakaz zbliżania się do nich modelami oraz bezwzględne ustąpienie pierwszeństwa przelotu przez strefę powietrzną lotniska Rusko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCRUBBY napisał/a:

Tabelka powinna powstać na miejscu - każdy przyjeżdżający po przywitaniu się powinien wpisać sie na listę (Imię Nazwisko, nr dow. osob./inny dok.) i podać numer kanału na którym chce latać.

 

 

czyli bede musiał poszukać swojej legitymacji

No , jesli nie pamietasz imienia i nazwiska,pewnie sie przyda.Z numerem kanalu koledzy pomoga :D

 

chodzi mi tutaj o nr dowodu osobistego

 

a moze być tak że mój tata się podpisze?

 

 

. Każdy pilot musi być wpisany na listę pilotów lotniska Rusko oraz posiadać przy sobie aktualny identyfikator. Osoby bez identyfikatora nie mogą korzystać z lotniska (dotyczy pilotów).

 

-Jak ma wyglądać taki identyfikator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.