Skocz do zawartości

Spotkanie integracyjne .


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Słuchajcie (tzn. czytajcie), nie ma sensu demonizować tego, że latać będą nieletni. Jeżeli ich opiekunowie zgodzili się na ich podróż, to chyba są to odpowiedzialni młodzi ludzie(?).

Poza tym małżonka słusznie zauważyła: "ZA SZKODY WYRZĄDZONE PRZEZ DZIECI ODPOWIADAJĄ ICH OPIEKUNOWIE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z identyfikatorami? jak będą wyglądać?
to chyba z nieletnimi ( przynajmniej w moim przypadku) przyjedzie jakiś opiekun np tata

czy zamiast mojego podpisu on mógłby się podpisać?

Spokojnie,to tylko spotkanie w gronie pilotow.Jak rodzice sie zgodzili,mozna przyjechac.

Na spotkaniu sa w wiekszosci dojrzali ludzie,wiec i o ekscesach nie ma mowy.Oczywiscie nieletni nie pija i pala.

Ale pilnowac siebie kazdy musi sam.

 

 

fullrespect

 

Peter tak torchę off topic [przepraszam] gdzie teraz aktualnie mieszkasz ze masz czas na częste wypady do RUSKA ?

 

Mieszkam kolo Swidnicy,wiec na gorke mamy podobna odleglosc.Oczywiscie Ciebie tam nie moze zabraknac,w koncu to rzut beretem.

Regulamin,jaki by nie byl jest ok,a zycie go zweryfikuje.

Generalnie,po wystawie/spotkaniu w Zarowie, w domu kultury,pojedziemy na gorke cala ekipa.Miejsce dla niezmotoryzowanych znajdzie sie,mam 3 wolne :lol2:

Na gorce,WSZYSCY wkladaja nadajniki do jednego auta (tu na ochotnika samochod -skarbonka) i klucz przechodzi w moje posiadanie (czasowo).

Nadajniki beda wydawane tylko na czas lotu i regulacje przed lotem,ale pod warunkiem ze sam osobiscie sprawdze kanaly.Jesli beda duze odstepy,moze byc tak,ze moze latac kilka modeli,ale bez mojej zgody nie ma takiej opcji.Model (kazdy) moze wystartowac tylko wtedy,kiedy wydam nadajnik i wyrazna zgode na lot.Pilot w goglach,ma osobne miejsce i w jego strefie moze znajdowac sie tylko jedna osoba-OBSERWATOR.Nikt wiecej.Tam tez znajduje sie caly jego sprzet i nikt nie ma prawa tego dotykac,ogladac.Slowem 10m od tego miejsca.Jesli bedzie kilku ,ustawienie wg. ich upodoban.Podglad lotow bedzie na moim odbiorniku i antenach , monitorze w odrebnym miejscu,oddalonym od pilota FPV.Tam takze bedzie kamerka/nagrywarki do rejestracji.

Tam tez bedzie wieza ,,kontrolna'' czyli koordynacja.Jesli sie ktos zgubi,obserwator podaje taka komende,wowczas na zyczenie pilota,sprobuje sprowadzic model do bazy.Jesli sie uda.

 

Czyli reasumujac-nikt nie poleci bez mojej zgody-wszystkie nadajniki sa pod kluczem.

Kazdy start musi byc najpierw zgloszony,a pilot musi odbyc ze mna krotka rozmowe na temat topografi terenu.Chodzi o to,by nie zgubil modelu.

Dlaczego ?

Gorka jest wysoka,w momencie startu, w goglach widac spora wysokosc.I to jest zludne,poniewaz pilot musi zrobic pierwszy zakret ze sporym zapasem wysokosci ponad gore,to w celu bezpieczenstwa ludzi na gorze i aut znajdujacych sie bezposrednio u podnoza.

 

Reszta jak w regulaminie,jesli ktos chce :faja:

 

Piloci tradycyjnych modeli,nie moga wlatywac w trefe podejscia modeli FPV.Piloci FPV maja do dyspozycji 1/4 stoku i wolne podejscie od zawietrznej.Ze wzgledu na stromosc stoku,tylko wyznaczone miejsce jest do ladowania-obserwator ma obowiazek caly czas sledzic model,gdyz w duzej trawie moga byc klopoty z jego znalezieniem.Nie powinno sie ladowac na gorze,ale na stoku nawietrznym.A juz tym bardziej,niedopuszczalne jest wyjscie z sektoru (1/4 gory to ok 150m !!!)Podejscie do ladowania powinno sie wykonac z duzej wysokosci nad szczytem,nie od zawietrznej (zza plecow).Trawers podejscia wzdluz zbocza lub na wprost oddajac wysokosc,ale tylko przed pilotem,nigdy za plecami.Startowisko bedzie tak usytowane,zeby w zaden sposob nie przeszkadzac pilotowi FPV,pilot FPV musi miec calkowita izolacje i bezpieczenstwo.

 

 

Piloci tradycyjnych modeli RC,maja 3/4 gory i moga sobie latac w/g uznania.

Zlamanie w/w zasad docenia bardzo szybko i poznaja co to dysza pana Bernouliego,zagiel i termika polaczona z zawietrzna :devil: .Powodzenia takze w szukaniu modeli :lol2:

Spalinki i elektryki maja startowisko obok pilotow FPV (czyli ok 300m zbocza) i te modele nie maja prawa wleciec w strefe pilotow FPV.Czyli model nie ma prawa przeleciec lini lewej reki, i lub wleciec za plecy (pilot obrocony plecami do miejsca startow FPV)

Na gorce bedzie 220V ~ oraz 12V- stolik i kilka krzeselek.Przydalby sie parasol od slonca i wiecej krzeselek (niech kazdy wezmie co moze,aby nie siedziec na ziemi)

 

Po lotach,jedziemy do hotelu i kazdy rozlicza sie z noclegu na wlasna reke (z wlascicielem)

Ognisko i % wieczorem,mozna spiewac,tanczyc i swawolic,mamy caly budenk dla siebie.

Rano kac gigant i ew. loty z boiska.Pozegnanie , a reszte opiszecie tutaj :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorce,WSZYSCY wkladaja nadajniki do jednego auta (tu na ochotnika samochod -skarbonka) i klucz przechodzi w moje posiadanie (czasowo).

Nadajniki beda wydawane tylko na czas lotu i regulacje przed lotem,ale pod warunkiem ze sam osobiscie sprawdze kanaly.

 

Piloci tradycyjnych modeli RC,maja 3/4 gory i moga sobie latac w/g uznania.

 

wszyscy co latają FVP czy wszyscy razem z modelami tradycyjnymi rc?

 

w/g uznania czyli kto kiedy chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy == WSZYSCY składają aparatury do depozytu = samochodu skarbonki. Nie można ryzykować utraty kontroli w jakimś modelu, poprzez niecelowe nawet włączenie nadajnika z latającym kanałem.

P.S. Peter napisał, by zabrać krzesełka, leżaki, coś pod :ass: . Ja dorzucam jeszcze prośbę o to, by każdy, kto chce latać przygotował sobie karteczkę A5 (czyli połówkę A4) z wyraźnie napisanym kanałem na którym lata. Te kartkę razem z APKĄ użyje delikwent do lotu. Kartka wyląduje na pleckach zawodnika, by inni startujący mieli zawsze szansę porównać swój kanał z kanałami latającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy == WSZYSCY składają aparatury do depozytu = samochodu skarbonki.

I ja tez tak to rozumie.

 

Kartka moze wystarczyc jedna-kazdego zapisze przed/po wydaniu nadajnika-czyli nr kanalu.To wszystko po to , aby niedopuscic do tego aby spadl model kolegi.

 

Jesli beda dalej takie upaly,dokonamy zakupu kontrolowanego wody mineralnej.Cien niestety tylko za autem lub pod nielicznymi krzewami.Na gorce jest niezla patelnia jesli nie ma wiatru.

Praktyczna rada.Do ewentualnych wedrowek po model (jesli wyladuje daleko) zabierzcie sobie adidaski/tramki.W klapkach/sandalach chodzenie w trawie jest mocno problematyczne.To wada tego ,,dywanu'' z trawy.

 

 

Kazdy , kto chce przyjechac i nocowac musi napisac email do mnie

 

polishpeterpeter@yahoo.com

 

aby potwierdzic rezerwacje noclegu.Reszta , jako wolni strzelcy radzi sobie sama.

Spotkanie w Zarowie w Domu Kultury 10:00 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobic to w jakichs punktach - co, jak i gdzie po kolei...
więc chciałbym wiedzieć gdzie się załapię
Ps. tez prosze o plan w Punktach...

 

No to troche usystematyzujmy.

 

12.07.08

Od 10 rano jestesmy w Domu Kultury w Zarowie.

Ok 14 konczymy wystawe i jedziemy na gorke w miejscowosci Rusko.

Latamy do wieczora.Po drodze kapiel w stawie (b. czysta woda) i zakwaterowanie.

Rano 13.07.08 albo latamy,albo wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Slaskiej.

ok 17 -konczymy imprezke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze tak sie spytam...Moge przyjechac tlyko na jeden dzien..Na ktory dzien sie bardziej oplaca??Kiedfy bedzie mozna wiecej polatac na tej gorce?/(tam gdzie sa te super noszenia)

 

ja już się oto pytałem i można przyjechać na jeden dzień

ja jade 12 lipca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiadają w sobote duży deszcz czarne chmury i 20 stopni.

temperatura wporzo, moze być ale ten deszcz .

Peter, jak rzeczywiście będzie taka pogoda to termin tydzień później?

oby nie ale jak tak to wezme może wiecej modeli bo przyjdzie sprzęt z uh we wtorek powinien być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pilot,nie metereolog,przewiduje taka prognoze.

Deszczyk moze pokropic,jesli .... utrzyma sie temperatura.Tutaj jest specyficznie,a w niedalekich gorkach,juz nie raz tak bylo,ze na nizinkach padalo,a w gorach nie.I odwrotnie.

Bedzie troche wialo,ale po poludniu uspokaja sie.Bardzo cieplo (parno).

 

Latac sie da.Tak przewiduje.Jesli deszcz,to b. krotki albo wogole.

Czekam na Was jutro w Zarowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.