Skocz do zawartości

regiel letnio- ciepły


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kolegów pytanie, a mianowicie;

                                                             dostałem od kolegi regielek firmy nieznanej /zerwana metka/ około 40A, bez kabli do silnika.Wlutowałem kabelki . Podłączyłem pakiet do samego regulatora. i po chwili stwierdziłem że regulator jest letnio- ciepły.

Pytanie,  czy to jest normalne !?

Ponadto, mam fajny radiatorek, pasujący wymiarami do blaszki w regulatorze, pomyślałem że nie zaszkodzi go zamontować .

Pytanie, czym go przykleić i czy coś musi być między blaszką a radiatorem.

 PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klejenie to według mnie najlepiej będzie klejem termoprzewodzącym, można go dostać w sklepach elektronicznych np. tutaj  AG TermoGlue 10g

Lub taki Arctic Silver ASTA-7G - jednak ten ma już wysoką cenę i raczej nie opłaca się w tym wypadku, choć ma lepszą przewodność ciepła.

Najlepiej żeby między blaszką, a radiatorem nie było nic a szczególnie powietrza, które bardzo źle przewodzi ciepło  :). I dlatego stosuję się pastę lub klej termoprzewodzący, aby wypełnił wszelkie rysy i wgłębienia na powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki klej mi chodzi.Moje pytanie nie było precyzyjne, bo pastę mam i stosuję i chodziło o to czym radiator przykleić.

Po ponownym sprawdzeniu, okazało się że regielek jest zimny ale nie podaje napięcia na odbiornik. Sprawdziłem czy przewody są nie przerwane i jest wszystko ok. Myślę że regulator jest do wyrzucenia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.