Skocz do zawartości

Problem z nową baterią


Wuwuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nową baterią Turnigy 1250mAh 3S 30C.

 

Otóż zaraz po dostarczeniu przesyłki sprawdziłem napięcie baterii i wszystko było ok.

Bateria była naładowana do około 3,8V na cel także dobre napięcie do przechowywania.

 

2 dni temu podłączyłem baterię pod 30A regiel i odbiornik aby potestować serwa.

Po parominutowych testach odłączyłem odbiornik a samą baterię z reglem odłożyłem.

 

Wczoraj postanowiłem znowu podłączyć wszystkie elementy bo szykuję się do montażu w samolocie i niestety bateria przez noc spuchła... Po podłączeniu do ładowarki (hobbyking dc-4s) na ekranie nic się nie wyświetla tak jakby bateria w ogóle nie miała napięcia.

 

Po podłączeniu ładowarki do zasilania i baterii do ładowarki dostawałem Errory. W końcu za którymś razem ładowarka pokazała napięcia pojedynczych celi. od (1.4 1.6, 1,0) All 4.0 i napięcia spadają. Po około 30 minutach ładowarka daje sygnał Error a napięcia są jeszcze niższe niż były z chwilą podpięcia All 3.6.

 

Teraz pytanie czy jest to wadliwa bateria, czy może ja jako amator coś źle zrobiłem (bateria połączona z reglem na noc) i baterię zniszczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bateria to już padaczka.Zawsze trzeba baterię rozłączać od regulatora, bo potrafi pobierać niewielki prąd i przez długi okres czasu potrafi wyssać baterie do cna. Można jeszcze próbować reanimować tą baterię , ale raczej stosował bym ja do jakiś testów na stole , a nie do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada nigdy nie zostawiamy spiętej baterii z regulatorem gdy zestawu nie używamy. Regulator to pełna elektronika która pobiera prąd. BEC to dodatek do regla i mimo ze odpięty od odbiornika i niczego nie zasila też pobiera prądzik. Bateria też była już zapewne w połowie rozładowana więc tak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować reanimować baterię ładując początkowo programem do NiMh jak osiągnie nominalne napięcia to dalej dla Li-Pol. Tym nie mniej spuchnięcie świadczy o tym że w ogniwach zaszły zmiany które już się nie odwrócą i takiej baterii nie należy ufać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.