Jump to content

tomi_72

Modelarz
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tomi_72 last won the day on May 21 2018

tomi_72 had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

About tomi_72

 • Birthday 11/20/1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łódź
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

360 profile views
 1. A ja zdam pytanie z innej beczki. Co ma zrobić modelarz , wieku dość sędziwego , który ze zdobyczy nowoczesnej technologii to posiada jedynie telefon komórkowy i to dość leciwy "klawiszowy". O innych cudach typu internet i mail można zapomnieć .Na lotnisku mamy kilku takich. Zostają pozbawienie możliwości bawienia się swoim hobby w sposób usankcjonowany prawnie , bo nie widziałem innej możliwości oprócz online-owej. Latać zapewne będą dalej tylko zejdą do podziemia modelarskiego?
 2. tomi_72

  T-REX 500

  Trzeba odpiąć popychacz ogonowy od serwa i sprawdzić czy porusza się lekko bez żadnych zacięć. Jeżeli mechanika jest OK i mówisz ,że żyroskop działa prawidłowo to trzeba poszukać czy nie ma za dużych wibracji. Jeżeli wykluczymy te przyczyny to pozostaje serwo ogonowe. Miałem taki przypadek z serwem,że teoretycznie działało , ale tak jakby ze 2 -3 razy wolniej i ogon też wpadał w oscylacje. Wcześniej serwo działało normalnie przez 2 3 lata. Jeśli o wszystko posprawdzasz i dalej coś będzie nie tak, to znaczy , że tu maczały swoje ręce siły nieczyste i bez egzorcysty się nie obędzie.
 3. Potwierdzam, że można podłączyć poprzez złącze analogowe . Układ działa a w zestawie z vario jest kabelek i instrukcja jak to zrobić. Mam tak podłączone i jest wszystko OK.
 4. Bardzo prosto. Ustawiasz tryb ładowania (charge) , typ baterii Life,ustawiasz dwie cele,prąd ładowania, podłączasz startujesz , sprawdzasz czy wykryła dwie cele, zatwierdzasz i czekasz .
 5. To ja też coś dodam od siebie. Mój Taranis to też jeden z pierwszych. Nie wiem dokładnie ile ma przepracowanych godzin, ale w sezonie to trzeba liczyć tak gdzieś koło 2 godzin dziennie czystego latania. Mam co prawda wstawiony drugi moduł, ale tylko dlatego, żebym mógł korzystać z moich najstarszych odbiorników FRskya. Zresztą moduł jest jeszcze starszy niż radio bo latał wcześniej w Opticu 6. Zaraziłem tym radiem i linkiem parę osób i jak dotąd nikt nie miał żadnych problemów. W moim egzemplarzu pojawiła się pierwsza "awaria" dopiero niedawno. skończyła się bateria do podtrzymywania pamięci. Z zasięgiem zero problemów, ale dronami z FPV nie latam. Najdalej latam szybowcami i w zasięgu wzroku nie miałem kłopotów ani na module wewnętrznym ani zewnętrznym.
 6. Na A podaje się napięcie z dzielnika. Ze zworka na A podawane jest napięcie wewnętrzne odbiornika (jeśli to elektryk to będzie to napięcie BEC a). Dzielnik można zostawić tak jak jest w originale na 14.8 , ale przy 3 cela zmniejszy to dokładność pomiaru. Lepiej przelutować na trzy cele i będzie dokładniejszy pomiar napięcia. Resztę ustawia się w telemetrii w radiu.
 7. Nie jest to problem tylko trzeba to robić dokładnie według instrukcji i nie sprawdzać co tam jeszcze można zmienić.
 8. A nie można mode zmienić w menu serwisowym ? Miałem kiedyś RD 6000 i tam nie było problemu.Gdzieś powinienem mieć instrukcje jak to zrobić.
 9. tomi_72

  Niezły pilot

  Niczego raczej nie spowodował . Taka technika desantu ratowników jest częścią szkolenia pilotów i naprawdę wiedzą jak to zrobić bezpiecznie. Oczywiście takie czynności są obarczone większym ryzykiem niż lądowanie na polanie, ale po to są szkolenia , żeby to ryzyko zminimalizować. Samo latanie w górach śmigłowcem jest już niebezpieczne, więc nie róbmy tu następnego tematu o niczym.
 10. tomi_72

  A Ty?

  Jedno nie przeszkadza drugiemu a i tematyka się zgadza, więc nie widzę problemu . Odpowiadając na pytanie z pierwszego postu jasne , że się młóci w iłka. Tak czy siak człowiek sobie polata .
 11. Trzeba i tak i tak. Trzeba otworzyć radio jedną śrubkę wkręcić drugą wykręcić przy gimbalu a na koniec zmiana w oprogramowaniu radia. Tak w wielkim skrócie.Roboty na 5 min. Trochę się spóźniłem z odpowiedzią
 12. To faktycznie rewelacyjne odbiorniki i jeżeli planujesz pozostać przy 35 mhz to pozostaje alliexpres albo inne strony u skośnookich przyjaciół (https://pl.aliexpress.com/item/Coron-8-channel-DSP-DC-Synthesized-Receiver-35MHz-RP8D1/951487730.html) . Ewentualnie pozostaje szukać używek.
 13. Tak jak napisał Piotrek ważna jest moc rozładowywania.Podawana wartość na ładowarkach określa moc ładowania. W tych ustrojstwach zazwyczaj moc rozładowywania jest 10 krotnie mniejsza. Jeżeli rozładowywałeś pakiet 3 celowy to wszystko by się zgadzał (około 7-8 W) i wygląda , że nie ma co reklamować
 14. Przy takich samych nadajnikach to nie ma problemu. Ja mówię o "międzygatunkowych połączeniach", a co do Optica to się nie upieram. Pamiętam tylko ,że w którejś parze był problem.
 15. Do wszystkich połączeń robiłem sam przewody. Wyprowadzałem tylko sygnał PPM. Trzeba uważać bo niektóre nadajniki potrafią podawać napięcie zasilające do nadajnika ucznia przez dedykowane kable.(jeśli dobrze pamiętam tak jest w Opticu i z nadajnika ucznia wyjmuje się baterie).Ja mam zrobiony kabel jack-jack i do tego przejściówki do innych nadajników.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.