Skocz do zawartości

Mój pierwszy model spalinowy - Trenerek


Piotrek_F3J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nareszcie w tym dziale :jupi:

A wiec chciałbym przedstawić mojego trenerka :D

trochę o nim

rozpiętość 1,2m

waga jeszcze nie znana

silnik MVVS 3,5ccm

śmigło APC 10x4(jakie jeszcze polecacie do tego silnika?)

zbiornik kavan 100ccm

serwa 4x hitec hs322

akku odbiornika 1300mAh Ni-Mh

aparatura Hitec Laser 4

Skrzydła konstrukcyjne balsowo-sosnowe,kryte folią Oracover.

Kadłub balsowy,laminowany w całości i pokryty farbą.

Stateczniki konstrukcyjne i pokryte balsą 1mm i na to folia.

Podwozie z drutu 4mm,koła 50mm i 20mm

Model został wczoraj oblatany,lata super :P

Odbyłem wczoraj dwa loty i jedno lądowanie :D

 

48c3c91e10904404.jpg

f556f02815d5ee7b.jpgdfe4913f953534fd.jpg5a92af531940e701.jpg02deb553d9426ed0.jpg

 

ps.Przepraszam za jakość fotek,jak zwykle marna :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Drugie wykonał doświadczony modelarz

I tak jesteś lepszy ode mnie :) Jak oblatywaliśmy mojego eXtrima, to tylko Sławek nim lądował, bo moje próby były, co tu dużo gadać, marne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I modelik odbył dziś kolejne dwa loty :jupi: był już 4 razy w powietrzu :D piątego nie liczę na początku bo z 10s lotu i silnik zgasl...

Pierw wystartował instruktor i mi dał polatać,lądowanie odbyłem sam i wyszło bardzo ładnie :D

więc na miejsce startu,odpalamy silnik już (prawie) poleciałem :) Zarzuciło mnie trochę i rozbiłbym model ale dzielny Nowok dzielnie wybronił sie :mrgreen:

Do kołowałem do siebie,rura i model poleciał :jupi: W tym locie polatałem 11min(nie zawsze pełen gwizdek) więc czas na lądowanie :) no to było trochę gorsze niż tamto ale to przez trawe,chyba :P

Następne loty spokojnie będę już odbywał sam :jupi: :jupi: :jupi:

Fotka ze miejsca startu

770c24f17a815e59.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich !! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo nieźle tego trenera wypieściłeś. Powiedz jak sie lata tobie spalinka??

 

No zadygiście :mrgreen: :lol: Polubiłem je od razu,szybowce też są dobre ale spalinka teraz jest na pierwszym miejscu:) Spokojnie już sobie radze w odpalaniem itp. jak na razie korzystam z rozrusznika i grzałki instruktora ale będę musiał sobie zakupić,wtedy już nie będę skazany na instruktora i będę mógł dłużej na lotnisku zostać i polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szpilka od namiotu - można własnoręcznie z drutu fi 5-6 mm + kawałek gładkiego sznurka i węzeł rozwiązywany jednym pociągnięciem :)

 

No to też jest dobry pomysł ale tylko do jednego stanowiska startu :) drugie już nie gości tam trawki :D Wiec nie będzie gdzie wbić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.