Skocz do zawartości

Dobór śruby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam łódkę Saint Princess z silnikiem graupner speed 600 7,2 v i chciałbym zwiększyć jej prędkość. Na początek kupiłem akumulator lipo i teraz gotowa do pływania waży 1950 g. Drugim krokiem jest śruba. W tej chwili posiadam śrubę 30 mm o małym skoku. Jak myślicie jaką śrubę kupić aby zwiększyć osiągi? Znalazłem http://www.rc4max.com/sruba_carbon_hydro-p_series_30_mm___m4_-_graupner_2314,896,8302.html http://www.rc4max.com/sruba_3-blade_carbon_hydro_30_mm___m4_-_graupner,863,8427.html .

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć zależność między poborem prądu, czasem pływania a prędkością. Wynika, z tego, że potrzebujesz kilku różnych śrub do testów. Nikt, nie powie Ci , że dokładnie ta będzie dobra.

 

A jest tu ktoś kto ma podobny silnik? Skłaniam się w stronę trzy łopatowej, ale jeszcze  poczekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny silnik może mieć każdy, ale na konkretnym kadłubie i konkretnej zabudowie  podobny silnik może pracować mało podobnie. Śruba 3 łopatowa jeśli Tobie chodzi o prędkość, nie rozwiąże problemów. Szukaj śrub o większym skoku. Rozumiem, że wiesz ile prądu  pobiera teraz napęd i wiesz ile jeszcze wytrzyma silnik?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie ma śrub dogrive mniejszych niż 35 mm (brak miejsca pod łodzią) i dlatego zostawiłem śrubę 30 mm ze standardowym skokiem. Czy zostawiając tą śrubę wymiana z graupnera speed 600 7,2v i i aku 7,2 v na  MIG 700 12V TURBO RACE z aku 3s coś da???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Silnik klasy 700 ma kręcić śrubą 30mm?  700-setka nie dość że bardzo mało trwała to przy śrubie 30mm będzie wykorzystana w 30 procentach. Skoro masz silnik Graupner speed 600 o nominalnym napięciu 7,2V to zwiększ mu napięcie i model popłynie szybciej.  Porównaj sobie obroty proponowanego przez Ciebie silnika z obrotami, które kręci teraz zabudowany. I odpowiedz sobie na pytanie na którym model będzie szybszy. Na speedach 700  ścigano się kiedyś. Silniki te były bardzo nietrwałe bo żeby były szybkie trzeba było im mocno zawyżyć napięcie. Twój graupner speed 600 zasilony napięciem z 10-12V też będzie szybki ale szczotki zgubi po krótkiej pracy. Obserwuję Twoje zmagania z modelami już od dłuższego czasu i mam wrażanie że błądzisz bo brak Tobie podstaw.  Mam też przekonanie , że nie chcesz pewnych rzeczy zrozumieć i się ich nauczyć... a łódki tego nie lubią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie ma śrub dogrive mniejszych niż 35 mm (brak miejsca pod łodzią) i dlatego zostawiłem śrubę 30 mm ze standardowym skokiem. Czy zostawiając tą śrubę wymiana z graupnera speed 600 7,2v i i aku 7,2 v na  MIG 700 12V TURBO RACE z aku 3s coś da???

 

Kolega Andrzej lokalizuje Cię w Szczecinku.

Tam jest modelarnia i człowiek z dużym doświadczeniem.

Znajdź Szczecinecki Klub Modelarski przy ul. 1 Maja 6 poszukaj kolegi Włodka.

 

Potem pogadamy dalej

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.