Skocz do zawartości

Gens ace opinie .


adam49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mega twarde i pewne pakiety, można śmiało brać. Ciekawostką jest to że pakiety z większa ilością C ważą tyle samo co pakiety z mniejszą ilością C, obstawiam że ilość C jest nadawana po zmierzeniu oporu wewnętrznego, a wszystkie pakiety wychodzą z tej samej taśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość C jest nadawana po zmierzeniu oporu wewnętrznego, a wszystkie pakiety wychodzą z tej samej taśmy.

Przewrotnie to zabrzmi, ale wygląda, jakby przy identycznej budowie miały małą powtarzalność parametrów i jedne im wychodzą fajne, a drugie bardzo fajne, co i tak jest niezłym wynikiem:)

 

Mam zamiar kupić wreszcie Gensa, ale info powyżej jakoś mnie niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mają super kontrolę jakości :)

 

A to z liczbą C to moje domysły więc z przymrużaniem oka proszę brać.

 

Nie zmienia to faktu że katuje 3 pakiety nie wiem ile już czasu, i cały czas trzymają parametry, a z tego co widziałem w testach zawsze wypadają powyżej przeciętniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, to pierwsza taka opinia o Gens Ace. Możesz napisać jakie obserwujesz symptomy pogorszenia?

Tattoo rozważałem.

 

Absolutnie nie twierdzę, że Gensy są złe, po prostu to już nie ta jakość co np. 2 lata temu. Ja latam śmigłowcami i tu problemy z pakietami wychodzą dużo szybciej niż w samolotach (szczególnie jak się mocniej lata)

 

Przykłady z własnego podwórka. Gensy 4400 mAh 6S 45C. Niby mega pakiety za kupę szmalcu. Używane zgodnie ze sztuką spuchły po 20-30 lotach. Nadal trzymają dość dobrą moc, ale nie jest to juz to samo co na początku.

 

Podobnie Gensy 1450 mAh 6s 45C. Są słabsze w locie niż SLS 1450 mAh 30C a latając zimą Gensy były odczuwalnie słabsze (jak jest ciepło tego nie czuć)

 

Sygnały o pogorszeniu jakości niestety sie powtarzają. Ostatnie doświadczenia z pakietami SLS powodują, że jak mam coś kupić, to kupuję SLSy. Wychodzą nawet taniej niż Gensy i są przeważnie od ręki w Polsce.

 

A w kwestii "twardości" pakietów.   :ph34r: Gensy (i SLSy też) są twarde, bo na bokach pakietu maja aluminiowe blaszki. Dobry pomysł, bo chroni mechanicznie pakiet przed uszkodzeniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, to pierwsza taka opinia o Gens Ace. 

Bartek, w sumie to co chciałem napisać dokładnie przedstawił Kula, więc dodaje tylko tą "drugą opinie" ;)

Być może wynika to z często spotykanego cyklu życia dobrego produktu. Gensy dorobiły się statutu dobrej marki i być może teraz już próbują jechać właśnie na niej a nie jakości...

 

Osobiście z SLS'ów dotychczas używałem pakietów 1800 6S, 1600 3S, 1300 3S i sporej liczby malutkich 1S. Każdy z nich utwierdza mnie w przekonaniu do tej marki. To co jeszcze pozytywnego zauwazyłem to pojemność - przynajmniej na tych, które ja testowałem, deklarowana pojemność stanowi minimum, które pakiety spełniają. Dla przykładu z pakietu 1800 6S wyssałem 1965mAh. Fajnie to widać również na testach mikro pakietów, które opisałem w osobnym wątku. Niestety w tamtym teście nie ma żadnego Gensa, natomiast jest sporo innych popularnych pakiecików:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/60405-test-pakiet%C3%B3w-do-mikronano-modeli-lipo-1s-150-235mah/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem ostatnio tattu 1400 mAh 45 c 3S.

Rozładowywany prądem ok 10 A oddał 1400 mAh. Rw po 25% rozładowaniu było 10,4 mOhm, po 40 % już 14 mOhm, ale to normalne, 

Wszystkie cele był w nowym po 3, 83V, po rozładowaniu było 3,2 . 3,4 i 3,3 V na poszczególnych celach. Temperatura po rozładowaniu wzrosła z 20 St C do 39 st C .

Akumulator jest fabrycznie zakuty w blaszki alu ok 0,5 mm grubości,  umieszczone pod foliami, przyklejone do cel. Czyli nie będzie puchł.

Oryginalny ważył 116 g. Cele lutowane bez płytki laminatowej.

Odchudziłem go do 108 g, ale dałoby się nawet do 103 g, pozostawiając blaszki. Bez nich z pewnością waga zeszłaby poniżej 100 g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.