Skocz do zawartości

Dzisiejsze latanie z pomocą wiatru


ak

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się tu dziś dopisze... po dzisiajszym lataniu sylwetkowym funem :/

Rano była u mnie całkiem fajna pogoda, troche zimno, ale słonecznie i niewiało... Poszedłem na pobliską łąkę polatać (model był całkiem nowy i wykonał do tej pory tylko kilka lotów-a jak kogoś będzie bardziej interesował to opisze go w elektrykach).

Więc jak już dotarłem na łączke zerwał sie leciutki wiatr ale nie na tyle mocny aby preszkadzał. Więc wszystko sprawdziłem i w góre... kilku mintowy lot, potem mała przerwa i znowu w góre... i latałem sobie tak kilka minutek, a wiatr się troche wzmógł i model stał się dość nerwowy i wiatr nim trochę miotał.

Przy jednym za nawrotów robionych oczywiście w niedużej odległości od ziemi nie wyrobiłem i zachaczyłem skrzydłem o wysoką trawe, coprawda pomógł wiatr,k tórego dziś troche niedoceniłem. Stało się to niestety przy sporej prędkości. Samolot się bardzo ładnie "złożył" i złamał w najsłabszym miejscu czyli na wysokości skrzydeł, skrzydło w całości tylko jedna lotka lekko ucierpiała. i jeszcze jedno serwo od lotek straciło trybiki, pozatym strat w sprzęcie nie odnotowano :D

Kadłub powędruje do odbudowy i samolocik będzie jak nowy... ale to jak zanjde czas.

Tak to wygląda w chwili obecnej:

im0006541ku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się postarać to jeden wieczór i gotowe :D

Tak naprawde to złamały się tylko 2 listewki... reszte poodrywało od siebie na łączeniach (hmm... czyżby robili coraz gorsze CA? :lol: ).

Pozatym kadłu best zrobiony lekko i jest dość delikatny (jak widać), czego na szczęście nie można powiedzieć o skrzydle :D (chociaż kiedyś samolot zrobił "gwiaze" na trawie i kompletnie nic się nie stało)

Ale dzięki temu mam chociaż pretekst do przełożenia wyposarzenia do innego modelu, którym już dawno nie śmigałem :)

A ten po odbudowie może dostanie mocniejszy silnik... ot, żeby był 100% funem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.