Skocz do zawartości

Aparatura E-Sky


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy warto jest kupić apraturę e-sky ?

Dam linki do odbiornika nadajnika i kwarców:

Odbiornik:

http://allegro.pl/item384659365_odbironik_6_kanalow_e_sky_promocja_od_rcpro.html

Nadajnik:

http://allegro.pl/item385428966_e_sky_ek2_0404_35_2_nadajnik_4_kan_z_opcja_trener.html

Kwarce:

http://allegro.pl/item388974904_e_sky_ek2_0000_kwarc_t_r_35_mhz_zestaw.html

 

Czy tą aparaturą polatam samolotem, bo czytałem gdzieś na tym forum że ma ona program dla heli ?

 

Proszę o odpowiedź bo zacząłem zbierać i mam już prawie na nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł... modelik już jakiś masz ? ;) Zacznij budować model, (troche czasu zapewne Ci to zajmie) a przez ten czas staraj sie cokolwiek więcej nazbierać na aparature. Flasha 5-tke można już czasami dopaść za troche ponad 200zł, a to już jest w miare porządna aparatura ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wszystko to samo kupiłem co ppompka i wyniosło mnie 133 zł razem z kawarcami lepiej kup tutaj niż na allegro bo taniej Odbiornik : http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p7833_Odbiornik-E-SKY-35-MHz--6-kana--w-.html Nadajnik : http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p8328_EK2-0404-Nadajnik-4-kana-y-35-Mhz---kwarce.html razem z kwarcami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo mam kłopot z identyczną aparturką.

Drobiazg - Wypadł mi szczytowy odcinek anteny i teraz nie chce się trzymać, mam też problem z rozłożeniem anteny, bo wspomniana końcówka zostaje mi w ręku a reszta siedzi.

Macie jakieś patenty na taką przypadłość?

Próbowałem zacisnąć końcówkę przedostaniego elementu, ale nie trzyma "szczytówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że można zaczynać od tej aparatury, ale sam Grzesiek mowił że cały czas wszystko drży, skacze itp... - nie wiem czy to źle czy nie, no ale czego mozna oczekiwać od takiej aparatury. Co do tego że kupisz wszystko za tą połowe ceny flasha to sie raczej mylisz.... regler, aku, silnik za ~130zł ? Bardzo kiepsko to widze, zwłaszcza że to ma być model do nauki, czyli raczej coś mocniejszego to musi być ;). Ja do RWD akurat wygrałem regiel, 2serwa i silnik - koszt takiego zestawu to pewnie koło 140zł, do tego musisz doliczyć lipola, do RWD uzylismy 1800mah 11,1v (pożyczonego, bo chwilowo mnie nie stać:P )który kosztuje 150zł no i pożyczone dwa serwa, czyli kolejne 40zł - wydaje mi sie, że lepszym pomysłem byłoby kupienie gotowego zestawu, np. Nemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mówiłem o flashu za ~250zł (czyli używanym :P ). Wydaje mi sie że naprawde taniej i lepiej byloby kupić gotowy zestaw ;) (takie moje zdanie :P). Sam zaczynałem od takiego składańca i trwało wieku aż sie dorobilem jako tako kompletnego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki ale czym sie różni ta za 86 od tej za 120?

w tym za 120 jest ten link

http://www.twf-sz.com/english/products.asp?prodid=0066

czy oni sprzedają cały zestaw taki jak na obrazku na dole czyli :

aparatura

odbiornik

4 serwa

żyroskop

jakiś tam włącznik

i regiel ?

Odpowiedzcie bo nie bardzo wiem o co chodzi z tymi dwoma cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą apkę z linku powyżej sobie daruj. Jest to cztero-kanałowa aparatura która udaje 6-cio kanałową. Ma wbudowane miksery do tarcz sterujących CCPM występujących w śmigłowcach E-Sky'a (Belt, King), Tobie zupełnie nie przydatne. Więc jak chcesz brać z tej firmy coś, to tylko tą 4-ro kanałową podstawową, tańszą aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą apkę z linku powyżej sobie daruj. Jest to cztero-kanałowa aparatura która udaje 6-cio kanałową. Ma wbudowane miksery do tarcz sterujących CCPM występujących w śmigłowcach E-Sky'a (Belt, King), Tobie zupełnie nie przydatne. Więc jak chcesz brać z tej firmy coś, to tylko tą 4-ro kanałową podstawową, tańszą aparaturę.

 

miksery w tej 6 kanałowej da się wyłączyć i był już o tym wątek na forum. Wtedy mamy nadajnik 6 kanałowy bez mikserów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą apkę z linku powyżej sobie daruj. Jest to cztero-kanałowa aparatura która udaje 6-cio kanałową. Ma wbudowane miksery do tarcz sterujących CCPM występujących w śmigłowcach E-Sky'a (Belt, King), Tobie zupełnie nie przydatne. Więc jak chcesz brać z tej firmy coś, to tylko tą 4-ro kanałową podstawową, tańszą aparaturę.

 

miksery w tej 6 kanałowej da się wyłączyć i był już o tym wątek na forum. Wtedy mamy nadajnik 6 kanałowy bez mikserów

 

Tak jak piszesz meteor, jest wątek na forum, więc czytaj dokładnie a nie wprowadzasz w błąd:

 

Aparatura bez przeróbki nadaje cztery kanały zmiksowane ze sobą. Przełączniki zmieniają jedynie charakterystykę miksowania tych kanałów.

 

Po wyłączeniu mikserów, mamy wciąż cztery kanały lecz już nie miksowane. Więc po wyłączeniu mikserów mamy aparaturę, funkcjonującą dokładnie tak jak ta tańsza 4-ro kanałowa, lecz z nieużywanymi mikserami za które zapłaciliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że też zaczynałem od e-sky i nie miałem z nią problemów, potem ją sprzedałem za 102zł. Nie było żadnych drgań, zasięgu nie traciło... Może Grześ trafił na "fartowną" wersje :lol: Ładnie się nią latało, nawet dobrze w ręku leżała była bez problemowa (tylko raz coś kabelek od zasilania nie łączył, rozkręciłem ułożyłem z powrotem ładnie kabelki) Teraz ten model e-sky co ja miałem raczej ciężko będzie dostać, nie pamiętam dobrze numerów tego, wiem że jak teraz patrzyłem oferty to same "transmitery". Jeśli nie stać Cię na inną to moim zdaniem ze spokojnym sumieniem możesz wziąć ten zestaw który podałeś. (a o odbiorniku jest temat na forum). Do takiego prostego nadajnika, jeśli znasz się troszkę na elektronice lub tato się zna to możesz dorobić zbigowy modulator:

 

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4888

 

Tu jest mowa o nadajniku, w dalszych stronach jest i modulatorze... miłej lektury :wink: (96str.)

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4795&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem bo w tym temacie mam wyrobione swoje zdanie...

 

Są 2 obozy, jeden twierdzi, że od razu kupowac Optica /mx12 i wyżej, drugi, że coś za parę dyszek, aby sprawdzić czy się spodoba

 

Wybrałem drugi obóz z racji braku kasy i sprawdzenia czy to naprawdę mnie wkręci.

 

aparatura jak najbardziej nadaje się na początek... Zrobisz sobie rwd czy inny model, potem coś lepszego, małego akrobata też oblatasz... Serwa mi drżały, ale to taki egzemplarz, pewno coś Chinczyk słabo przylutował... Ale w locie nie przeszkadzały, nawet dla delikatnego shocka. Dla profesjonalisty to oczywiście śmiech na sali, ale dla mnie bez różnicy było.

 

Piszę w czasie przeszłym, bo teraz przed nosem leży mi Optic :rotfl: :mrgreen:

 

Aha, co do zasięgu, to nie oceniałem dokładnie, na gruncie był dosyć mały, czyli na złożonej antenie po 15-20m co nieraz silnik zakręcił. W powietrzu nigdy nie straciłem zasięgu, ani nawet lekkiego drgnięcia. Shockiem latałem na tyle na ile mógł, wyżej nie chciał lecieć, a to, że pikowałem w dół z 10s zanim zaciągnąłem wysokość o czymś świadczy (zwłaszcza przy moim doświadczeniu z akrobatami)

 

 

tak więc na początek polecam, odbiornik e-sky przyda się do innych modeli, a apkę zawsze można sprzedać ze stratą tych 20zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.