Skocz do zawartości

Jak usunąć nierówno przyklejone koło z osi?


AlecClaire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem na Aliexressie samochodzik miniRC sprzedawany w puszcze jaki można spotkać w wielu marketach w naszym kraju. Jest to taki resorak na pilota. Śmieszna sprawa ze względu na swoje wymiary i niezłą prędkość.

 

Jedno z tylnych koł (lewe na foto) zostało krzywo przyklejone co powoduje nierówną pracę kół a w efekcie skręcanie pojazdu.

 

Czy znacie jakąś w miarę delikatną metodę usunięcia koła z osi bez nadmiernego jego zniszczenia w celu ponownego przyklejenia?

 

Pozdrawiam

Alek

post-19001-0-64608800-1464200804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie stwierdzić czym to jest przyklejone. Żywica, CA, Poxipol, HotGlue. Z czego jest zrobiona ośka? Obawiam się, że bez poważnej ingerencji siłowej się nie obejdzie. Można by spróbować podgrzać np. lutownicą ale mocną ośkę tuż przy tym kole. Może klej zmięknie na tyle że będzie można na siłę wykręcając zdjąć to koło.

Jeśli robić jak proponuję to ośkę włożyć do imadła pomiędzy deseczki, twardy plastik itp. w celu odizolowania od imadła bo inaczej nie nagrzejesz ośki do temperatury która może pomóc zdjąć to koło. Grzać i próbować kręcić kołem (ośka na sztywno w imadle) grzać i próbować kręcić tylko trzeba uważać z temperaturą bo po drugiej stronie plastikowa zębatka. Żeby nie popłynęła od temperatury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jesteś w stanie stwierdzić czym to jest przyklejone. Żywica, CA, Poxipol, HotGlue. Z czego jest zrobiona ośka? Obawiam się, że bez poważnej ingerencji siłowej się nie obejdzie. Można by spróbować podgrzać np. lutownicą ale mocną ośkę tuż przy tym kole. Może klej zmięknie na tyle że będzie można na siłę wykręcając zdjąć to koło.

Jeśli robić jak proponuję to ośkę włożyć do imadła pomiędzy deseczki, twardy plastik itp. w celu odizolowania od imadła bo inaczej nie nagrzejesz ośki do temperatury która może pomóc zdjąć to koło. Grzać i próbować kręcić kołem (ośka na sztywno w imadle) grzać i próbować kręcić tylko trzeba uważać z temperaturą bo po drugiej stronie plastikowa zębatka. Żeby nie popłynęła od temperatury.

Dzięki wielkie za ten pomysł z lutownicą. Wystarczyło podgrzać cierpliwe oś i dało się wykręcić kółeczko. Co do pytania na co było przyklejane to niestety nie wiem, fabryczna chińszczyzna z AliExpressa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.