Skocz do zawartości

Regulator HK 30A przedłużenie przewodów


Krzysiek124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Składam powoli mój model - Bixler 1.1, niestety oryginalne przewody są zbyt krótkie i muszę zrobić ich przedłużenie i teraz moje pytanie:

 

1. czy mogę przedłużyć 3 przewody idące od regulatora HK 30A do silnika Aeros 1860kv przewodem linką miedzianym stosowanym w

    elektryce samochodowej, sam przewód miedziany po lekkim skręcenie w palcach ma 1,5 mm, natomiast mierząc po izolacji wychodzi

    około 2,8 mm???

 

2. Czy przewody mogę bezpośrednio wlutować w regulator, czy też muszę dolutować /albo zrobić łączenie na goldach/ do istniejących przewodów oryginalnych wychodzących z regulatora?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody możesz spokojnie przedłużyć. Problemu nie ma. Co do przekroju przewodu to powinny być oznaczenia AWG i zależności od cyfry po AWG trzeba dobrać odpowiedni przewód którym będziesz przedłużał.

 

Możesz bezpośrednio wlutować przewody regulator silnik bo z drugiej strony musisz mieć złączkę do pakietu. Albo goldy albo inna.

Tyle że zanim przylutujesz przewody regulator-silnik musisz się dowiedzieć który przewód z regulatora do którego przewodu w silniku, chyba że regulator ma wbudowany revers. Wówczas bez znaczenie jak polutujesz przewody. Ja źle przylutujesz to silnik będzie się kręcił nie w tą stronę co trzeba, wówczas musisz zamienić dowolne dwa przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwyczajnie przewody o przekrojach w mm2 to na 30 spoojnie wystarczy ci 2,5mm2. Zwykłe kable miedziane są jednak mniej giętkie od drobno splotu w gumie - jak nie będziesz używał na mrozie to zwyle stykną. Mam tak w swojej becie 1400 o jest ok. Mi na kitowym silniku regiel 30A sie grzeje w kabinie, wiec lepiej chyba wystawic przy silniku.

 

-Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla motoszybowca trzeba uruchomic hamulec.

Tak ? A jeśli sterczące śmigło dodaje uroku całej sylwetce to też uruchamiać? Że bez sensu ? Co z tego? Ma jak lubi i już ! 

Pytanie też bez sensu bo śmigło składane czy nie ? 

Już nie mogę czytać takich dziwolągów pokazujących się co raz na forum.

Powiadacie to nie czytaj ? Nie będę  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRoman. Zdażyło mi sie kilka razy latać z wyłączonym hamulcem i nie bardzo widze w tym sens? Skoro to szybowiec to ma szybować i  w odpowiedzi nie bede uwzgledniał 1% ludzi takich jak Ty  którzy lataja szybowcem z obracajacym sie śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.