Skocz do zawartości

Jaką kolejną aparaturę?


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Weź do ręki MX 12 i odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz inny nadajnik. Jeśli funkcjonalnie wystarcza Ci VG 6000 to po wzięciu do ręki tego nadajnika poczujesz róznicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od krytykowania Sanwy - latałem dwa sezony na VG 400. Jednak Graupnerowski MX 12 w porównaniu z Sanwą to podobna różnica jak między Sanwą właśnie a odpustowym Hitekiem ( przymnajmniej Optic takie zrobił na mnie wrażenie - brakowało tylko różowego pudełka z celofanem). Możliwości MX 12 sa naprawdę spore, programowanie proste, do tego mozliwości dowolnego programowania mixów, przyporządkowanie przełaczników wedle uznania, pełna dowolność w wyborze tzw. mode. A najważniejsze to praca drążków - jest nieporównywalna z tym co powyżej; podobnie jest z wykończeniem - to naprawdę dopieszczona skrzynka. Jeśli szuka się dobrego nadajnika o sporych możliwościach w dobrej cenie, ale bez wodotrysków i świecidełek to jest to moim zdaniem niezły wybór. Pod warunkiem, że starcza 6 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale gratuluję poczucia humoru. Wiesz, w czasach, kiedy w naszym kraju uruchomiono produkcję Tarpana widziałem program, w którym porównywano go chyba z Range Roverem. Nie uwierzysz, ale Tarpan w testach wypadał prawie tak samo a nawet lepiej. Tylko to nazywało się propagandą sukcesu. Naprawdę uważasz że stary talwański nadajnik z pięcioma kanałami jest lepszy choć jak wykazałeś droższy od VG 6000 czy MX 12 o innych nie wspominając???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalinki również wykorzystują 5 kanałów.

 

jak narazie wszystkie moje spaliny dzialaly na 5 kanalach, dopiero teraz w nowym modelu mysle dac klapy i wysokosc na 2 serwach

 

Możesz Artur wytłumaczyć co masz na myśli? Chodzi Ci o kombinację lotki-2xkanał, klapy-1xkanał, wysokość-1xkanał? Taka konfiguracja daje w sumie 6 kanałów. Czy chodziło Ci o zupełnie inną konfigurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość każda połówka na swoim serwie na osobnych kanałach :D

 

Oczywiście rozwiązanie też dobre jeśli ma się wolny kanał no i wygodne. Ale generalnie sterowanie jedną powierzchnią sterową za pomocą dwóch kanałów nie przynosi żadnych mocnych korzyści (pomijając przypadki użycia dwóch odbiorników) ponieważ kanał drugi i tak musi być zdublowany w 100%: EPA, CENTER, REVERS. (istnieje jedno niekorzystne położenie serw gdzie REVERS musi być inny-ale to nie problem) więc myślę że to akurat nie jest mocny argument przemawiający za aparaturą 6-cio kanałową. Oczywiście ja nie jestem za zakupem Flasha :) i dodam iż taki manewr również jest nie osiągalny dla VG6000. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że do podstawowego latania wystarczą 4 , max 5 kanałów (5 kanał na klapolotki lub klapy) . I wszystko jest dobrze jak myślimy w kategoriach elektryków ,małych spalin.

Predzej czy później każdy zamaży o składanym podwoziu lub osobnym sterowaniu wysokością lub o .... i wszystkim naraz .

Gdzyby nie to że apetyt rośnie w miarę jedzenia to wytarczyło by 4 kanały i było by O.K. ale niestety po 3 latach modelarstwa wszytkiego brakuje począwszy od kanałów , mixerach a skończywszy na przełącznikach w radiu.

Nie licząc ilości zapamiętywanych modeli ,dlugości nazw i tym podobnych drobiazgów.

A tak się nieszczęsliwie składa ,że ani Futuba ani inni producenci nie wypuszczają radyjek 5 kanałowych z tymi wszystkimi bajerami :(

Więc nawet jeślinie wykorzystasz 6 kanału nigdy to napewno większe możliwości radia bardzo się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Weź do ręki MX 12 i odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz inny nadajnik. Jeśli funkcjonalnie wystarcza Ci VG 6000 to po wzięciu do ręki tego nadajnika poczujesz róznicę!

To i ja sie wtrące i odniose do powyzszej wypowiedzi. Świete słowa.

Amen.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.