Skocz do zawartości

Jaką kolejną aparaturę?


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Weź do ręki MX 12 i odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz inny nadajnik. Jeśli funkcjonalnie wystarcza Ci VG 6000 to po wzięciu do ręki tego nadajnika poczujesz róznicę!

To i ja sie wtrące i odniose do powyzszej wypowiedzi. Świete słowa.

Amen.

Pozdrawiam

 

MX 12? Nie lepiej już choćby Futabę 9 CAP? A tak na poważnie. Jakoś panowie nie doczytali że jednak różnica finansowa między Sanwą VG6000 a MX 12 istnieje :) Techniczna przewaga MX 12 nad VG6000 to taka że MX 12 potrafi zapamiętać 10 modeli a VG6000 4 mówiąc oczywiście o samolotach i szybowcach. Wygląd - rzecz gustu a obsługa? Nie sądzę aby Sanwie coś byłoby można tu zarzucić. Oczywiście jednak jest to sprawa do przemyślenia i absolutnie nie jestem przeciw MX 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Addriano

Jest jedna istotna różnica.

MX-12 ma wyświetlacz graficzny i operuje sie na nim otwartym tekstem badz grafiką a VG6000 operuje na symbolach i cyfrach i trzeba zapamiętać co który oznacza. Jak dla mnie to dyskfalifikuje Sanwe. Ale jest to moja opinia subiektywna wystarczy popatrzeć w sygnaturke ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wiesz co to SYMBOL - na wyświetlaczu sanwy nie ma ani jednego SYMBOLU :) Są natomiast skróty i pewnie o nie Ci chodziło.

Nie rozumiem też czego się uczyć? Skróty typu D/R,EXP,EPA,CENT,EV,V-TAIL,DELTA,FLPRN,DIFF,FL-EL,T-CUT,TIMER trudno nazwać trudnymi :) Wręcz przeciwnie-występują w większości sprzętu a sposób prezentacji chodź inny niż w większości aparatur jest naprawdę bardzo czytelny i to zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam akurat VG 6000 i to kwestia gustu ale mi osobiście bardzo

podoba się ten wyświetlacz... Właśnie sposób jego obsługi jest

tak banalnie prosty że dla niewygórowanych wymagań ten sprzęt nadaje

się idealnie ... Obsługa jest po prostu intuicyjna nie trzeba zastanawiać

się gdzie co jest ,wszystko jest na wyciągnięcie dłoni .Z komputerowych

nadajników mam jeszcze Hiteca F4X-bez porównania jeśli chodzi o

prostotę obsługi. Cena VG 6000również zachęca do zakupu i

sam nadajnik oferuje wszystko chyba czego potrzeba do lotu . Nie jest to kres

możliwości ale jak już nadmieniłem za tą cenę dostajemy kompletny

dobrze wyposażony sprzęt. Jeśli ktoś dysponuje większymi finansami

jego wyborem będzie pewnie Futaba 40 FX 2048 ten sprzęt ma już chyba więcej niż wszystko... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz Artur wytłumaczyć co masz na myśli? Chodzi Ci o kombinację lotki-2xkanał, klapy-1xkanał, wysokość-1xkanał? Taka konfiguracja daje w sumie 6 kanałów. Czy chodziło Ci o zupełnie inną konfigurację?

mi chodzi o zmiksowanie:

1. wysokosc na 2 niezaleznych serwach (w przypadku awarii serwa, snapa da nam to mozliwosc awaryjnego ladowania)

2. lotki oczywiscie na 2 kanalach

3. klapy na 2 serwach i kanalach (jak by mi sie zachcialo 3D moge je domiksowac do lotek)

i jak do tego dolozymy gaz i kierunek daje nam to zapotrzebowanie na 8 kanalowe radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jak do tego dolozymy gaz i kierunek daje nam to zapotrzebowanie na 8 kanalowe radio...

 

W Twoim przypadku nie tylko 8-mio kanałowe ale też "wolnymi" mikserami :)

 

...klapy na 2 serwach i kanalach (jak by mi sie zachcialo 3D moge je domiksowac do lotek...

 

a to dlatego ponieważ wymyśliłeś sobie dziwne miksowanie :) o ile do miksowanie klap do steru wysokości to normalne (w większości aparatur standardowy mix) to klap do lotek już nie :) zresztą naprawdę dziwnie to wymyśliłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy to taka fanaberia, niewiadomo czy do wykorzystania, ale chyba dalo by sie zrobic ;] natomiast futaba9 ma 7 wolnych mikserow i mozna sobie cos tam domiksowac wedle upodobania

z innej beczki jesli latamy i tak FM (PPM) to i tak mamy do dyspozycji 8 kanalow bo tyle sie miesci w FMie w ramach jednego kanalu, a IHMO o ile aparatura na to pozwala klepiej 2 serwo wpiac w wolny kanal w nadajniku i domiksowac niz stosowac Y kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a IHMO o ile aparatura na to pozwala klepiej 2 serwo wpiac w wolny kanal w nadajniku i domiksowac niz stosowac Y kabel

 

Jak najbardziej :)

 

Wiem że nie tylko budujesz i latasz modelami ale i też je konstruujesz. Naprawdę chodzi Ci po głowie budowa modelu z takim miksowaniem lotek i klap? Myślisz że to byłoby lepsze rozwiązanie niż użycie typowych klapolotek i dualrate? Wiem że co niektórzy skarżyli się na klapolotki, zmniejszenie działania funkcji lotek (myślę że to Cię trapi) ale z mojego doświadczenia wiem że taki przypadki zdarzają się przy modelach które posiadają małe, wąskie lotki. W przypadku modelu samodzielnie konstruowanego można wykonać lotki większe właśnie takie jakie są potrzebne do 3D wówczas zmniejszenie funkcji lotek użytych ich jako klap naprawdę jest znikomy. Jaka byłaby zaleta Twojego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile typowa klapolotka sprawdza sie w modelach typu fun-fly do powolnego latania, to w modelach szybkich, przy wiekszych predkosciach dziala czesciowo jako hamulec. wiec lebsza bedzie klasyczna lotka 3/5 plata

Poniewaz chce zmniejszyc predkosc jak i kat podejscia do ladowania (zastosowanie air-brake czyli lotki w góre a klapy w dol) wiec dam klapy

skoro juz beda klapy , a nie lubie napedu torsyjnego wiec 2 niezalezne serwa

wiec jesli sprzet na to pozwala to mozna sobie bedzie to pomiksowac wedle upodoban i potrzeb, i jesli stwierdze ze potrzebna mi lotka w strumieniu zasmiglowym to to domiksuje i umieszcze pod jakims wylacznikiem

wtedy bede mial w 1 polozeniu model z lotkami i klapami, a 2 polozeniu z typowa fun flayowa klapolotka tyle ze napedzana z 4 serw (po 2 na polowke skrzydla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ponieważ wymyśliłeś sobie dziwne miksowanie :) o ile do miksowanie klap do steru wysokości to normalne (w większości aparatur standardowy mix) to klap do lotek już nie :) zresztą naprawdę dziwnie to wymyśliłeś :)

 

 

dziewne może dla ciebie, jest to chyba jeden z podstawowych miksów w Graupnerach dla szybowców :)

 

Artur Air-break to ogólnie hamulce aerodynamiczne, a to co opisujesz to butterfly inaczej zwany CROW w hickach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dziewne może dla ciebie...

 

Motyl pokaż mi gdzie Artur wcześniej wspomniał o Butterfly??????????

Czy mikser butterfly w radiu Graupner działa tak jak opisał to Artur?

 

3. klapy na 2 serwach i kanalach (jak by mi sie zachcialo 3D moge je domiksowac do lotek)

 

Po za tym określenie "dziwne" jak łatwo wyczytać (no fakt trzeba to robić) tyczyć się miało do miksowania klap do lotek w sposób taki aby klapy robiły jako lotki (zwiększało powierzchnie lotek). Co raczej w samolotach 3D nie jest częstym rozwiązaniem! Jednak jeśli ma się radio z takimi możliwościami to tak jak napisał już wyżej Artur nic nie szkodzi temu aby sobie kombinować i wymyślać chodź butterfly nie bez przyczyny wykorzystuje się w szybowcach ale nie w samolotach (o których tu mowa!). No i znowu by nie było niedoczytań - o małych samolotach RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego marcin133 jeśli nie umiesz czytać twoja sprawa :)

 

Poniewaz chce zmniejszyc predkosc jak i kat podejscia do ladowania (zastosowanie air-brake czyli lotki w góre a klapy w dol)

 

 

tu Artur pisze o Butterfly :)

 

 

 

stwierdze ze potrzebna mi lotka w strumieniu zasmiglowym to to domiksuje i umieszcze pod jakims wylacznikiem

wtedy bede mial w 1 polozeniu model z lotkami i klapami, a 2 polozeniu z typowa fun flayowa klapolotka tyle ze napedzana z 4 serw (po 2 na polowke skrzydla)

 

tu natomiast pisze o lotce na 4serwach albo o oddzielnych lotkach i klapach.

 

Jest to standardowy mikser w szybowcach, mało tego DJDIT w swoim Staudacherze miał tak rozwiązaną lotke ze względu na mniejsze serwa

 

 

CZYTAJ KOLEGO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin ma racje ze sie dopytuje bo niema takiego standartowego miksa (przynajmniej ja nigdzie nie widzialem)

mi chodzi o to zeby typowa klapolotke podzielic na 2 czesci i wg zapotrzebowania miec klape+ lotke lub calosc dzialajaca jako jedna klapolotka na calej dlugosci skrzydla

skoro radyjko mi na to pozwala (WYKOZYSTUJAC WOLNE MIKSERY) to tak mam wlasnie zamiar zrobic, napewno niejest to typowe rozwiazanie i sam to sobie wymyslilem, choc moze ktos to zrobil przedemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie wy macie aparatury :D ale w mojej MC19 jest to standardowy mikser przy wybraniu opcji 4WING, czyli pełnej mechaniki płata :D

 

Przypisuje który przełącznik ma mi to obsługiwać. mało tego mogłem ustawić sobie fazy np. SPEED i wtedy lotka i klapa, unosiła się o daną wartość w góre, albo THERMIC i klapa z lotką opuszczały się w dół :D

 

Więc może podkreśle jeszce raz że MC19 nie ma lepszych :D

 

 

Artur poprostu odkryłes Ameryke ponownie, w Sierrze wykorzystywałem to do lotów zboczowo-termicznych i do strzałów z gumy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.