Skocz do zawartości

Pioneer 1400


MARSOK

Rekomendowane odpowiedzi

3900 kV to nie wiem do czego, pierwszy raz się z takimi dzikimi obrotami spotykam. Na 3S to by oznaczało... prawie 50 000 RPM!!! Do Pioneera 1400 przy 2200kV silnik jest jak rakieta - mam Turnigy Aerodrive 2826 2200kV i regla 45A w moim Easystarze (bliźniaczy model) i mogę nim latać praktycznie pionowo do góry. Silnik wystarcza z naprawdę sporym zapasem i ostatnio pokazał swoją moc na wietrze przekraczającym 10m/s ratując kilkukrotnie model. Myślę że nie ma sensu więcej niż 2200kV dawać do tego samolotu. U mnie śmigło z tego co pamiętam to 7x4 APC.

7x4 to duże, ja na orginalnym silnku miałem 6x5 i nadcielo kadłub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Być może w Pioneerze silnik jest umieszczony niżej. W moim przypadku osiągi uległy znacznej poprawie po wymianie z oryginalnego składanego 6x5 na 7x4. Co ciekawe, model lata także dłużej! Tak czy inaczej, przy tak ogromnych obrotach bałbym się dawać większego śmigła niż 3 albo max 4 calowe i to z włókna węglowego. Innym, chociaż mało bezpiecznym rozwiązaniem byłoby po prostu nie przekraczać dajmy na to 50% mocy - ustawić w aparaturze odpowiednią krzywą/ograniczenie dla kanału sterującego silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku do jakiego modelu samolotu pasuje taki silnik.

Sprzajc mi ten silnik dobrali mi takie smiglo i powirdzieli ze będzie ok.

 

No cóż. Sprzedawca to specjalista od sprzedawania, a nie doradzania.

Nie tobie pierwszemu sprzedawca doradza asortyment nie do końca wymagany.

Nie mniej, w tym wypadku sprzedawca zdecydowanie przesadził, albo nie wiedział co ma doradzić.

IMHO to typowy silnik do EDF-a.

Nie wiemy niestety jak wyglądała rozmowa ze sprzedawcą i jakie mu udzieliłeś informacje.

Niestety coś nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiście używam taki w SS1400 i polecam http://abc-rc.pl/silnik-1400kv-2-3s-180w-abc-power#axzz4OJYh9ba0

 

Trochę wolny. Oryginał ma 2200 kV.

I dostosowany do dużych śmigieł. Z małym śmigłem rzędu 5-6" i przy tej prędkości obrotowej - silnik jest paskudnie niewykorzystany. Te 800 gram to ma, ale z dużym śmigłem, którego do Pioneera czy Sky Surfera się nie wciśnie. Choć ciąg na poziomie 300 g, do tego modelu wystarcza, zdecydowanie nie jest to silnik idealny.

Raczej zamiennik z kategorii "jak nie ma co kupić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.