Skocz do zawartości

WIELKI PROBLEM - serwa Tower Pro SG 91R


RCPawel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Problem przedstawia się tak:

Niedawno kupiłem sobie model motoszybowca Easy Glider Pro wraz z całym osprzętem. Na początku wszystko działało. Jednak po kilku lotach (dość krótkich) zakończonych najczęściej kretem z niewielkiej wyskości, jedno serwo w lotce Tower Pro SG 91R dostało strasznych drgawek i po kilku sekundach przestało działć. Oczywiście dokupiłem nowe serwo i jeszcze jendo na zapas, okazało się, że serwa również nie działają prawidłowo. Po podłaczeniu do odbiornika i po wykonaniu ruch odbiornik traci zasięg (zapala się czerwnona lampka) i po dwóch sekundach łapie go znowu i tak za każdym razem.

Co jest nie tak?

 

Serwa sprawdzałem w samochodzie i wszystko było ok z nimi.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ale powiadasz ze jakieś problemy z zasięgiem i serwa dostają drgawek. to prawdopodobnie przy tych zamachach na futrzaka odbiornik dostał po :ass: w dodatku w innym modelu serwa działały poprawnie. proponuje jeszcze powymieniac regle miedzy odbiornikami i dopiero bedzie mozna orzec jaka jest przyczyna problemu.

 

EDIT:/ radze również przeczytać regulamin forum, głównie podpunkt dot. avatara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko może być opisać jeśli nie widzi się danego typu miernika ale tak ogólnie:

-czarny przewód podłączasz do zacisku COM w mierniku

-czerwony przewód do zacisku, przy którym jest między innymi litera V

-miernik ustawiasz na pomiar napięcia stałego na zakresie 20V (w tym przypadku)

-na wtyku z rgulatora do odbiornika prawdopodobnie będziesz miał przewody w kolorze czarnym i czerwonym (zdarzają się też inne kombinacje). W tym układzie podłączasz czerwony kabelek z miernika do czerwonego w regulatorze a czarny do czarnego.

 

Jak będziesz miał problem to wklej zdjęcia miernika i regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów.

Eksploatuję 6 sztuk serw Tower Pro SG91R w dwóch modelach od około pół roku i mam niestety przykre doświadczenia. Mianowicie w Easy Starze, w którym mam dorobione lotki padły mi już dwa serwa od ich napędu. Jedno podczas próby w modelarni drugie niestety podczas lotu i Easy nieżle przyglebił. Trzecie serwo napędzające ster wysokości w Zefirku przestało działać podczas sprawdzania przed samym startem jeszcze na ziemi. We wszystkich przypadkach nawalała część elektryczna , ciągłość przewodów jest OK bo sprawdzałem miernikiem, mechanicznie też wszystko gra i nagle serwo "umiera" elektrycznie. Podpinam w to samo miejsce inne nowe również TP i wszystko działa. Sprawdziłem napięcie jakie wychodzi z regulatora , jest prawidłowe 5,0 V. Może miałem pecha i trafiłem na jakąś wadliwą serię ale postanowiłem nie ryzykować i przejdę na Hiteci HS 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem nie ryzykować i przejdę na Hiteci HS 55

 

one są coraz gorsze :( to już lepiej kupic e-sky - jeszcze żadne mi nie padło z 12 które użytkuje lub HXT900 których używam 10 i też działają świetnie i są najszybsze z tych mini - takie mam wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupic e-sky - jeszcze żadne mi nie padło z 12 które użytkuje lub HXT900 których używam 10 i też działają świetnie i są najszybsze z tych mini - takie mam wrażenie

 

 

A mnie na jednego posiadanego e-skya padł jeden e-sky :D i to w locie, przez co kiedyś poważnie się uziemiłem. Na 4 sztuki HXT900 zamontowane w jednym modelu, po grubo ponad stu lotach wysiadły 3 sztuki :lol: ponadto Hextroniki tracą swoją szybkość po kilkudziesięciu lotach ostrego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam 4szt TP 9g z różnych źródeł i dwa już padły

Po pewnym, niemałym przebiegu kolejno przestawały chodzić.

Wysiada elektronika.

Mój sposób na nie jest taki że daje nowe na wysokość, a stare na kierunek- raz pomogło, model cały.

Pozdrawiam

karol p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zeszło na mikroserwa, to pozwolę sobie:

na 12 Serw E-Sky w dwóch padła elektronika po ok 50 spokojnych lotach, a jedno miało od nowości urwany kabel. Pozostałe mają za sobą nawet powyżej 100 lotów także z kraksami.

 

na 6 serw HiTec HS55, wszystkie działają (kilkadziesiąt lotów), ale znam kilka przypadków, że po małych kraksach zrywają się zębatki.

na 2 serwa Dymam, jedno ma od nowości problem z potencjometrem.

 

HXT900 dopiero w testach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HXT jestem zadowolony jeszcze nie miałem z nimi problemów. Natomioast DYNAM średnio. Jedno nowe nie działało (elektronika), W kilku szybko połamałem zebatki, maja spore luzy, Wjednym poszedł silniczek podczas lotu co zaowocowało kraksą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam kilka serw TP i HXT ( 4x TP SG90, 4xHXT900, 4xTP SG91R ). Moja opinia o nich jest bardzo dobra. Żadne nigdy mnie nie zawiodło.

Niektóre z nich przeżyły kilka modeli i nadal działają.

 

Wszystkie serwa był od nowości sprawne - wystarczyło, że zawsze prosiłem w uwagach zamówienia

o sprawdzenie każdego serwa przed wysłaniem ...

 

BTW: Wyszła nowa wersja serwa TP SG91R - Tower Pro SG91 Black 1/2 metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.