Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy w rozwiazaniu problemu - pierwsza budowa modelu plywajacego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz wszystkich na forum,

 

Potrzebuje od was pomocy, jak widzicie na zalaczonych zdjeciach zrobilem swoj pierwszy model motorowki, problem polega na tym ze oprocz tego iz musze jeszcze popracowac nad szczelnoscia to ta motorowka prawie wogole nie chce plynac - 5-10km/h. Trzymajac ja w rekach i dodajac gaz naprawde czuc moc i potencjal ale puszczajac zachowuje sie jak zolw...

 

Nie wiem czy problem lezy w budowie lodki - zostala ona wykonana na oko ale jest dobrze wywazona i ladnie trzymie sie na wodzie. Sruba napedowa jest raczej dobrej wielkosci... Nie wiem czy silnik nie jest zaslaby? ale moc czuc...

 

Prosze pomozcie....

post-19284-0-83862200-1471935898_thumb.jpg

post-19284-0-25919800-1471935911_thumb.jpg

post-19284-0-15225900-1471935956_thumb.jpg

post-19284-0-15473900-1471935967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak na śrubie 42 nie poszedł, to na mniejszej tym bardziej nie ma szans. Ale mogę się mylić.

Może wystarczyłoby wydłużyć wał poza rufę. Śruba na starcie ma iść pod wodą. Czyli jak dziób wyjdzie z wody to rufa wraz ze śrubą się zanurzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim układzie za kadłubem śruba ma iść w połowie w wodzie.Jednak trzeba do tego spełnić parę warunków i bardzo precyzyjnie zabudować wał, w Twoim przypadku ani ta śruba nie jest do tego dostosowana ani kadłub ani ta zabudowa. Przełóż wał pod kadłub, zmniejsz śrubę o 10mm i będziesz miał motorówkę, która pływa. Kąt wału pod kadłubem około 12 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.