Skocz do zawartości

TiBO DLG - probably The Best One


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki Boogie.

 

Maciek, jeżeli interesuje Cię model ze starą wersją kadłuba (jak na zdjęciach, ręcznie robiona forma do czegoś a'la SG tyle, że z kabinką + klasyczna rurka ogonowa) i ręcznie szlifowane stateczniki, to zapraszam już teraz na priva ;)

Niestety pełen zestaw z hiper-super frezowanych form kadłuba i sterków wciąż nie powstał z uwagi na awarię maszyny CNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jakosc tych modeli jest reweylacyjna.

 

Nie mam pytań. Dziś polatałem, i jeszcze trochę polatam w najbliższym tygodniu modelem Pawła - alchemique. Jeszcze trochę ustawień, dokładne wyważenie (własnie, Czarku - macie wyliczony dokładnie srodek cięzkości?) i będzie świetnie.

 

To był mój pierwszy kontakt bezpośredni z DLG. Myślę właśnie, czy nie sprzedać Fregaty i nie kupić TiBO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz nie mnie nalezy pytać :D

 

A reklama jak reklama - jest corozreklamowac i warto to rozreklamować, to niech będzie że reklama :D

 

 

A takie pytanie- masz jakieś porównanie do innych profesjonalnych konstrukcji DLG czy to pierwszy prawdziwy Twój model w tej klasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja jako zagorzaly akrobat zlamalem sie i wzialem jedna sztuke TiBO od Czarka. Troche roboty w niego wloze i powinienem miec w pelni profesjonalny model do nauki i ew. startow jak mi sie spodoba. Jako serwa planuje 2x gws pico i 2x d47, bo takie mam. Jak cos zaczne klecic to na pewno dam znac i wrzuce jakies fotki, a tymczasem wracam do przygotowywania Ravena do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hula pod 2s bezpośrednio. Zaryzykowałem i spróbowałem, działało, latałem w sumie 2 pakiety - 1x 350mAh i 1x 300mAh. A potem przyjechał Alchemique i zabrał sobie model :P

 

EDIT: Dziś koło 12:30 poszedłem sobie na pole porzucać. Modelem Alchemique'a, bo mój jest w fazie składania dopiero. Rzutów wykonałem pięć, nalot - jakieś pół godziny, przy czym 3 loty to było praktycznie w górę i do ręki, a dwa - jeden ok. 5 minut, a drugi około 15 :) Trochę wiało, więc w pewnym momencie ustawiłem sie pod wiatr, full klapa i... model wisi w kominie, drze do góry z prędkością wzgledem ziemi równa zero. BAJKA!

 

Wiem już na pewno, że w moim TiBO będe miał duże wychylenia steru kierunku, bo u Pawła jakoś mi go brakuje. Mam wrażenie, że da się krążyć ciaśniej, niż w tej chwili. Poza tym... No co tu długo mówić, ładuję wszystkie małe lipole jakie mam i jutro mam zamiar cały dzień spędzić na lotnisku :)

 

EDIT2: Potem miałem jeszcze pół godzinki przerwy... Nalatane na dziś ok. godziny :) Plusy - jestem zadowolony jak cholera, bo nalatane full. Minusy - spaliłem się od słońca masakrycznie :/

 

EDIT3 :D : W końcu oblatałem mojego (nie Alchemique'owego) TiBO :)

 

Wyposażenie juz chyba opisywałem, jeśli nie to:

 

2x Dymond D47

2x Dymond D60

Corona 4kan. synteza

Zasilanie 2s 400mAh Zippy

 

Waga do lotu: 275g. Mogło być lżej (17g to wyważenie w pyszczku), ale nie miałem tkaniny 25g/m2 no i zrobiłem trochę za duży pylonik pod statecznik... Może byłoby te 10-15g mniej... Z drugiej strony - i tak jest GENIALNIE :)

 

Lata... No jak Tibo - świetnie :) Na pikniku w Krasniku zdobyłem 2 miejsce za loty szybowcem ;) Ale to mało ważne, ważniejsze jest to że super pokazuje termikę, trzyma się w minimalnych noszeniach i super krąży :) Sprawdzałem czas lotu - w warunkach atermicznych i bez wiatru (ok. 20:00) z rzutu (niezbyt mocnego zresztą) lata 75s. Mierzyłem tylko raz.

 

W ogóle, to przez ten model umrę na raka skóry, bo znów sie spaliłem na słońcu jak głupi jak się zawziąłem na latanie :)

 

A po głowie chodzi mi już drugie skrzydło, żeby sobie do niego dorobić kadłub...

 

Czarek! Powinieneś na każdej sztuce pisac ostrzeżenie. Minister zdrowia ostrzega itd... Bo... Ten model uzależnia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.