Skocz do zawartości

Mały wywiad środowiskowy wśród naszej społeczności


Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad popularnością modeli dlg w Polsce - ilu ludziom się to podoba, ilu chce rzucać, a nie wie jak zacząć - takie teksty na forum raz poraz padają...

 

A jako że: do końca lipca zrobię partię modeli laminatowych z węglowymi kadłubami

o rozpiętości 1m (wg planów apogee marka dreli)

 

to mam pytanko:

Czy jesteś chętny na model gotowy do lotu (serwa hxt i mikro odbiornik)

jeśli cena oscylowałaby wokół ceny modelu fornirowego bez wyposażenia?

 

 

p.s. modelem tej konstrukcji można wystartować z powodzeniem w zawodach np tych:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=104238#104238

Przy słabej termice loty ponad 2minuty nie powinny być problemem, a i na zboczu z powodzeniem sobie poradzi 8)

 

 

Zainteresowanych i/lub jakoś zaanagażowanych ludzi w jakiekololwiek rzutki dlg przy okazji tego wywiadu środowiskowego :) proszę - objawcie się... ciekawe ilu "rzuczaczy" tutaj się ukrywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Ja wyrażam wstępne zainteresowanie. Co prawda nigdy nie latałem modelm DLG, ale od dłuższego czasu bardzo mi się to podoba. Wiele jednak zależy od ceny - prosiłbym o dokładniejsze jej określenie (zdaję sobie sprawę, że budowa tego typu modelu musi kosztować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia z rzutkami, ale bardzo chętnie spróbowałbym. Podoba mi się ten rodzaj modeli.

fornirowy bobol kosztuje 311zł

tego rzędu cena by mnie bardzo satysfakcjonowała. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie byłby to model bardzo zaawansowany technologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jak widzę chętni do latania rzutkami są, toteż po przemyśleniu sprawy zabieram się do roboty :)

 

Wstępnie cena to 350zł z 2 serwami, odbiornikiem i aku 4,8V110mAh, lub 300zł bez tego wyposażenia

 

Co do zdjęć modeli, to na dniach zacznę relację z ich powstawania w dziale Szybowce.

W przyszły weekend powinny już być na finiszu.

 

Myślę że taka cena jest dla Was atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie modele Rafała są tej samej klasy co grot 8)

 

a co do mojego projektu to bardzo możliwe, że odbiorniki w modeliku będą z syntezą.

Mam nadzieję że chętni będą i dlg zostanie prawidłowo rozpropagowane w nowych miejscach w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model razy 1,5, a cena x2 :roll: . A może zachować ten przelicznik 1,5? To już wychdzi prawie tyle, co Grot. A pisałeś, że to ma być prosty model :roll: .

 

Tomku ale Grota trzeba składać a mój model będzie gotowy do lotu tzn wkładasz kwarc i lecisz. No chyba żeby zrobić zestaw jak np Grot to wtedy cena oscylowała by w okolicy 450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.