Jump to content

Oznaczenia na modułach nadawczych.


gucio72
 Share

Recommended Posts

Witam.

Muszę zakupić nowy moduł nadawczy do Turnigy 9xr pro.

Szukając w necie ogłoszeń i ofert sprzedaży znajduję moduły z różnymi oznaczeniami (np. DJT, DFT, XJT......) Podpowiedzcie mi co one oznaczają i na co muszę zwrócić uwagę. Wiem już (tak mi się wydaje), że muszę szukać modułu typu "JR".

Pomóżcie też ewentualnie wybrać producenta (Turnigy, Flysky, Frsky, OrangeRx.....) Który z tych modułów binduje się z odbiornikami innych producentów i jakimi ?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw musisz wybrać częstotliwość (433 MHz, 2.4 GHz to najbardziej popularne).

 

Potem system - Frsky, OrangeLRS, Eleres... FlySky to dość kiepski system sprzedawany niekiedy w komplecie z aparaturami. Każdy z nich ma swoje wady i zalety: łatwość konfiguracji, liczba dodatkowych funkcji (telemetria, liczba kanałów, PPM, możliwość podłączania zewnętrznych anten itd). Niekiedy te funkcje zależą od modelu, np niektóre sprzęty FrSky mają telemetrię a inne nie. Nadajnik DJT jest przełączany, może działać w wariancie z telemetrią a może i bez niej.

 

Obudowa - faktycznie do Turnigy 9XR Pro pasuje obudowa JR, ale tu można kombinować. Na przykład nadajnik OrangeLRS w obudowie Futaba jest na HK znacznie tańszy niż JR. Można przelutować wyprowadzenia i przełożyć płytkę do innej obudowy albo w ogóle bez obudowy, choć niezbyt to wygodne i lepiej kupić JR.

 

Z wyjątkiem dość rzadkich i niezbyt w sumie przydatnych "multisystemów" bindowanie jest zachowane w obrębie danego systemu, czyli np FrSky nie zbindujesz z Eleresem.

Link to comment
Share on other sites

Skoro pytasz, znaczy, że jesteś początkujący. Skoro jesteś początkujący oznacza to, że latasz mdelali szkolnymi. W związku z czym kup moduł Turnigy dedykowany do 9XR. Cena ok 100-140zł

 

Do tego masz śmiesznie tanie odbiorniki 3,6 i 8 kanałowe których cena nie przekracza 40-50zł

 

Droższe propozycje i inne bzdury możesz sobie darować.

Link to comment
Share on other sites

Początkujący to jedno, ale pytań jest więcej :) Jakie masz plany - długie dystanse, latanie fpv, jakie masz zdolności elektroniczne i informatyczne itd. Czy chcesz latać z kontrolerem lotu? Czy zamierzasz korzystać z telemetrii? Jeżeli chcesz po prostu sobie polatać "koło nogi" to faktycznie FlySky w zupełności wystarczy. 

 

 

 

Do tego masz śmiesznie tanie odbiorniki 3,6 i 8 kanałowe których cena nie przekracza 40-50zł

 

Jeszcze bardziej śmieszne jest to że za 9$ kosztuje moduł w obudowie Futaby do OrangeLRS. Oznacza to że za 2x9$ masz bardzo zaawansowany link, z telemetrią, PPM, 12-kanałowy... Przykład że w tej dziedzinie niekiedy cena produktu o wielkich możliwościach bywa niższa niż produktu "entry level" :)

Link to comment
Share on other sites

Plany....... ?

Na początek nauczyć się latać :-)

 

Długie dystanse ?

Raczej nie.

 

FPV ?

Hmm.... Pewnie kiedyś tak.

 

Kontroler lotu ?

Nie wiem.

 

Telemetria ?

Namawiają mnie na tak, ale nie wiem, nie próbowałem, nie znam się - jeszcze :-)

 

Jak to mówią, w miarę jedzenia apetyt rośnie....

Link to comment
Share on other sites

Przy wyborze do tej aparatury innego nadajnika, sugerowałem się kiedyś właśnie takimi "opiniami" forumowymi, z czego nie jestem obecnie zadowolony.

Zakupy robiłem na banggood.com moduł DHT i odbiorniki serii V i D. W żadnym razie nie były to orginały. Były po prostu tanie, i z czasem pewnie jak wszystko, się psuły. Jednak warto rozważyć zakup w polskich sklepach, a powód to gwarancja i wsparcie.

Polecam abyś zapoznał się z tym http://77hobby.pl/moduly-nadawcze-c-1_3.html bardzo dobra i sprawna obsługa.

Obecnie używam moduł DJT z różnymi odbiornikami serii D kupowanych w tym sklepie.

 

Zapoznaj się z informacjami na tym portalu i wyrób sobie zdanie samodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

Niezbyt mi się podoba takie już nawet nie krypto ale wprost reklamowanie konkretnego sklepu. Jeżeli już to napisz ogólnie by kupić drożej ale oryginalnie. Choć wcale nie jest to oczywiste. Od lat używam najróżniejszych nadajników i odbiorników w ogromnej większości kupionych na różnych ebayach i innych banggood też, i nigdy nie miałem z nimi problemów. 

 

Proste i tanie FlySky będzie dobrym wyborem. Ale co się stało z wyszukiwarką na HobbyKing? Całkowicie ją popsuli z okazji otwarcia nowej strony. Stare linki nie działają. Wpisuje się "FlySky" i nic nie znajduje. Wpisuje się "Orange LRS" i znajduje tony pomarańczowych śmigieł :)

Link to comment
Share on other sites

Pan AndyCopter, raczy pleść głupoty, już swojego czasy "wykopali" pana z forum fpv, za plecenie głupot.  Dolutowywanie drugiej anteny do odbiornika turnigy9x twierdząc, że to poprawia jego własności to była kwintesencja tychże.

 

 

Wracając do temu link turnigy/flysky dla początkującego (i nawet zaawansowanego), jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o stosunek ceny/funkcjonalności/jakości.

Oczywiście są lepsze, tylko po co je kupować na początek ? Wydać pieniądze, zawsze się zdąży. Chłopaki z modelarni mają, latają i nie narzekają !

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.