Skocz do zawartości

Tania kosa na Allegro


Kretobójca

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy mogę podać link, więc nie podam.

Na Allegro pojawiły się kosy JCB-PBC25/F

Niekompletne, ale silnik cały i do tego nie używany.

Silniczek 25ccm 1KM z elektronicznym zapłonem.

Patrząc na cenę 150pln, to chyba dla samego modułu warto brać.

Ja takową kupiłem i jak dojdzie, to zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest inne forum gdzie nie mozna podawać linków. To jest własciwe, w którym można :rotfl: !!! Jak na 25cm to moc słaba. Dla porównania 26cm z UH mają od 2,4 kM.

 

EDIT: chyba trochę pszesadziłem :oops: więc podam inaczej - 1,5kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Widziałem podobny ostatnio w mini quadzie (chyba tak to się pisze).Jedna z wad to gaźnik z pływakiem.Też sie zastanawiałem nad jego zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Rozmawiałem z facetem od tych quadów, powiedział że ten motorek jest słabiutki.Sugerował że ma najwyżej 1,5KM.Dokładnych danych jednak nie podał.Ten sam silnik był zamontowany do mini crossa ( chyba dla 8-latków) , nie było skrzyni biegów.Jest chyba tylko sprzęgło, być może że odśrodkowe.Ogólnie dość dziwna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa dotarła.

Na razie nie mam jak wrzucić fotek.

Silnik jest dosyć mały. Waży 2kg, więc po odchudzeniu myślę że będzie lekki.

Mamy tu malutki tłumik (niestety stalowy), gaźnik walbro, tylny dekielek zamykający korpus wpuszczony jest do wewnątrz jak w typowych żarówkach.

Niestety, tak jak można było się domyśleć, zapłon magneto, więc czeka mnie dodatkowa inwestycja. Ale na dobrą sprawę, to koło zamachowe sporo waży i minus masa cewki to będzie spora utrata wagi.

W miarę postępu prac, będę raportował.

 

edit: 07.07.2008

Oto zdjęcia: benzyna_25ccm_00.jpg

Przy silniku jeszcze nic nie robiłem, jak potnę film, to wrzucę aby pokazać jak silnik pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kretobójca-no to żeś mnie teraz już kompletnie dobił :lol: .Mam dokładnie ten sam silnik w prawie identycznym stopniu okrojony,ze śmigłem pelikan 18x8(większego już nie pociągnie).Silniczek chodzi rewelacyjnie( w powietrzu jeszcze nie był)ale moge ci jedynie podpowiedzieć abyś pozbył się tłumika(zastąpił go tylko jakimś krótkim wylotem)bo silnik traci na nim połowe mocy i bezpodstawnie bedziesz na niego psioczył że słabiutki.Bez tłumika chodzi dość głośno,ale ja zrobiłem to celowo gdyż śmigło i tak kręci się z dość dużą pedkością,a z założonym tłumikiem silnik ledwie buczy i nie czuje się do niego zbytniego respektu.Przy zapalaniu z ręki od śmigła dobrze go przelej,po trzech energicznych szarpnięciach na pewno zapali.Zdaj relację jak ci to chodzi,ja jestem z niego bardzo zadowolony.Co do mocowania śmigła jeszczemożesz wykorzystać elementy podkaszarki.Masz tam stalową tulejkę,którą można skrócić,nasunać na wał,nałożyć odpowiednią podkładkę,śmigło,następnie znowu podkładkę i wszystko skręcić nakrętką wyciętą ze sprzęgła odśrodkowego(za usunąłem jedynie słupki na tym rombo podobnym elemencie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek kupiłem na allegro za 150zł(były to całe nowe podkaszarki bez głowicy tnącej).Ja jak dotąd z zapłonem nic nie kombinowałem,odchudziłem jedynie magneto o kilka żeberek chłodzących.Silniczek w miare możliwości odchudzilem,lecz postaram się zejść jeszcze niżej(za bardzo się nie da bo ciężko by go było później zamocować.Silniczek bedzie latał u mnie w modeliku wzorowanym proporcjami częściowo na wicherku a częściowo na jaskółce :lol: .Skrzydła wycięte są ze styro i oklejone papierem pakowym,ogon z rury od podkaszarki,przednia część kadłuba konstrukcyjna z listew sosnowych i bukowych,usterzenie kratownica z balsy 8x8mm oklejona obustronnie depronem 6mm i papierem pakowym.Podwozie z aluminiowego profilu i kółek z dziecięcego wózka.Do skończenia pozostał mi jedynie dziób(wklejenie firewall silnika i oklejenie wszystkiego sklejką 3mm).Ma to cudo 2,56m rozpiętości,górnopłat.Model robię ekstremalnie tanio,przedewszystkim by udowodnić co nie którym że da się ulotnić kosiarkę i troche styropianu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jeszcze nie ekstremalnie odchudzonego z magnetem 1600g.Bez tłumika.Teraz stoi z tłumikiem aby nic sie nie dostało do cylindra,ale zwykle odpalam go bez tłumika.Mocy nie jestem w stanie zmierzyć,ale jak na 25ccm i 18-calowe śmigło moc jest naprawde imponująca,przy otworzeniu do konca przepustnicy poleciało stojące 10m dalej ogrodowe krzesło,ciąg ma jak diabli :mrgreen: .Na wiosnę mogę go ponownie odpalić i sprawdzić na jakie obroty jest się w stanie wkręcić.Mogę też zmierzyć temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.