Skocz do zawartości

Wyważanie modelu ze zbieznym skrzydłem.


TomekP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu próbuję ulotnić i wyregulować model elektroszybowca. Został zmieniony kąt zaklinowania płata i chciałbym też trochę przesunąć ŚC do przodu. Podpowiedzcie, jak powinienem wyważyć model ze zbieżnym skrzydłem? Krawędź spływu jest prosta, zbieżna jest tylko krawędź natarcia. Czy mierzyć odpowiednią odległość od krawędzi spływu? Czy może trzeba zrobić jakąś wartość średnią? Liczę na jakieś podpowiedzi :D

 

P.S. Co prawda w moim modelu tego nie ma, ale może kiedyś trafię na coś takiego. Jak powinno się postąpić, gdy zbieżne są obie krawędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, środek ciężkości wyliczyłem właśnie za pomocą programu ze strony Piotra. Wyszedł 9mm bliżej niż zaleca instrukcja. Chodzi o to, jak go prawidłowo ustawić. Czy skoro krawędź natarcia jest zbieżna, to zawsze mam obliczać od niej te 58mm? Niezależnie od tego w jakiej odległości od kadłuba podeprę model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.