Skocz do zawartości

Os Max 46 La


Sumo_0071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem ten silniczek do 1 modelu excel 2000. pokico jest w trakcie docierania na paliwie byron 5%. ale mam problem bo pluje mi z tlumika i brudzi wszystko do okola czy to jest normalne czy nie??? Prosze o pomoc co ewentualnie w tej kwestii zrobic??? Pozdrawiam poczatkujacy:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go docierasz to musi pluć olejem bardzo intensywnie takie są zasady.Potem po wstępnym dotarciu( ze 3 zbiorniki 250ml) jak ograniczysz mu paliwo to będzie pluł mniej ale będzię Ci dalej paskudził model olejem, taką urodę ma spalinówka.Możesz to ograniczyć nakładając na wylot tłumika taki gumowy wężyk (deflektor wydechu) jest do kupienia.Ja na moim mam taki o śr.fi6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ta.Na razie lataj na bogatej mieszance.Tej drugiej śróbki ze sprężynką na razie nie ruszaj(to od wolnych obrotów, jak dotrzesz silnik znaczy jak bedziesz pewny że pracuje Ci już równo ,nie gaśnie bez powodu to możesz próbowac ustawić wolne obroty)nie staraj się by były jak najniższe ale ustaw tak by przejście z niskich na wysokie było jak najbardziej płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie chce tworzyc nowych tematów, więc odświerze tylko ten. Czy do tego silnika O.s 46La lepsze jest paliwo z 5% czy 10 % nitro?

 

Czy może byc paliwo tego typu i jeżeli tak to które lepsze?:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=617

 

czy

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike - ale pod jakim względem jedno z podanych paliw ma być lepsze od drugiego? Oba moje LA 46 pracowały bez nitra, na 5%, 10% i kombinacjach. Nie odczujesz różnicy w pracy silnika z tym lub drugim paliwem. Dla dobrej pracy silnika na małych obrotach zalecane jest stosowanie 5% nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz że wolał byś z 10% nitro... A co wogóle daje nitro w paliwie? Jaka jest różnica w pracy na standardzie 80/20 a na nitrze 5%?

 

Czy mogło by być takie:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=619

 

 

 

 

PS: Nie chce się pchać w Nastik, bo po pierwsze nie mam tam konta, a po drugie w modele.sklep robie jeden spory zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dałem przykład gdzie to paliwo mozesz kupić. Generalnie dodatek nitro podwyższa osiągi silnika, ale nie będzie to ani 5%, ani 10% byś odczuł większa moc silnika. 5% da ci tyle, że silnik będzie równo pracował na najniższych obrotach. Jesli twój model to coś a la trenerek to w zupełności wystarczy 5%. Początkowo mój LA pracował na czystym paliwie 80/20 i też nie było problemów. Ale coś za coś - zawartosc nitra przyspiesza korozję elem. wewn. silnika. Jednak gdy dbasz o niego tzn po sezonie przemywasz After run'em to niczym nie musisz sie przejmować stosując 5 czy 10%. W 4suwie stosuję nawet 20% ale to już inna je bajka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiając silnik nawet nie zwróciłbyś uwagi czy odpalasz na czystym 80/20, czy na 5 czy 10%. W samej pracy też nie zorientujesz się. spokojnie możesz wylatać te 5l paliwa które posiadasz. Czy już odpalany silnik był? Tzn czy pracował już w jakimś modelu? Jeśli równo i stabilnie pracował na małych obrotach to wszystko jest OK.

Zawsze dociera się bez nitro lub na jego najmniejszej ilości, znczy że na tym co masz spokojnie mozesz docierać. skoro pytasz o docieranie tzn. że silnik jeszcze nie pracował w modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten środek. Nie pytaj mnie o takie sprawy, moje modele latały z tymi śmigłami i było OK więc nie zmieniałem na inne choć miałem i 11x6. Mniejsze smigło większe obroty - szybszy model - tak z grubsza. Twój to pewnie trenerek więc nie musi i nie powinien być szybki - zaraz znajdę krótki film z lutu mego trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.