Skocz do zawartości

TREX 600 CF, BELT-CP. LAMA - właśnie w takowej kolejności.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Używam dwóch rodzajów szpachlówki :

- zwykła szpachla samochodowa bez dodatków laminatu.

- szpachla modelarska Tamiya ( do modeli plastikowych )

 

Sorry za taki (trochę) offtopic. Ale możesz podać więcej sczegółów?

1) jaka dokładnie samochodówka, bo jest ich 1000 rodzajów,

2) Tamiya? tzn. przy wykowaniu jednego elementu używasz dwóch szpachli czy zamiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie danej szpachlówki deprymuje u mnie pawierzchnia szpachlowana.

Szpachlówki samochodowej uzywam gdy zależy mi na szpachlowaniu dużej powierzchni i szybkim stwardnięciu szpachli. Zas Tamiya jest bardziej "subtelna" wolniej schnie ( jest na bazie nitro ), ale daje ładniejszą powierzchnię po wypolerowaniu. Jako poler używam pasty polerskiej firmy Tamiya :)

Szpachlówkę i pastę zanabędziesz w sklepach dla modelarzy plastikowych.

 

Co do tej samochodowej, nazwy nie pamiętam ( siedzę teraz w pracy ) , ale jest to taka "tradycyjna" szpachlówka dostępna w Castoramie i Tesco. Szpachlówka w puszce ma kolor kawy z mlekiem, zaś utwardzacz jest czerwony w takiej małej tubce. Jutro podam Ci nazwę tej szpachlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej samochodowej, nazwy nie pamiętam ( siedzę teraz w pracy ) , ale jest to taka "tradycyjna" szpachlówka dostępna w Castoramie i Tesco. Szpachlówka w puszce ma kolor kawy z mlekiem, zaś utwardzacz jest czerwony w takiej małej tubce. Jutro podam Ci nazwę tej szpachlówki.

 

Ja używam szpachlówki NOVOL- UNISOFT. Szybko schnie i dobrze mi się z nią pracuje :) Motylasty pewnie używasz podobnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie (chłopaki :) ) za odpowiedzi. Następnym razem spróbuję z tą "samochodówką".

 

Jakby ktoś chciał z tego skorzystać - do wykończenia stosuję podkład akrylowy w aerozolu APP Rally Haftground. Fajnie na mokro się szlifuje i daje idealną powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.