Jump to content

Soft do ESC na AVR


PK999
 Share

Recommended Posts

Hejho, posiadam taki regulator na Atmega8:

 

post-9007-0-12715500-1483564012_thumb.jpg

 

Fabrycznie na programie SimonK do wielowirnikowców. Poszukuję do niego samolotowego wsadu. Występuje pod nazwami powerhobby, mystery i pewnie wieloma innymi.

Po jednym wieczorze poszukiwań efekty są marne, dlatego pozwoliłem sobie zapytać. Może ktoś ma taki uszkodzony? (odkupię celem pobrania wsadu).

Jeśli ktoś się z takim spotkał proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca rozumiem, czy ten uszkodzony ma mieć wgrany samolotowy soft? Na czym ta samolotowość polega? Czy BTHeli da się wgrać? Chcesz to wgrywać przez ISP? Czy można zczytać program z procesora? Zależy to chyba od jego konfiguracji, może być to zablokowane?

Link to comment
Share on other sites

"Samolotowość" to mniejsza szybkość reakcji na gaz, odcięcie przy niskim napięciu zasilania i jakieś tam opcje programowania. Z tego co wyczytałem BLHeli na niego nie ma.

Jest łatwo dostępny SimonK ale ten to już mam. Co do odczytu - spróbujemy, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli robisz to w celach poznawczych to ciekawa nauka, zawsze mnie zastanawiało jak to jest ze zgrywaniem programu z procesora. Ponoć jeśli jest zabezpieczony, to można to robić przez trawienie kwasem odpowiednich bramek. Wysyła się układ gdzieś do Rosji albo Izraela i przysyłają hex-a.

 

Ale jeśli nie, to mam duże wątpliwości czy warto. Ograniczenie napięcia ma wiele regulatorów, także tych programowanych "pikaniem". Co do reakcji na gaz to można to załatwić w aparaturze, zresztą nie jest to zwykle bardzo istotne. Ważną kwestią jest hamulec, jeśli używa się składanego śmigła. Ale za naprawdę małe pieniądze można kupić kontroler w którym wszystko to będzie, bez kombinowania :)

Link to comment
Share on other sites

Panie Andrzeju - z podanej strony jak dotąd przepatrzyłem po 100 stron - od początku i od końca. Jest kilka wspominek o programowaniu tego właśnie regulatora, ale w drugą stronę. Z "normalnego" na Simonk.

 

Cała w tym rzecz, że ten regulator już mam na stole, wiem że nie warto - kosztuje jakieś 30zł. Jeśli znajdę odpowiedni wsad to roboty jest na kilka minut. Jeśli trafi się dawca z którego nawet nie uda się odczytać zawartości...to przełożę układ i też jakoś to będzie. Dziękuję za każde słowo do tej pory - będę jeszcze szperał.

Link to comment
Share on other sites

Jedyne czego nie warto to odpuszczać sobie. Jeśli masz czas i chęć poznania, to warto poświęcić chwilę na to, niezależnie od rezultatu. Co do Twojego ESC, to czeka Cię lutowanie, opis masz w pdf z pierwszego wątku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.