Skocz do zawartości

Zadziała???


Volleyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Chciałbym spróbować z fpv. Trochę czytałem na ten temat ale nadal jest wiele niewiadomych. Pytanie zasadnicze. Czy takie coś:

 

http://abc-rc.pl/transmiter-av-58ghz-ts832-600mw-32ch-led-boscam-wtyk-sma#axzz4XEmCxPxX

 

Będzie współpracowało z tym:

 

http://abc-rc.pl/mini-odbiornik-fpv-telefon-uvc-video-downlink-android#axzz4XEmCxPxX

 

Mam motoszybowca i kamerkę mobius. Można to zapewne połączyć. Z tym nie będzie problemu. Natomiast zależy mi na sprzęcie który ogarnie max 1 km odległości. Dalej się pchać nie zamierzam. Pytanie co wybrać. Jedni mówią ze 200 MW nie ogarnie. No ok. Czyli 600 będzie dobrze. Podobno dla jednych boscam to lipa a inni znów chwalą.. Czy ktoś obeznany w temacie może udzielić jakiś sensownych informacji na temat sprzętu? Czym się kierować przy wyborze, na co zwrócić uwagę, co wymienić odrazu (antenki na koniczynki) a co omijać z daleka. Dodam że latam na FrSky 2.4

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, będzie działać.

Dobierając anteny do tego zestawu, omijaj stwierdzenia "a u mnie działa", tylko przeczytaj opis, a dokładniej to pasmo częstotliwości dla których jest zbudowana antena. Owszem są anteny szerokopasmowe, jednak nie na całe pasmo 1GHz. Wybierając pasmo w nadajniku, dobierz antenę która ma w specyfikacji wpisaną czestotliwość pracy, zbliżoną do ustawionego zakresu częstotliwości w nadajniku np. 5,7GHz. Jeśli w nadajniku ustawisz taką częstotliwość, a anteny np. "koniczynki" zakupisz na pasmo 5,4GHz, mocno się rozczarujesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz od razu wymieniać anten, na początek i te wystarczą. Zwłaszcza przy 600 mW, które polecam. Bardziej bym się obawiał odbiornika podłączonego do telefonu, spora tu szansa że coś się zawiesi albo będą opóźnienia, trzeba to starannie sprawdzić.

 

Moim ulubionym sposobem na oswojenie i testowanie fpv są loty z kontrolerem lotu, najpierw ustawiam bez fpv, a potem włączam latanie w kółko nad głową i sprawdzam czy fpv działa jak trzeba. Inna możliwość to pomoc obserwatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.