Skocz do zawartości

FS-i6


Atamano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem totalnym początkującym. Który zaczyna od zera samolot. Zakupiłem aparature flysky i6 i nurtuje mnie pewna sprawa odbiornika. Jest napisane aby zasilać go 4-6,5v, a generalnie takich pakietów nie ma, a przynajmniej nie znalazłem i też mnóstwo filmów pokazuje że mają podpięte 7.4v a nawet widziałem 11,1v. Może będę upierdliwy, ale potrzebuję pomocy. Zawsze marzyłem o tym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam. A model masz elektryka czy spalinę ? U siebie w spalinie mam poprostu 4 akku paluszki typu AA każdy po 5500 podpięty pod odbiornik jeśli masz elektryka to baterię podpinasz pod regulator a regulator podpinasz pod odbiornik i wtedy wychodzi napięcie jakie powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię pierwszego elektryka, mam już model wrzucę potem zdjęcie. Teraz aparatura przyszła no i zaraz serwa przyjdą. Czyli 4,8v to nic innego jak połączone baterie. Czyli koszyk plastikowy z wyjściem bec 4xaa eneloop może być dobrym rozwiązaniem? Piękne w tym wszystkim jest to że jak model będzie nie udany to już będę miał wiedzę jak przełożyć do innego modelu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz elektryka to tym sobie głowy nie zawracasz jaki pisałem wyżej baterię np 7,4v podłączasz do regulatora potem regulator do odbiornika i już się niczym innym nie przejmujesz (no chyba tylko tym żeby poleciał model :D). Tak więc żadnych koszyczków z bateriami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu np. masz http://modelemax.pl/pl/10-napedy-elektryczne  ale z dobraniem regulatora do silnika (i przede wszystkim do modelu nawet śmigła bo inaczej może się grzać silnik lub nawet gorzej) niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie bo z tym trochę kuleje. Zawsze kupowałem używki zestawy z allegro lub olx. Musisz też sobie poczytać sporo na ten temat przeglądać forum czytać dokładnie. Ja już parę miesięcy czytam różne fora (wcześniej auto rc) i nadal znajduje jakieś ciekawostki :) Poszukaj też mamy tutaj na forum giełdę tam sporo możesz znaleźć lub nawet się ogłosić że kupisz zestaw regulatora z silnikiem pod taki ciąg itp. A i jeszcze jedno poczytaj dokładnie o bateria Li-po bo to niebezpieczna rzecz w rękach nieobeznanego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej- konkretnie jaki model, rozmiary, materiały ....to wtedy coś się dobierze.

 

Co do zasilania odbiornika to koledzy nie doprecyzowali - w regulatorach ( zwanymi inaczej ESC  lub potocznie u nas "regle" )   do silników elektrycznych prawie zawsze jest wmontowany układ BEC lub UBEC  który odpowiada za prawidłowe zasilanie odbiornika ( i serw) z  pakietu zasilajacego napęd.

 

Moderatorzy przespali -kiedyś umieściłem linki w dziale OD CZEGO ZACZĄĆ z sugestją ich przypięcia  do filmów na Youtubie  o doborze napędu i nie tylko    .Filmy nie idealne ale zawsze troszke tym najbardziej zielonym rozjaśnią sytuację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to poproszę o pomoc bo wiem, że jak sam się całkowicie za to zabiorę to może skończyć się problemem :)

Model jak na zdjęciu:
Masa własna 225g
Rozpiętość skrzydeł 1m.

Aparatura FS-i6


Serwa zamówiłem chociaż nie wiem czy nie zbyt szybko. Tower Pro SG90

 

 

post-20181-0-58779300-1486066393_thumb.jpg

post-20181-0-09561900-1486066400_thumb.jpg

post-20181-0-35368300-1486066405_thumb.jpg

post-20181-0-95276400-1486066524_thumb.jpg

post-20181-0-95728400-1486066657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

 

Jakby był jeszcze jakiś problem to pisz.

A, i jeśli nie masz to nie zapomnij o ładowarce to pakietów, ja mam tą i polecam:

 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-accucel-6-80w-10a-balancer-charger-lihv-capable.html

 

Do niej jakikolwiek zasilacz 12-18v o jak największej ilości amperów.

Będziesz potrzebował jeszcze przejściówki:

 

https://hobbyking.com/en_us/xt-60-to-jst-charging-adapter-2pc.html

 

i wtyczek:

 

https://hobbyking.com/en_us/nylon-xt60-connectors-male-female-5-pairs-genuine.html

 

 

Pamiętaj, żeby zamawiać z europejskiego magazynu, unikniesz ceł i szybciej dostaniesz paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.