Skocz do zawartości

Gientolek :)


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawić swój nowy nabytek: Slow Flyer ---------- Gientolek :wink:

 

DANE:

konstrukcja węgiel

pokrycie folia mylarowa

rozpiętość 83cm

cięciwa 30cm :shock:

powierzchnia 25dm

obciążenie ok. 7,5g/dm2 :shock:

waga 185g (z pakietem 2s 800mAh)

ŚĆ 1/3 cięciwy płata

 

WYPOSAŻENIE:

silnik 2712-12 24g silnik 3f outrunner, 1050kv, oś 3mm, waga 25g

regulator MAG 8 12A

śmigło 10x4,7

pakiet li-pol 2s 800mAh 20C WOW-RC

serwa 2x e-sky 8g

 

długość lotu na pakiecie (1/3 gazu 8) ) wynosi ok 35min :D

 

 

Koniec ględzenia teraz fotki :twisted: :D

 

ca3a519e77853066.jpg

63ffae74cb584081.jpg

24d34097f72d5f74.jpg

4bb2fcbdad6dccf4.jpg

 

Czekam na wasze opinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i własna, ale przed tobą Kolego we Wrocku już latały tzw Giętole, robił je jakes 3 lata temu ( a na potrzeby opracowania konstrukcji i oblotu w/w modele latały już w 2003 roku).P. ZbyszekW. prawie identyczne jak Twój... To naprawde typowy slowfly ale znany dużo wcześniej - przynajmniej na dolnoślaskim niebie.

 

P.S. mam film z 2004 roku jak lata taki model miedzy blokami na Różance, ale jakośc jes dosc kiepska...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=JmkeNMQE3Tw

 

Oto film surowy, prosto z komórki zrobiony w kwietniu 2004 roku, lot "giętola" miedzy blokami na różance...

P. Zbyszek W. ponadto wziął wzór z jakiejs francuzkiej strony w internecie i skopiował tę konstrukcje...

Projekt w sumie nie do końca Twój, może tata, lub wujek coś Ci podpowiadał... Pęgów to prawie obszar miasta...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. ma Pan racje. We Wrocławiu o ile mi wiadomo są 3 takie modele. 07.09.2008 będzie festyn lotniczy w Golędzinowie i przy okazji mam zamiar "zebrać" wszystkich, którzy mają te modeliki (3 osoby już mam) i polatamy sobie razem :) ...... kto wie może będzie jakaś walka a'la cobat GIENTOL :D

 

PS: we Wrocławiu taki model jak ja ma Pan Roman Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja czy nie Twoja konstrukcja - podoba mi się i przydała by się do latania na działce. Mam trochę miejsca ale za mało na większe konstrukcje. Może trochę zdjęć z budowy lub plany by się znalazły byłbym wdzięczny. Nie chciałbym na nowo odkrywać ameryki, wyposażenie mam prawie kompletne do takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.