Jump to content

Aparatura esky 6ch Problem


KLAKu
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z nadajnikiem esky. Nie łączy się z odbiornikiem (pewnie wcale nie nadaje ) Dioda przy włączeniu powinna parę razy mrugnąć, ona natomiast słabo świeci. Baterie są nowe, a miernik pokazuje już tylko 3 kreski. Szukałem u wujka Google i coś tam znalazłem, ale nigdzie nie było końcowego  rozwiązania. Moze miał ktoś podobny problem? Da się to jakoś naprawić?   Jeszcze tydzień temu działała :(

post-15014-0-89778800-1486419272_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To, że baterie nowe to nic nie znaczy. Równie dobrze mogły sobie leżakować czas jakiś...

Może spróbuj przeczyścić delikatnie blaszki w kieszeni na baterie. 

Mając taki sam przypadek jak u Ciebie, u mnie sprawdzało się kilkukrotne włączanie i wyłączanie aparatury (raz za razem).

Na ogół za trzecim/czwartym razem zaskakiwała.

Skończyła jako aparatura do symulatora...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem podobną aparaturę ale eflite i taki sam problem, czasami dało się zbindować ale zasięg<5m. Okazało się że w miejscu gdzie zgina sie antena było uszkodzenie. Naprawiłem antenę, skróciłem i odsłoniłem kawałek środkowej żyły, pamiętam że korzystałem z jakieś instrukcji gdzie wszystko było podane jak to zrobić, długości itp. Potem testowałem zasięg i wszystko było super. Ale to, że aparatura pokazuje takie niskie napięcie to może być powód jakiegoś zwarcia, stąd spadek napięcia. Najlepiej będzie zmierzyć jaki prąd pobiera włączona aparatura, nie powinien być on za wysoki.

Link to comment
Share on other sites

Po odpięciu płytki (modułu ) widocznej na zdjęciu, bateria wraca do normy. Gdy jest podpięta grzeje się element zaznaczony mniejszym kółkiem. Czyli pewnie po ptokach ?

post-15014-0-26495500-1486463111_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przemek, Tomek pisze że jak dioda zaczyna rzadziej błyskać, należy odłączyć zasilanie odbiornika, a dopiero potem nadajnik.Ja w mojej TGY mam podobne bindowanie.Jak się nie uda  i nic nie grzebałeś w niej ja bym wymienił na inny egzemplarz.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.