Skocz do zawartości

Su-26 EPP


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak juz kilka postow wczesniej wspomnialem zakupilem sobie su-26 epp z cyberflaja, dzis bylem pierwszy raz nim latac i mam maly problem.

 

Generalnie model lubi zalamywac sie w prawa strone (po lewej jest regiel). Gdy robie petle to jest ona zalamana na prawe skrzydlo. To co prawda moj pierwszy model z lotkami ale jakos moim zdaniem dziwnie sie zachowywal. Ktos ma pomysl co moze byc winą? Czy moze byc to spowodowane zbyt mala predkoscia czy brakiem umiejetnosci?:)

 

SC ustawiony wedlug instrukcji jednak potrzebny chyba wychyl w dol, jutro z tym rowniez sprobuje.

 

z gory dzieki za pomoc

 

 

ps. tak wygladal jeszcze przed skonczeniem, fotke ta juz dawalem na forum

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie zrobic fotek, lipol jest praktycznie pod silnikiem. NIE WKLEJONY.

 

Cobra zasugerowal mi niesymetrycznosc modelu, tyl mam wklejony o 0.4cm zle - calkiem mozliwe ze w tym lezy problem. Sprobuje go na nowo dzisiaj wkleic i jutro sprawdze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jeżeli pakiet ma być tylko do tego modelu, model ma mieć długie przerwy w lataniu na ładowanie :roll: , to dlaczego nie? Każdy robi, jak mu się podoba.

Inna sprawa, że ja uważam to za niepraktyczne. Wolę przekładać pakiety i latać częściej. Poza tym pakiety wykorzystuję w różnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

sprawdź jeszcze połączenie połówek steru wysokości - czy łącznik zapewnia jednakowe ich wychylenia. W razie czego należałoby wzmocnić ten element konstrukcji... Ja musiałem tak zrobić w Jak3 też z EPP...

 

Widzę, że pieszmy z Tomkiem jednocześnie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogon polaczony jest plaskownikiem weglowym 3x1, polowki wychylaja sie idealnie rowno ponadto orczyk jest po lewej stronie a model łamał sie w prawo.

 

Zaraz jade na lotnisko oblatac model. Poprawilem mocowanie ogona, przesuniecie ok. 2mm, byl lekko skrecony. Mam nadzieje ze tutaj tkwil problem. W tej chwili mam wszystko niemal idealnie.

 

Zdam relacje gdy wroce z lotniska. Dzieki za pomoc :)

 

 

Edit: Niestety tak wialo na lotnisku ze model ciezko bylo utrzymac w rece. Kolejne podejscie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(post pod postem ale tam juz za duzo rozczulen)

 

MODEL OBLATANY !!!!!!!!!!

 

Model jest w tej chwili symetryczny, wkleilem na nowo tył. Jest troche nerwowy, jesli ktos chce go jako pierwszy model z lotkami (jak to jest w moim przypadku) to zdecydowanie trzeba zmniejszyc wychylenia lotek. Pakiet maksymalnie z przodu, prawie pod silnikiem. SC wg. instrukcji. 2 stopnie wychył silnika w prawo. 5 stopni skłon silnika w dół.

 

Wyposażenie:

silnik TP2408-21T

regiel 18A

Pakiet Zippy 1350mah 2S 20-30C (lepiej byloby na 3s z mniejszym smiglem ale nie posiadam)

Smiglo 9x6 apc - 450-500 gram ciagu wg. opisu z HC

 

Nie radze montowac podwozia ktore widoczne jest na zdjeciu! Podczas drugiego ladowania na trawie wyrwalo sie z kawalkiem EPP a bylo wzmocnione jeszcze balsa.

 

Jesli dorwe jakas kamere to postaram sie wrzucic film z lotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche mi go przechylalo ale tym razem usnulem wlasna teorie - mam za malo mocy a petle bardzo ciasna robie. SC powinno pojsc do tylu i wiekszy sklon silnika. Jutro o ile pogoda dopisze to z takimi ustawieniami sobie polece. Zobaczymy czy teoria sie sprawdzi.

 

To wyglada tak jakby sie ten przod przewracal (zbyt mala predkosc) i spadal... a ze w prawo to juz nie wiem dlaczego :)

 

Jednak jest to w tej chwili malo zauwazalne, na mniejszym smigle (zbyt maly ciag?) wygladalo to gorzej.

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki dałeś mu podwozie :D

Ten silnik co go masz ,to jest rewelacyjny do kombata ,ale do akrobata lepiej sprawdza się 2712-12 ze śmigłem GWS 9x5 HD lub APC-elektro ,czy też jego chińska podróba -kupiłem kiedyś taką w którymś ze sklepów w Łodzi .Na 3 cele ,na 2 może być większe śmigło ale niekoniecznie.

Modele z EPP mają nierówne opory na lotkach i o wiele lepiej sprawdzają się z dwoma serwami.Daje ci to też możliwość różnych mixów np SW z klapami lub różnicowe wychylenie lotek co daje prostszą linię beczki sprawdziłem to na tym modelu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8026

Na wszystkich ESA i na akrobatku lepiej mi się sprawdzały kąty zaklinowania 0 stopni.Szczególnie w ESA linia statecznika musi(!) się pokrywać z osią silnika /skrzydlo niekoniecznie/.

Powodzenia w eksperymentach.

 

A tu powiększenie.

 

<a href=e6ee2e6006fcef2a.jpg' alt='e6ee2e6006fce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem podwozia model juz niestety nie ma, piękne ale nie do lądowania na trawie (skoszona ale pęki). Wyrwało je po drugim - zaznaczę prawidłowym - lądowaniu na pasie.

 

Silnik jest w linii prostej ze statecznikiem, z tego co zauważyłem model latał dziś naprawdę dobrze. Po raz pierwszy latałem wysoko i daleko, na pewno będę musiał przykleić coś kolorowego (czerwona taśma?) od dołu skrzydła, biały model baaardzo słabo widoczny na niebie.

 

pozdrawiam

 

ps. gratuluje ładniutkiego składaka z EPP ;)

 

 

edit: co do mojego problemu to czytajac sobie forum natknalem sie na problem kolegi Leda_g, jutro bede mial troche zabawy z papierem sciernym jesli sytuacja podczas petli bedzie sie powtarzac :)

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5556

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przed wyjazdem na lotnisko dalem wiekszy sklon silnika i podczas lotu wytrymowalem. Lecial jak po sznurku. Troche mocy brakuje, wznoszenie pionowe do gory tylko przez kilka chwil jednak ja sie dopiero ucze i chyba dobrze ze mam predkosc ograniczona;) Mimo to model jest 3x szybszy niz RWD na silniku 230W. Naprawde swietny model do nauki latania choc gdybym mial wybierac ponownie to mysle ze kupilbym YAK'a z cyberflaja, wyzej skrzydla ma. Mam za soba 3 loty a juz robie nim w powietrzu doslownie wszystko na co mam ochote. Plecki, petelki i generalnie wszystko co mi do glowy przyjdzie :) Na razie mam EPA na lotkach na 50%. Jak "podrosne" to dam 100% :)

 

 

pozdrawiam

 

 

Edit: Mam zamiar pomalowac samolot od spodu by byl lepiej widoczny na sloncu. Czy to zmieni wlasciwosci lotne modelu? I czym najlepiej pomalowac? Tanio i bym nie musial w necie zamawiac. Najlepiej jakis market. Spray z marketu moze byc? Jak tak to jaki? Chce tylko zrobic czarny spód. Zadnych wykwintnych malowan. Chce go tylko lepiej widziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz byle czym .Ja maluję pecrtą ,motipem ,jakimś spreyem z Castoramy ,ogólnie czym popadnie.Linie podziały nity czy kabinkę można zrobić dobrej jakości niezmywalnym markerem . Bardzo dobrze widać na białym tle czerwony znak np.gwiazda lub koło.Po pomalowaniu nie szlifuj .EPP musi być szorstkie.

 

<a href=bc704368ee2eb1c5.jpg' alt='bc704368ee2eb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.