Jump to content

Monitor do FPV z tabletu?


chips
 Share

Recommended Posts

Czy można w jakiś cudowny sposób podłączyć odbiornik fpv do tabletu / telefonu z hdmi. Wiem że nie wydatek 150zł na monitor no blue ale jak się da, a leży mi i się kurzy taki sprzęt :)

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zależy jakie masz wyjście z FPV. W tanim wykonaniu może być komponent, a lepszym SVGA i takie przejście powinieneś dokupić, np. SVGA -> HDMI.

Czy nie lepiej jednak kupić gogle FPV z odbiornikiem 5,8GHz, bo nie potrzeba do nich cienia i masz wszystko w komplecie. W dużym słońcu ciężko na nawet mocno świecącym LCD coś wypatrzeć.

Cena wyjdzie podobna i nie ma kabelków, które mogą się urwać w trakcie. :-P

Link to comment
Share on other sites

Tu masz sposób za 28 zł

 

 

Ja to próbowałem i działa, ale w moim tablecie mam obraz z zakłóceniami - takimi drobnymi liniami . Nie miałem czasu tym poważniej się jeszcze  zając. Wadą urządzenia jest to że wysysa energię - zasilanie video-grabera jest z tabletu.

 

Jak monitor to podświetlenie minimum 600 cd/m2 a są już 1000cd/m2

Link to comment
Share on other sites

Ale to może mieć jedną zasadniczą wadę - opóźnienie, które czasem daje znać w bardzo nieodpowiednim momencie. Jak chcesz latać bez widoczności, to może być problem.

Można także przez wifi, kupując kamerę IP z wifi. Wtedy logujesz się tabletem albo smartfonem, jak do routera internetowego, ale problem jest podobny j.w.

Jak już tak bardzo chcesz mieć LCD to ja bym kupił panel od chińczyka do zabudowy za elektroniką (są chyba jakoś po $30 za 7 cali) i do tego odbiornik na 5,8GHz.

Będzie większy i bez opóźnienia.

Link to comment
Share on other sites

Dobra czyli jednym słowem lepiej kupić monitor i ew zabudować w okulary. Nadajnik i odbiornik mam tylko brak mi czegoś co wyświetla. Latać nie zamierzam daleko a FPV montuje dla bajeru zobaczyć jak to się sprawuje.

Link to comment
Share on other sites

Wpisz fpv gogle home made, a zobaczysz jak ludzie robią, na panelu lcd np. 7 cali.

Fajnie się tym lata i nie ma opóźnienia i nieduża kasa. Kiedyś w dronce takie okulary Hykker były za 4 dychy, tylko maksymalnie panel 5,5-6 cali się mieścił. 

7 nie chciał wejść, wiec oddałem.

Tylko bym wybrał długiego bata, oraz min. 200mW nadajnik, a najlepiej 500 lub 1000mW na 5,8GHz.

Wtedy nawet jak daleko polecisz masz sygnał pierwsza klasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie zakładając kolejnego tematu.... Powiedzcie mi jak kuwa fa nazywa się taka szybo coś tam której widnieje w filmiku. Robie sobie gogle i muszę się w coś takiego zaopatrzyć :) linki ze sklepów mile widziane :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.