Skocz do zawartości

Węgiel


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż... nigdy nie obcowałem z węglem w modelarstwie... Byłbym wdzięczny za krótki i do rzeczy opis o zastosowaniu węgla, z tym że chodzi mi o to, czym to kleić (z żywicami też się nigdy nie bawiłem :) ), jak kleić, itd. itp.

Wiem, pytanie z niskiego poziomu, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło żeby wykorzystać coś wiecej niż depron, balsę, sosnę, wikol, polimer i CA :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weigel ma bardzo szerokie zastosowanie. W akrobata typu shock stosuje sie go na dźwigary, popychacze i do usztywnienia konstrukcji. W większych modelach robie sie z tego zastrzały, dźwigary węglowe tez zaczynają być popularne oraz do łączenia skrzydeł. Kleić najlepiej na CA oraz na żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaskowniki na wzmocnienie skrzydła ze styro wklejaj prostopadle względem cięciwy skrzydła( no i oczywiście wzdłuż skrzydła :wink: ) robiąc nacięcie skalplem lub innym nożykiem. A jak na skrzydło konstrukcyjne czy jakieś inne to jak pasuje :P

Pręty/ rurki: jak na wzmocnienie skrzydła styro to wypalając(np lutownicą) mały rowek niewiele mniejszy od wymiarów pręta/ rurki lub robiąc nacięcia pod kątem. A jak do skrzydła konstrukcyjnego to trzeba wiercić otwory w żeberkach i przyklejać odpowiednim klejem np. CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja się zapytam o cięcie węgla. Mam z tym problem. O ile pręty węglowe ładnie się tnie mi brzesczotem o tyle z rurkami jest poważny problem. W czasie cięcia brzesczotem po prostu się rozlatują (pękają wzdłuż).

Kiedyś potrzebowałem uciąć kilka króciutkich tulejek z węglowej rurki. I poszło mi chyba z pół metra rurki na 4 tulejki tak ok centymetra każda... :? Próbowałem je oklejać taśmą w miejsu cięcia, ale i tak się rozlatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ciecie rurek to nie problem. Miniszlifierka z tarczka i po problemie albo pilka wlosnicowa i tak jak nalezy ciac rurki..Nigdy jak leci tylko powoli obracajac tniemy dookola coraz glebiej.

Co zas samych tulejek z takowej rurki to raczej kiepski pomysl. Zwykle rurki sa robione z wegla jednokierunkowego i sa po prostu wogole niewytrzymale na zgniecenie. Pekaja przy byle nacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.