Skocz do zawartości

Problem z X8R po podłączeniu MVLSS


CichyBart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko działało. Zachciało mi się czujnika napięcia i sprawiłem sobie nówkę MVLSS (http://77hobby.pl/frsky-mlvss-czujnik-napiecia-lipo-2s-6s-smart-port-p-134.html). Po podłączeniu (prawidłowym) nie mogłem połączyć nadajnika z odbiornikiem. Żadne diody się nie świeciły. Odłączyłem czujnik i nadal nic. Po podłączeniu zasilania jest tylko jedno "pik" i koniec. Odłączyłem wszystkie kanały od odbiornika i nadal nic. Usunąłem z aparatury model chcąc zbindować od nowa - lipa, nawet w X8R nie świecą się żadne diody.

Jak mogę zweryfikować co padło? Mam do podmianki ewentualnie inny odbiornik (X4R) lecz obawiam się, czy nie padł też regiel i czy kolejny odbiornik nie siądzie.

ps: jeszcze dziś latałem, więc wszystko było sprawne...

 

edit:

dodam jeszcze, że z regla wychodzi mi 5V. Trzeciej żyły nie sprawdziłem w żaden sposób.

post-20251-0-49654800-1492375261_thumb.jpg

post-20251-0-80893700-1492375263_thumb.jpg

post-20251-0-90319100-1492375265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Błędnie podłączyłeś pakiet do czujnika. Ale to nie powinno robić problemu. Po prostu czujnik nie powinien działać.

Chociaż...jeśli masy czujnika i Sport są połączone a mierzony pakiet jest jednocześnie zasilającym...to podałeś +12V na masę. Niezbyt zdrowo.

Teoria wymaga potwierdzenia ale to zaraz ktoś po mnie sprawdzi. Ja już dzisiaj nie jestem zbyt trzeźwy aby to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie czy zasilanie jest ok. Sam odbiornik osobno.

Mam podobny czujnik tyle że z wyświetlaczem i w nim masa pomiaru jest odseparowana od masy S-port. W takim wypadku nie powinno się nic stać. Jeśli masz miernik uniwersalny sprawdź w swoim czujniku ciągłość obwodu między pinem GND a pinem S-port oznaczonym "-". Jeśli jest "przejście" producent powinien się wstydzić za takie wykonanie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciągłość niestety. Nie ma co, upaliłem.

 

edit: Podłączyłem inny odbiornik (X4R) i na szczęście nie poszło dalej na serwa / regiel.

ps: a dopiero co tutaj pisałem, że nie ma głupich pytań, a sam się nie upewniłem...

Zobaczymy, co powie sprzedawca (też wysłałem zdjęcia) i najwyżej podrzucę do znajomego elektronika chyba, że ktoś posiada wiedzę, co konkretnie w odbiorniku mogę sprawdzić / przelutować, żeby działał (sprzęt / umiejętności mam, specjalistycznej wiedzy brak).

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Przy takim podłączeniu jeżeli wszystkie minusy urządzeń są wspólne( nie ma opto separacji) to zrobiłeś czyste zwarcie akumulatora. Najcieńsza ścieżka w odbiorniku zadziałała jak bezpiecznik i się zapewne przepaliła.

Możesz sprawdzić w odbiorniku omomierzem czy wszystkie piny(+) mają połączenie. Tak samo piny(-). Dotyczy wszystkich gniazd.

Możesz też podpiąć regler w dowolne gniazdo w odbiorniku i sprawdzisz czy zadziała odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.