Jump to content

Wyważarka do śmigieł - co kupić?


oko
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem wreszcie zacząć wyważać śmigła i silniki. Lepiej późno niż wcale :) Jaką polecacie wyważarkę? Śmigła APC i podobne, czy warto kupić tanią z ebay czy coś droższego? "Magnetyczne" mocowanie - co to właściwie jest, warto?

 

Już kupiłem to, 3$ to na początek może być:

 

http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Suspension-Propeller-Prop-Balancer-for-Multi-Rotor-Copter-DIY-drone-/131876319329?hash=item1eb470f061:g:HNUAAOSwfVpYrqPa

 

da się w ogóle tego używać?  

 

A tu 23$, czy jest zauważalna różnica? Jeśli tak to pod jakim względem jest lepsza?

 

http://www.ebay.com/itm/OCDAY-Tru-Spin-Prop-Propeller-Balancer-for-DJI-QAV-EMAX-ZMR-Air-Heli-Multirotor-/311515605352?hash=item4887c6e968:g:Rm8AAOSwGotWhOW1

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z moich doświadczeń wynika, że podstawą jest prosta oś i porządnie wykonane stożki. Te tańsze mają tak zwichrowane ośki, że za każdym razem kiedy zmienisz położenie śmigła względem osi otrzymasz inny wynik. Do bardzo zgrubnego wyważenia to wystarczy, ale żeby zrobić porządne wyważenie musi być prosta ośka. Dużo czasu i nerwów straciłem przy takiej taniej magnetycznej wyważarce. W końcu kupiłem Du-Bro i jest różnica. Ta druga wygląda na jakąś podróbkę Du-Bro, ale czy tak samo dobrą? Du-Bro jest wykonana dokładnie, ale opory są jednak nieco większe niż na magnetycznej, więc wyważanie małych śmigiełek nie jest już tak komfortowe. Niemniej dopiero na Du-Bro wyważyłem koszmarnie niewyważone fabrycznie śmigła GWS 3-łopatowe. Na taniej wyważarce nie było tak dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, widzę że i ten temat jest już rozpracowany. A jak "skalibrować" wyważarkę, to znaczy sprawdzić czy dobrze działa? Czy nowe śmigło APC jest wyważone na tyle że może służyć za tester? Mam też śmigło 10 cali z milimetrową wyrwą tak centymetr od końca łopaty (nie od piasty). Czy taki ubytek powinien być "wyłapany" przez wyważarkę? 

Link to comment
Share on other sites

Jak przekręcona ośka będzie zatrzymywać się w losowych miejscach to oznacza że jest  wyważona.

prawie każde śmigło po kupnie jest niewyważone a jak akurat jakiś egzemplarz trafi się wyważony to jest to zwykły przypadek.

 

cytat z opisu

4. Co jakiś czas obracamy oś i jeżeli kropka będzie dalej na górze rozwiercamy dalej aż do uzyskania stanu w którym po rozkręceniu osi kropka będzie zatrzymywać się w losowych miejscach nie zmieniając kierunku ruchu.


Ta wyważarka reaguje nawet na taśmę przylepną wielkości 0,5cm / 0,5 cm

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.