Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś, jak byłem piękny i młody bawiłem się modelarstwem. Jak zobaczyłem w kiosku numer z samolotem odżyły we mnie dawne wspomnienia, no i zacząłem prenumeratę.

Obawiam sie, ze wiekszosc prenumeratorow zlapala sie w taki wlasnie sposob na kolekcje "makiety" Spita :x :?

Wazne, ze przejrzales na oczy :)

Powodzenia na nowej - modelarskiej drodze zycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Śmigło - jego średnicę i skok ustala się do konkretnego silnika, a nie modelu. Kazdy oferowany w handlu silnik w swej specyfikacji ma podaną rozpiętosc smigieł do zastosowania od najmn. do największego. I tak np. OS 46 LA podaje 11x6 - 11x7 ale mnie najlepiej w danym modelu latało sie na śmigle APC 12,25x3,75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak określiłeś, że to niezgodne ze specyfikacją śmigło bedzie lepsze od tego zgodnego ze specyfikacją lub np. od śmigła 15x2

 

Jak poznać? Np. po obrotach. Każdy silnik ma podane obroty min i max, problem w tym, że nie podaje się na jakim smigle są te max. obroty. Gdy silnik pracuje ze smigłem tym jednym z własciwych to teraz można poexperymentować najlepiej w locie.

Czy ten przykład 15x2 odnosił się do mego przykładowego LA 46? Podany rozmiar dobry będzie np. do 4suwa 15cm tylko, że nie ma (chyba) smigła o skoku 2cale( :?: )

Jak już trochę posiedzisz w tej "skarbonce bez dna" :lol: to sam będziesz bez problemu dobierał odp. śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę mnie tu nie było, temat rozrósł się bardzo :) Muszę się pochwalić, że dzięki temu tematowi zakupiłem już dwa modele EPP latam sobie nimi już jakiś czas ale jeszcze ciężko mi się zdecydować na zakup jakiegoś modelu konstrukcyjnego biorąc pod uwagę to, że co jakiś czas ląduję nie do końca tak jakbym sobie to wymarzył. na szczęście przy EPP trochę CA i kilka rąk do pomocy czyni cuda. Pozdrawiam wszystkich nawróconych tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cieszy jak ktoś skorzystał z rad. Ja niestety nie miałem szczęścia być pouczonym na początku. Dopiero jak rozbiłem pierwszy duży model spalinowy to natrafiłem na to forum. Przedtem szukałem na lotnisku modelarzy, którzy by mi pomogli ale nie znalazłem chętnych. A to brak czasu , a to nie to mode w aparaturze. Piszący w tym temacie generalnie chcieli uchronić nabywców Spita z DA przed taką samą katastrofą jak moja. I widać , że się to udało po poście jak wyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey nie każdy dał się przekonac, na forum deagostini jest kilka osób które na bieżąco składają ten model i im pasuje taka cena!

 

Nie "Im pasuje taka cena" tylko chcą zobaczyć co za te pieniądze dostaną. Po to, by zaspokoić ciekawość, oraz mieć bardzo ekskluzywny model. Skoro będzie tylko kilka egzemplarzy... :wink:

Na tym polega hobby, a nie na liczeniu pieniędzy. Chyba, że czyimś hobby są finanse :crazy: :lol2:

Wreszcie, za jakiś czas pewnie się pojawi ktoś, kto kupi na Alledrogo komplet numerów do złożenia "super samolotu". za ułamek obecnej cenył i wtedy będzie ktoś, kto będzie mógł powiedzieć, iż tę konstrukcję zna i może bez "gdybania" się o niej wypowiedzieć. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcą udowodnić ludzie którzy to składają.Dla mnie to wtopa na całego i raczej zabawka dla kogos kto nie miał nigdy stycznosci z modelarstwem i nie ma rozeznania w cenach.Wystarczy policzyć koszty złożenia tego modelu i przejrzec sklepy modelarskie przeciez za pieniądze na te numery mozna poskładać dużo lepszy model z duzo lepszym wyposazeniem.Mam kolege, który prenumeruje to coś tłumaczy to w taki sposób.Dostałem plakat plecak czy koszulke więc sie opłaca ;D

 

Niestey nie każdy dał się przekonac, na forum deagostini jest kilka osób które na bieżąco składają ten model i im pasuje taka cena!

 

I pewnie wszyscy pracuja w tej firmie albo są jak te staki które ktos pokierował i teraz płyną mysląc, że obrały właściwy kurs :rotfl:

 

A tak z innej beczki to odniosłem wrażenie, że ten model zaprojektował chyba stolarz o ile nie kowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tgzw. Spitfire-ów nie lotów jak piszą na PFM :twisted:

 

Cytat z forum poświęconego Spitowi z DeA :P

 

Może ktoś przypomnieć kiedy mają skończyć tę "kolekcję"? Bo po tym co tam przeczytałem to przez 2 tygodnie po tej dacie nie pojawię się na lotnisku :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.