Skocz do zawartości

Metanol


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie taniej jest kupic paliwo gotowe np. nastik.pl ??

Właśnie o to mi chodzi że własnej roboty paliwo jest tańsze i byłem ciekaw po ile jest w polsce bo wiem że w czechach można od kogoś załatwić i chyba tak zrobie za 2,50zł za litr do tego kupić w sklepie rycyne i wychodzi połowe taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wydaje mi się że to jest związane z metanolem...

 

Zdecydowanie bardziej związane z metanolem jest stwierdzenie: "Pochlałem se wczoraj gorzały, pod śledzika, tak jak lubię". Wszystko co związane z aspektem własnoręcznego michlania paliwa powinno znaleźć się w osobnym wątku, bo temat na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu, wszystko można co nie można, byle z wolna i z ostrożna :-)

Przedstawię Ci scenkę, choć powinienem odesłać do Rozporządzenia :

 

- Dziś Pan kupił metanol i zużył?

- Tak.

- Przychód zapisany jest?

- Jest.

- Rozchód jest?

- Jest.

- Dobrze, a gdzie Pan dolał tego oleju do metanolu?

- Tu na łące, od razu po przywiezieniu.

- A... dobrze. Samochód do przewozu trucizn Pan ma? Kierowca oczywiście też jest przeszkolony w zakresie transportu trucizn i ma aktualne zaświadczenie kwalifikacyjne. Nie???

 

Dobra, wykładam karty na stół: moja żona jest właścicielka hurtowni odczynników i sprzętu laboratoryjnego. Jakoże kobita nie wyrabia się z robotą to jej troche pomagam zwłaszcza w sprawach formalno-prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym prawem to czasem dziwne rzeczy mogą wyjść. Choćby w jakim minimalnym stopniu metanol i czym powinien być zanieczyszczony by już nie kwalifikował się jako trucizna? Przykładowo chyba nie za bardzo można zanieczyszczać benzyną? Trucizna i być może to nie będzie ale pisaliście wcześniej że nie można tego wykorzystać jako napęd (zaświadczenie)? Więc czy znowu nie będzie się to kwalifikowało do jakiegoś paragrafu? hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.