Jump to content

Eflite Carbon Z Cub - opinie


Recommended Posts

Opinie o tym modelu na RC Groups są bardzo zachęcające i świadczą o jego dużej popularności. Jeżeli jesteście posiadaczami tego modelu to podzielcie się proszę opiniami na jego temat (trwałość, wykonanie, właściwości lotne etc.)

Link to comment
Share on other sites

Pytam z pozycji początkującego. Zastanawiam się nad Carbon Z' em oraz Fun Cub' em XL RR. Główne kryterium to bardzo szybki start i wolne lądowanie z powodu braku "dobrego" pasa startowego w okolicy. Za Carbon Z przemawia jego spora wielkość a oczy już nie te. W większości opinii na temat tych modeli zwracana jest uwaga na ich wszechstronność.

Link to comment
Share on other sites

Wylatałem kilka godzin elektroszybowcem Gama 2100 na razie bez kreta. Rady typu "zacznij od czegoś małego z pianki" odpadają. Właściwie decyzja została podjęta tylko nie wiem czy Carbon Z Cub czy MPX Fun Cub XL RR.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Model w 2015r. przyniósł mi pod choinkę św. Mikołaj.

 

2b896854b68dae0b.jpg

 

Model jak na piankę wagowo i rozmiarami jest duży, więc pierwsze co zrobiłem to stojak transportowy. Na zdjęciu tuż przed oblotem wraz z innymi modelami.

 

27d6e6a8ae2ca5c8.jpg

 

Teraz o modyfikacjach. Zastrzał pomocniczy przy swojej długości i przekroju wydał mi się bardzo wiotki. Jego przekrój to mała literka "c" i w wewnętrzną część pasuje idealnie rurka węglowa o średnicy zewnętrznej 5mm. Wklejając ją należy bardzo uważać aby nie skręcić zastrzału wokół osi podłużnej. Niestety przydarzyło mi się to i musiałem zakupić drugi komplet. Po tej operacji zastrzał bardzo zyskał na sztywności.

 

4460180bd2e0d4f3.jpg

 

Kółko ogonowe fabrycznie jest zamocowane do steru kierunku.

 

a1d827f899c84f34.jpg

 

Rozwiązanie bardzo proste ale również bardzo podatne na uszkodzenia. Na RC Groups są zdjęcia takich uszkodzeń. Przerobiłem to tak.

 

7333306ec84c33d6.jpg

 

4d510d471a519091.jpg

 

Jak na razie ta przeróbka spisuje się bardzo dobrze.

 

Do odbiornika oraz serw usterzenia dostęp jest bardzo dobry.

 

59859a525f3526af.jpg

 

Modelu nie zamierzałem wykorzystać jako holownika szybowców więc przez wylot haka holowniczego wypuściłem antenę odbiornika.

 

648992ccd5018a87.jpg

 

Mocowanie pakietu zasilającego również zostało wykonane bardzo prosto. Plastykowa płytka z rzepem. Na RC Group jest pokazany bardzo praktyczny pojemnik na baterię który można zakupić jako zestaw laserowy. Bazując na fotografiach oraz znając wymiary większości pakietów 6S 4500 wykonałem taki pojemnik.

 

07a49e746f63285f.jpg

 

d64bf9b61a62d87f.jpg

 

W miejsce plastykowej płytki zamocowałem wykonaną ze sklejki lotniczej podstawę pojemnika. Posiada ona kilka otworów dzięki którym można przesuwać pojemnik tak by wyznaczyć ŚĆ oraz zablokować go w odpowiednim miejscu. Bardzo przydatne rozwiązanie.

 

85ee49bba20bbdd8.jpg

 

8124492cf24e01bc.jpg

 

Podwozie główne choć wykonane z pręta 5mm jest jednak przy tej wadze modelu troszkę za miękkie i potrafi się odkształcić. Zamierzam  je od spodu wykrzyżować zastrzałami na wzór innych modeli Pipera.

Serwa lotek są zasilane przez V-kabel zamierzam to również zmienić na podłączenie do dwóch kanałów tak aby uzyskać możliwość różnicowego ustawienia lotek.

Do modelu zakupiłem również pływaki. Może w tym sezonie uda się wystartować z wody.

 

Podsumowując.

Jest to już spory "kawał" pianki. Model lata bardzo makietowo. Na zastosowanym pakiecie czas spokojnego lotu wynosi ok 12minut. Dużą zaletą jest dostęp do części zamiennych. Choć cena modelu jest wysoka to otrzymujemy model w pełni wyposażony oraz dobrze latający.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.