Skocz do zawartości

Problem z regulatorem Emax 25A lub silnikem Emax 2215/25.


mars2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem silnik Emax2215/25, regulator Emax 25A i programator do

regulatorów Emax, podłączyłem to wszystko do siebie i baterię i

odbiornik. Jakoś to wszystko "zaprogramowałem " (może źle) probuje

uruchomić silnik a on piszczy(wydaje sygnał) i drga a na drążek gazu nie reaguje.

Nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego z silnikiem WOW RC 2712. Okazało się, że podpiąłem regulator pod zły kanał odbiornika i drgnięcia gazu pochodziły od sygnału na serwo (mam kiepski nadajnik z marnymi potencjometrami). Podobnie miałem brak reakcji, kiedy odwróciłem wtyczkę o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz kartę do regulatora i następnie napiecie zasilające.

Pojawiają się ustawienia zapisane w programatorze - świecą odpowiednie diodki - jak nie swiecą to ta karta nie nadaje się do tego regulatora (w tej samej "obudowie" są karty do różnych programatorów :) ).

Jak chcesz coś zmienić, to są kursory góra/dół i lewo/prawo ("jadąc" zapalają się diodki) - ustawiasz co chcesz mieć (świecą odpowiednie diody) i naciskasz OK (mignie connecting).

Odłączasz zasilanie i odłączasz kartę.

 

PS

To chyba najprostsza z kart programujących, myślę o np takiej http://www.allegro.pl/item428364077_regulator_emax_25a_z_karta_prog_od_macrotech.html

 

Edit:

karta = programator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej samej "obudowie" są karty do różnych programatorów

Ja mam takie do zupełnie innych regulatorów (np Feigao, Turnigy, Himodel), zasada obsługi jest identyczna.

Ważne, żeby najpierw połączyć regulator z kartą, a dopiero włączyć zasilanie regulatora.

Jak regulator nie ma BECa musi być jeszcze oddzielne zasilanie przez Y kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.