Jump to content

PZL P.11c


cacekspoko
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Z racji, że leży mi wolny silniczek 2,5 MVVS z czarnym tłumikiem szuka do niego modelu. Po przeszukaniu sieci w oko wpadła mi ta PZLka P.11c firmy Prolot - http://www.prolot.pl/P11.html . MOdel ma być do rekreacyjnego latania a nie do combatu. Ot tak chciałem coś z polskim akcentem pod ten silnik. Pytanie do Was - jak oceniacie ten zestaw tego producenta? Czy ktoś go ma? I jak kwestia zamawiania w Prolocie? Jak sprawuje się ta laminatowa budowa i czy dobrze wybrałem jeśli chodzi o rekreacyjne latanie? A może coś innego pod ten silnik? 

Link to comment
Share on other sites

Modele aircombat w wersji 2.5cm3 latają mało rekreacyjnie - zależy też co rozumiesz jeszcze pod pojęciem rekreacja.

Start z ręki lub z asfaltowego pasa (ale o tym nie słyszałem jeszcze) - przy lądowaniu P.11 raczej pewny kapotaż. Obciążenie na poziomie 45 - 60g/dm2 raczej nie sprzyja bezstresowemu lataniu.

Ogólnie polecam Prolot - modele są bardzo dobrej jakości.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Polecam . Bardzo fajny model dopracowany przez Piotrka . Świetnie lata jak na taką konstrukcję o tak małej rozpiętości ale wynika to ze skali  . Wiadomo krótka MORDKA i trzeba uważać przy starcie i lądowaniu . Wystarczy trochę przekłamać miejsce mocowania podwozia i problem z głowy . Kółka załóż porządne nie plastikowe badziewia tylko piankowe nawet ciut większe i po problemie . Piotrek i ja  robimy kilka kilka zestawów combatów  na 2,5 cm ale z polskich to tylko P-11c . Mamy Mustanga P-51 , Messerschmitta Bf-109 , Kittyhawk P-40 ogólnie tragedii nie ma w wyborze . Zestawy są w różnych konfiguracjach materiałowych , Piotrek jest chyba na urlopie ale dzwoń do niego to Ci przygotuje taką jedenastkę . Na pewno będziesz zadowolony trochę już w Polsce i za granicą tych modeli lata i nie słyszałem narzekania . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.