Jump to content

Truggy do zabawy


Recommended Posts

Czołgiem!

 

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie zakup autka. Nie zawsze jest czas pojechać na lotnisko, a i warunki nie zawsze pozwalają na zabawę z RC (choć z czasem granica się przesuwa :) ).

 

Pod wpływem uderzenia emocji skusiłem się na zakup monster trucka od SST. A dokładnie takiego: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOCHOD-RC/Samochody-elektryczne/Auta-w-skali-110/SST-1989T2-MONSTER-TR-RTR-SPRAY-CZERWONY.html?producer=3178

 

MT.jpg

 

Bardzo sympatyczna zabawka, ale bardzo szybko zaczęło brakować mi więcej mocy pod palcem wskazującym. Wydaje mi się, że przerabianie tego samochodu na bezszczotkę mija się z celem, ponieważ pod zwiększonym obciążeniem zaraz zaczną sypać się kolejne elementy.

 

W związku z tym chciałbym kupić trochę bardziej zaawansowany sprzęcik. Raczej elektryk. Wymyśliłem, że Truggy to idealna opcja. Zakładam raczej beztroską jazdę po bezdrożach (i czasem po torze). Zadaję sobie sprawę, że nie będzie to model zawodniczy. Czy może ktoś ma doświadczenie z modelem Hobbyking Bersekrek?

 

https://hobbyking.com/en_us/1-8-racing-truggy-rtr.html

 

Jakieś opinie na temat wytrzymałości i jakości wykonania? Może jakieś kontrpropozycje w podobnej kwocie? Póki co części w magazynie w Europie są, ciekawe co później.

 

Zachęcam do dyskusji :)

 

Pozdrawiam,

Maciej

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, chodzi raczej o to, że już na tym etapie wychodzą różne konstrukcyjne problemy np. wkręty wkręcone bezpośrednio w plastik - pojawił się problem z urwanymi gwintami. W niektórych miejscach planuję przerobić to na śruby. Pytanie czy po założeniu tam BL + 3S nie zaczną sypać się zębatki, dyfry etc...

 

Stąd poszukiwanie solidniejszej podstawy :)

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, myślałem, że z tym "Leopardem" to taki żarcik, że musiałbym przełożyć części z czołgu do modelu, żeby się nie sypał  :D  Widać, że świeżaczek ze mnie :P

Muszę sprawdzić, chyba da się wrzucić tam stalowe zębatki zdawczo/odbiorcze (tak to się nazywa?). Podobno w dyferencjałach są metalowe - tam również muszę zajrzeć.

 

@Marcin, proszę o jakieś szczegóły na PW.

 

[EDIT] Dodatkowe pytanie. Zastanawiam się czy wzrost osiągów po założeniu 3f (2S) do modelu będzie na tyle znaczący, aby było warto podwajać niemal jego wartość?

 

Pozdrawiam,

Maciej

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.