Skocz do zawartości

Pytanko o model


Lukas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy :)

 

Mam pytanko dotyczące modelu PIPER CUB J-3 http://www.cyber-fly.pl/produkt-667.html

jaki osprzęt polecacie aby go pobudzić do lotu jestem świeżym modelarzem w dziedzinie RC

i czy jest to dobry wybór na początek

W miarę możliwości proszę o jakiś skrócony spis potrzebnych podzespołów.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lepszy wybór na początek, to ten piperek http://www.cyber-fly.pl/produkt-795.html

Jest o nim wątek na forum http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8847

 

Ja na nim się uczę i polecam. Jedyne co cierpi przy kraksach (nawet z prop saverem) to śmigła w które warto się wyposażyć. Można kupić wytrzymalsze śmigło apc ale wtedy większe prawdopodobieństwo wyrwania mocowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim mam to:

 

Silnik + regiel

Pakiet

Ładowarka z balancerem

Zasilacz

Serwo (min 3 sztuki) coś w tym stylu:

Serwo

 

Do tego jeszcze potrzebujesz odbiornik i nadajnik minimum 4ro kanałowy.

 

Jak to zamontować opisane jest Tutaj

 

Na tym sprzęcie ze śmigłem GWS 10 x 4.7 samolot z ręki startuje na 50% ciągu a na 100% lata jak burza!

 

Pomogłem? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Postanowiłem powrócić do modelarstwa po 15-latach przerwy i chciałbym zająć się modelami RC. Praktycznie zaczynam wszystko od nowa. Chciałbym abyście polecili mi jakiś model na początek, który wykonam sam od podstaw i którym będę mógł nauczyć się latać. Cena nie jest najważniejsza. Zbudowałem już kilka modeli-jednak nie RC (WSZYSTKIE JAKO TAKO LATAŁY). Obecnie chciałbym spróbować swoich sił w sterowaniu radiem więc uprzejmie proszę o pomoc. DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Postanowiłem powrócić do modelarstwa po 15-latach przerwy i chciałbym zająć się modelami RC. Praktycznie zaczynam wszystko od nowa. Chciałbym abyście polecili mi jakiś model na początek, który wykonam sam od podstaw i którym będę mógł nauczyć się latać. Cena nie jest najważniejsza. Zbudowałem już kilka modeli-jednak nie RC (WSZYSTKIE JAKO TAKO LATAŁY). Obecnie chciałbym spróbować swoich sił w sterowaniu radiem więc uprzejmie proszę o pomoc. DZIĘKUJĘ.

 

 

http://www.lotniczepodlasie.ovh.org/relacje.html

 

 

tu masz kilka podstawowych modeli w relacjach, nie musisz szukać opisów budowy. Skromnie tam jest, jakoś nie mogę się zebrać aby pododawać więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas1 - wybór dobry ale na 1 sezon latania... no model zostanie pewnie na dłuzej ale aparaturka i wyposarzenie.... róznie to bywa... pewnie za rok bedziesz chcial coś lepszego o ile wciągnie Cię latanie RC na maxa [ jak mnie ]

 

Do rzeczy - jesli masz zamiar latać już dłuzej niż jeden sezon - warto zastanowić sie nad zakupem lepszej aparaturki i ładowarki z uwagi na to ze sprzęt taki z zestawu - zazwyczaj nie jesta najlepszej jakości a szubko pozniej się okazuje ze ma też za małe możliwosci do naszych potrzeb, efekt - wydane pieniązki bez potrzeby - jesli mówisz ze kasiurka nie jest az tak ważna proponiję zastanowić się nad jakąś konkretniejszą aparaturą a przede wszystkim ładorwarką i balancerem.

w razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzisz kolega adi-000 już podsunął bardz odobry pomysł - ja używam optica od 4 lat - zero problemów :) i 6 kanałów + program do HELI - bardzo fajna aparatura :)

a ładowarkę to proponuję shark 10 v.2.0 + balancer [ moze tez być shark ], tania i bardzo dobra opcja na początek [ o ile nie planujesz uzywac pakietów LiFe ]

 

Z tym sprzętem na pewno bedzie Ci się dobrze pracowało przy modelach / pakietach.

 

Wiem bo sam mam taki i zadowolony jestem [ stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił nadajnik Hitec optic 6 z odbiornikiem - użwany za jakieś 450 zł.

Poszukaj w dziale giełda lub na alledrogo.

Sam takiego używam i jestem bardzo zadowolony.

 

Do tego ładowarka imaź b6

tu za dolary

 

Tu za PLN-y

 

Do tego zasilacz - może być przeróbka z komputerowego - opis przeróbki w necie lub taki zasilacz od monitora lcd lub laptopa (12v 5 A) za 40 zł.

 

lub tu

 

Serwa po 19 zł z alledrogo i jakaś tania bateria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie Tomka.Jak chcesz model z dobranym wyposażeniem to polecam ten http://cyber-fly.pl/produkt-758.html?PHPSESSID=7e5fd61f36d4f2c05fccdd57a70632df + reszta wyposażenia które poleci Ci sprzedawca.Znam tego pana ,to nie jest "handlarz" tylko modelarz i zawodnik .Nie wciśnie ci kitu ,da co ma najrozsądniejszego.

Aparaturę wybierz jednak z pamięcią ustawień /komputerową/ choćby używaną,ale koniecznie z pamięcią .Dobrze też mieć syntezę nawet najprostszą jak w Opticu 6.Piszę to do człowieka który może sobie pozwolić wydać ok 150-200 zł więcej niż na zakładał. Dlaczego nie będę pisal było to wałkowane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.